Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • miatta

    csendes tag

    Kedves Fórumozók!
    Gondolkodom a gépem frissítésén, ehhez kérnék tanácsot.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játék (singe-player, főleg fsp-k, néhány cím: Plague Tale: Requiem, Alien sorozat, Star Wars sorozat, Doom Eternal, Halo, Subnautica 1,2 stb), böngészés, filmezés.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A jelenlegi konfig:
    Asus H110M-C,
    i5-6600,
    16GB DDR4, Kingston Fury (2x8 GB, 3200, CL16-18-18, 1,35V),
    PowerColor Red Dragon RX 5700 XT OC,
    2 HDD, 1 sata SSD (256GB -Kingston, de már kicsi)
    FSP Hyper 500S
    Monitor, háttértárak maradnak, szerintem nekem a memória és a vga is elegendő, a táppal sem volt eddig gondom.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap és processzor (+procihűtő, ami nem túl hangos, de a gyári is jó lehet; eddig olyat használtam, azzal sem volt baj), ha kell táp.
    Ha sokat hoz sebességben egy nvme ssd (1 TB), de akkor olyan alaplap is kell gondolom.
    Ha valós használat mellett nem nagy a különbség akkor sima sata3-as ssd.
    4. Mennyi a kereted rá?
    200 000Ft
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    27’ QHD, 165Hz monitor (Freesync, G-sync), 2xDPort, 1xHDMI
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Megbízható márka legyen, lehet használt is. NVME ssd csak akkor, ha valóban érezhető előrelépés a sata3-shoz képest.
    Eddig Inteles gépeim voltak, de nem zárkózom el az AMD-től, ha az jobb ár/érték arányú.
    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák