Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!
    Van nekem egy üzleti notim, ami fantasztikus, viszont az alap játékok sem mennek rajta hála a hd3000-res videókarinak. Ezért szeretnék egy alap játék pc-t mellé itthonra, amin elfutnak az alapvető játékok (tropico, hamarosan megjelenő simcity és hasonló kaliberű játékok, tehát ilyen brutál fps játékok nem érdekelnek).
    A monitor 1680-as felbontású.
    Nagyjából 60e-res keretig költenék rá, ahogy nézegettem ipon-on ebből már biztos összehozok valamit. Használtban azért nem gondolkozom már, mert 40e-ért fele olyan jó konfigot árulnak gari nélkül...Nem?

    Ami fontos lenne:
    - usb-ről bootolható alaplapi támogatás (ergo dvd nem kell)
    - sleep mód támogatása kevés fogyasztással
    - legalább 4gb memória
    - jó lenne, ha halk lenne (de sok felárat nem ér meg)

    Ami nem fontos:
    - vinyó nem kell, mert van
    - a házból a legolcsóbb is tökéletes, úgysincs szem előtt. igazából ha fel tudom fúrni egy deszkára akkor ház sem kell :D

    Hálás köszönetem az ajánlásokért! :R
    (ha írtok pár alaplap/proci/vidkari/táp lehetőséget ezen árszegmensben, nekem már az is nagy segítség)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!
    Van nekem egy üzleti notim, ami fantasztikus, viszont az alap játékok sem mennek rajta hála a hd3000-res videókarinak. Ezért szeretnék egy alap játék pc-t mellé itthonra, amin elfutnak az alapvető játékok (tropico, hamarosan megjelenő simcity és hasonló kaliberű játékok, tehát ilyen brutál fps játékok nem érdekelnek).
    A monitor 1680-as felbontású.
    Nagyjából 60e-res keretig költenék rá, ahogy nézegettem ipon-on ebből már biztos összehozok valamit. Használtban azért nem gondolkozom már, mert 40e-ért fele olyan jó konfigot árulnak gari nélkül...Nem?
    Ami fontos lenne:
    - usb-ről bootolható alaplapi támogatás (ergo dvd nem kell)
    - sleep mód támogatása kevés fogyasztással
    - legalább 4gb memória
    - jó lenne, ha halk lenne (de sok felárat nem ér meg)
    Ami nem fontos:
    - vinyó nem kell, mert van
    - a házból a legolcsóbb is tökéletes, úgysincs szem előtt. igazából ha fel tudom fúrni egy deszkára akkor ház sem kell
    Hálás köszönetem az ajánlásokért!
    (ha írtok pár alaplap/proci/vidkari/táp lehetőséget ezen árszegmensben, nekem már az is nagy segítség)

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz tranceplanet #20677 üzenetére

    Köszi!
    Nagyjából mire elegendő ez a konfig?

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz tranceplanet #20681 üzenetére

    Köszi a választ!

    Pontosan nem értem, hogy a "vga: - nem kell" mit takar.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!
    Mielött vásárlok kikérném a véleményeteket, összedobtam egy konfigot amivel játszanék is (2580*1080-as felbontáson)

    Lap: ASUS M5A97 LE R2.0
    Cpu: AMD FX 6-Core FX-6300 dobozos Socket AM3 /FD6300WMHKBOX/
    Hdd: 1TB WD 3.5" Black SATAIII 64MB cache winchester (WD1003FZEX)
    SSD: 120GB Samsung 840 Series Evo Basic SSD meghajtó (MZ-7TE120BW)
    Ram: 2X4GB 1866MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL10 (HX318C10FB/4)
    Vga: ASUS Radeon R9 270 R9270-DC2OC-2GD5 2GB
    Táp: Chieftec 400W Smart tápegység (GPS-400A8) dobozos
    Ház: Cooler Master Elite Knight 350 táp nélküli fekete ház /RC-K350-KWN2-EN/

    Vége: 182.400 Ft

    Vélemény?
    Elöre is köszönet érte :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Köszönöm a böséges válaszokat :R

    Akkor tehát mindenki inkább i5-ös konfigot javasol (ha az erösebb amd-t venném ugyan ott vagyok árban annak meg nincs így értelme)
    Igazából úgy válogattam össze a konfigot, hogy ami van épp aqua c.-nél, mert pl. ipon-nál jövö év 6.-áig nincs vásárlás...
    A leírt házakból pl. nincs semmi készleten :(
    Videókártyából ez? Sapphire Radeon R9 280 3GB GDDR5 DUAL-X OC PCIExpress /11230-00-20G/

    Játékon kívül más megterhelö munka nincs vele.
    Van egy i5-ös táblapc-m is, az pl. mindent elvisz (fullhd 3d bluray talán ami a leghúzósabb de az is simán megy, office, PS stb... az is elfut böven szóval nagy igény nincs) a játékokon kívül.
    Szóval vidóvágás, szerkesztés nincs amihez több mag kellene...

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz membrandj #83072 üzenetére

    PCX-et szeretem, kár hogy képtelenek kiírni mikor vannak nyitva ünnepekkor :(
    A készletet nem néztem át náluk, majd reggel megteszem, de ha valaki segít akkor sört adok érte :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz ggbuffon1897 #83075 üzenetére

    Jobban megnéztem, az ipon 29.-én kiad most rendelt árut, szóval azt megvárom.
    Nézek egy pontosabb configot aztán beírom hogy véglegesítsük :)
    Videókariból mit javasoltok?

    Nem mondom, hogy végtelen a keret, de ha pl. nem 180e lesz hanem 220e még belefér ha annyival jobb a konfig és pl. tovább használhatom pár évvel.
    Esetleg lehet még szempont a hangerö, hogy sima filmezésnél ne legyen hangos. Bár gondolkoztam, hogy kirakom a spejzba a gépet, elvégre csak egy usb-jön onnan az usb-hub-ba és egy vagy két hdmi, és akkor tökmind1 milyen hangos úgysem hallok belöle semmit és ott még hüsibb is van amíg ez be nem füt.. :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz LógaGéza #83078 üzenetére

    a 750Ti gyengébb mint az r9 270/280 nem? Legalábbis úgy néztem. Mondjuk drágább is % arányosan a teljesítménnyel.

    Az usb-t cáfolnám, van passzív deloc usb hosszabbítóm (de ez direkt védett vagy mi, hogy bírja a távot), 10m-es és gond nélkül üzemel két eszközön is 1 éve.

    Amúgy a spejzhez 5m kábel kell csak szóval nem para :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    No, összevadásztam két konfigot az itt ajánlottak alapján, akkor erre kérnék véleményt, amit elöre is köszönök :)

    Olcsóbbik:
    Asrock b85m pro4 18.482
    I5 4440 48.241
    Gigabyte GV-N75TOC-2GIGTX750Ti 2Gb 39.737
    HyperX Fury DDR3 1600 2X4GB 22.192
    WD Blue 1TB 7200 64mb sata3 15.367
    Kingston 120Gb v300 16.542
    CM N300 11.900
    Fsp hesa + 500W 14.478

    186.939 Ft

    Drágábbik:

    Gigabyte GA-B85M-D3H 18.730
    I5 4590 54.640
    MSI N760 TF2GD5/OC GTX760 57.560
    HyperX Fury DDR3 1600 2X4GB 22.191
    WD Black 1TB 64,mb Sata3 19.890
    Samsung 120Gb 840Evo 19.890
    CM N300 11.900
    FSP raider 550 18.479

    223.281 Ft

    Kérdéseim: a második +20%-os árával nyújt e annyival többet hogy ezt meg is érje? Pl. tud annyival halkabb lenni? Van olyan komponens, ami fölöslegesen nagyobb vagy jobb? Pl. a sima fsp táp is olyan halk mint a raider? Ezen kívül kell-e még valamilyen hütöt, házventillátort stb. beleszámolnom?

    Köszönet és Boldog Karácsonyt mindenkinek :)

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Na szóval, köszönöm az eddigi segítségeket, lassan végül kialakul mi lesz a konfig.
    Olvastam, hogy vannak esetleg jobb házak, olyanok is amik csendesebbek, ezekböl mit ajánlotok a c300 fölött? Nézem iponon jópárat, de eltérö véleményeket írnak, pl. ilyen csendes házhoz szinte mindenki írja, hogy alaból csapágyas az összes ventillátor pedig 20e a ház :/ Szóval itt mit javasoltok?

    A konfig amit az itteni kedves Kollégák által válogattam össze tehát:

    Asroc B85M Pro4
    I5 4440 Box (mert elvileg ez mindenre elegendö lehet már, a hütöje mennyire hangos?)
    ASUS STRIX-R9280-OC-3GD5 R9 280 3GB GDDR5 OC PCIE (mert halk és a venti kikapcsol mikor nincs komolyabb használat és elvileg elég jól teljesít)
    HyperX furry DDR3 1600 2X4Gb
    WD blue 1TB 7200-64 (mert jóval olcsóbb mint a black és mindenki ezt javasolta eddig itt)
    Kingtson 120Gb V300 (mert szinte nem lassabb mint a Samu 840 de jóval olcsóbb)
    FPS Raider 550 (bár nem tudom mennyire halk ez?)
    CM N300 vagy valami jobb amit javasoltok. Szeretem a minimal designt.. :)

    További köszönet a segítségekért, már nem sokat nyaggatok :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz membrandj #83192 üzenetére

    Ne értsd félre, a záróleljbe azt írtam, amit kiértettem a Kollégák üzeneteiböl, nem Titeket akarlak meggyözni róla :)

    Mindenki a V300-at írta nekem, ezért gondoltam, hogy jó. Akkor a Cruical m500-ra módosítok, köszönöm a javaslatot ;)

    nanoxia deep silence 2 - > ezt néztem, de tudsz esetleg hozzá egy Budapesti boltot? Mert sehol nem árulják ahol néztem csak egy boltban Pécsett :(

    Akkor VGA-ból ezt javaslod ha jól értem: MSI N760 TF 2GD5/OC GTX760 2GB GDDR5 PCIE . Ezt néztem az R9 280 elött (az 60e) de nem találtam róla infót, hogy ez is olyan halk lenne. Akkor ezek szerint az?

    A WD black biztos, hogy gyorsabb, azt tudom, de mivel az op rendszer ssd-n van így csak a játék bootidön nyernék pár mp-et cserébe viszont gondolom hangosabb és az élettartam is kérdésesebb (gondolom a gyorsabb hamarabb is romlik el). Egyébként az adatok nálam a NAS-on vannak, így erre csak istall menne.

    És köszönöm a segítséget ;)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz membrandj #83192 üzenetére

    Kis nézelödés alapján azt találtam, hogy nagyon hasonlít a FRACTAL DESIGN Define R4 házra ami Bp-en is elérhetö picivel olcsóbban is és hasonlóan jót írnak róla. Ez jó lesz helyette?

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz LógaGéza #83197 üzenetére

    Köszönöm a tippet, mondjuk picit húzós a 15e-res árával a hütö, miért kerül ennyivel többe? A deepcoll gammaxx 300-hoz is 17-21db-elt írnak, szóval a hangja egyezik :) Gondolom ez inkább tuningra javasolt, nem?
    Neked milyen tápod van, az mennyire hangos?

    A ház akkor marad a Fdd r4, köszönöm a megerösítö pozitív véleményt :)

    SDD-böl is akkor marad a samu 840.

    Videóból pedig a 760TF

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!

    Véleményt írni jöttem vissza, végül az alábbi konfigot vettem meg:

    Alaplap: Asrock B85m Pro 4 18.290 Ft
    Cpu: Intel I5 4440 48.241 Ft
    Hűtő: THERMALRIGHT HR-02 Macho Rev.A 15.088 Ft
    VGA: MSI GTX 760 TF 57.560 Ft
    Ram: HyperX DDR 1600 2x4Gb 22.192 Ft
    HDD: WD Blue 1TB 7200 14.690 Ft
    SSD: Samsung 840EVO 120GB 19.890 Ft
    Táp: FSP Raider 550 18.479 Ft
    Ház: Fractal Design R.4 24.990 Ft

    Így összesen 239.420 Ft lett, de egy olcsóbb házzal és olcsóbb cpu hűtővel 218e-ből is kihozható.

    Vélemények: Nagyon gyors, windows 8.1 fut rajta a boot idő 3mp körül van, sleepből kevesebb mint 1mp alatt éled fel. Talán a legterhelőbb játék a FarCry 4 1920-as felbontásban ultrán zökkenés nélkül fut rajta, de 2580*1080-as felbontásnál már érezhető pici lassulás. Nem szaggat, még bőven játszható, de a very high beállítás inkább neki való ennél a felbontásnál. Nem mintha látnék különbséget.. :)

    A konfig nagyon halk, ha 5V-ra rakom a ház hűtését igazából szinte alig hallani. Ez köszönhető a giga cpu hűtésnek és a vga-n lévő TF hűtésnek, ami nagyon halk. Az egészből talán a táp és a ház hűtése hallható. A ház a HDD hangját nagyon jól felfogja, ez is hangtalan.

    A teljes PC fogyasztása windows üresjáratnál 40-45W kürül, sima netezés és filmezésnél 45-70W között, játéknál pedig 195-205W között mozog.

    A ház minőségi, nagyon szép, viszont a bekapcsoló led már nem megy rajta :/

    A hőmérsékletekről:
    Windows alap használat, ház hűtés 5V: CPU 26, GPU 28, ALAP: 29, HDD 26, SSD 27
    Erős játék, ház hűtés 12V: CPU 37, GPU 65, ALAP: 39, HDD 29, SSD 24

    Köszönöm a sok segítséget, ha megnézem, hogy mi volt az általam elképzelt konfig csak a ramok maradtak meg belőle :) :R

    És végül egy kép róla:

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Helló mindenki!
    Jelenleg ez lenne a konfigom:

    ASROCK B85M Pro4
    2X HyperX 4GB FURY DDR3 1600MHz
    INTEL Core i5-4440 3.10GHz 1150 + Brutál hűtőborda - tényleg írtó nagy és hatásos :D
    MSI N760 TF 2GD5/OC GTX760 2GB GDDR5 PCIE
    550W-os FSP táp

    Ezt akarom fejleszteni úgy, hogy gond nélkül menjen rajta minden játék az Oculus rift-hez.
    A gyártó azt írja, ez a rendszerkövetelménye:
    Nvidia 970 vagy jobb
    i5 4590 vagy jobb
    8gb ram vagy több

    Ennek megfelelően menne bene 970-es esetleg 980-as gtx kártya
    Továbbá i5-ből is egy erősebb, pl. 4690? Ettől indul a nagyobb árugrás...
    Javaslatok? Alaplap maradhat-e pl?

    Ezen túl jelenleg egy 2580*1080-as monitoron dolgozom / játszom, ezt hajtaná még meg.

    Előre is köszönöm a válaszokat :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz SyMbioTe #99098 üzenetére

    Köszönöm az infókat.
    Akkor inkább maradok a mostani cpu-nál és hozzá egy 970-es kártya.
    Csak mert ezen opció kb +60e-rembe kerül (régi vga-t eladva), míg a cpu és 980-asra csere 160e-ből jönne ki, azt pedig nem hiszem, hogy ennyit hozzá is tenne cserébe.
    Aztán tavasszal kiderül elég lett-e, procit akkor is lehet még cserélni, addigra meg már lehet nextgen videókártya is.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!

    Elsőnek a lista:
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék - csak single. Az új HL Alyx maxon futtatása cél lenne (htc cosmossal)
    Ezen kívül sketchupba szoktam tervezni ami gépigényesebb.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Max a tápot ha van értelme.. FSP Raider 550
    Ja meg az SSD+HDD-t, azzal nincs semmi gond.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, cpu, vga, ram (és táp ha a fenti nem elég)

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nem tudom mi az ára mindennek, így 300-400 körül számolgattam. Értelmes keretekben szoktam gondolkozni, tehát ha van egy I7-es X proci ami 120e és 95%-ban elég lesz, akkor nem fizetnék 150e-ret az I7 X+1 prociért, hogy 98%-om legyen.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    2580*1080, sima hdmi, szerintem sima 60-as.
    Ezen ritkán játszanék, vagy a vr érdekel, vagy ha nagyban játszanék akkor kivetítőn tolnám, az 1920x1080-as..
    (ill. az htc cosmos, aminek nagyobb..).

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Semmi. Az egész gép polcba van szerelve, semmi sem látszik belőle, így mindegy mi hogy néz ki.

    5 éve cseréltem utoljára gépet, mostanra már kezd kevés lenni. Főleg ha HL-on játszanék...
    Ha cserélek, újabb 5 évig tuti nem akarok hozzányúlni. Tehát cél lenne, ha bővíteném is, akkor max még egy vga összecsatolással..

    Végigfutottam kicsit a kínálatot, de nagyon nem követtem az elmúlt 5 évben ezeket, így lövésem sincs mi éri meg.

    Előre is köszönet minden segítségért :R

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz palfitom #152572 üzenetére

    Köszi :R

    akkor ~350e-ből ki is jönne a szett.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Új hozzászólás Aktív témák