Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Meló-játék: 20% 3D gépészeti tervezés (Inventor), 80% főleg multi FPS: CoD:MW, Apex, stb. Lövöldékben mindig teljesen butított grafikán játszok az fps oltárán. Cél az, hogy meglegyen olcsón a 144 FPS FHD-ban. Single játékokban (pl. Withcer 3 és hasonló) pedig bőven elég ha 60 Fps körül megvagyunk vaskosabb grafikai beállításokkal, elvégre itt nem érdekel nagyon frémperszek.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egér, bill, monitor (Dell P2417H, de emellé vennék 144 Hz-es 24" IPS-et pluszban csak játékra, pl. Acer Nitro VG240YP)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett asztali gép perifériák és monitor nélkül
    4. Mennyi a kereted rá?
    Igazából a lényeg, hogy a fenti fps multi játékok FHD grafikán low-normal beállításokkal meglegyenek 144 FPS körül, és mindez minél jobb ár/érték aránnyal. Mindezt reméltem megoldani újonnan brutto 250k körül, ami tudom, hogy karcsú, de pont ez a kihívás benne :). A gépet még nem most venném, ha nagyon nem jön össze ebből a keretből a kritériumnak megfelelő gép, akkor főleg apróról bányásznám össze a masinát apránként. Erre is fogadok tanácsokat, ha használtban gondolkozok, miben lehet fentebb lépni.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Leendő új monitornak 144 Hz, FHD és Freesync
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Igazából ezt bányásztam össze hirtelen egy helyről, kíváncsi lennék a véleményetekre:
    1. Mit változtatnátok?
    2. Ha lehet még olcsóbbra venni, miből lehetne lecsippantani? Pl., ha már a procin fogok ~30k-t 3600hoz képest, biztos megéri-e ilyen kategóriájú tápot venni, stb. SSD-ből is gondolkodok kisebben, elvégre most is 250-es van a laptopomban +1 TB HDD-vel, amivel játszok és mindenem elfér bőven... Külső meghajtón tárolok úgyis nem sűrűn piszkált dolgokat.
    3. Alaplapokban nagyon vakon vagyok. Árban ezt láttam jónak, de nem igazán értek hozzá mire kell figyelni. Főleg, hogy pl. mivel másabb a -F nélküli variáns, ami drágább, ha jól néztem.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítségetek szeretném kérni asztali gép összeállításában.
    Májussal kezdek új munkahelyen, ami azt jelenti, hogy a jelenlegi "mindenes" (értsd.: 8 órás gépész tervezés + otthoni felhasználás egyben) gamer laptopomtól meg kell váljak. Az új munkahelyemen egy Dell Workstation notebook lesz a dedikált munkaeszköz, amit irodában és HO-ban is használni fogok. Ezt viszont csak cégesként tudom majd használni, így a maszek & magán dolgaimra kelleni fog egy másik masina.
    Úgy döntöttem, hogy a mostani hardver árak mellett egy asztali gép összerakásával járnék legjobban.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Munkaidőn túli tevékenység, ami magában foglalja a következőket:
    50% maszek gépészeti tervezés (főleg Autodesk Inventor, AutoCAD és társai)
    35% Gaming (Régóta nem játszok, de tervben van Counter Strike 2, Warzone, FIFA, elvétve valami egyéb pl. Cyberpunk, Witcher 3. Szóval elég vegyes.)
    15% Osztott képernyőn böngészés, youtube, stb. Kalsszikus szabadidős tevékenység.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egyelőre semmivel, 1 hónapom lenne összeszedni a motyókat rá.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    LAP, CPU, RAM, VGA, SSD, HÁZ, TÁP (egyszóval minden, kivéve HDD mivel van itthon NAS, ott tárolom a fontos dolgokat, filmeket, egyebeket)

    4. Mennyi a kereted rá?
    300 e (nagyon max 350 e) Ft csak a PC-re perifériák és egyebek nékül. 1 hónap áll rendelkezésre összebogarászni hozzá mindent, használt/új alkatrészekből, főleg HARDVERAPRÓ-ról (hirdetéskeresőt bekönyvjelzőzve, min. napi 3x frissítve :D Esetleg előfizetek prémcsire, hogy legyen hirdetésértesítés)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Ez is új vásárlás lesz, erre külön keret van. Ezt valószínűleg boltból venném a pixeles dolgok és a gari miatt.

    Két kiszemelt:
    S3423DWC (WQHD - (3440 x 1440), VA, 100Hz) Freesync (type C + integrált KWM a képfrissítés oltárán)
    S3422DWG (WQHD - (3440 x 1440), VA, 144Hz) Freesync

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    HO desk felépítése a következő lenne:
    1. Szemből nézve monitor bal oldalán állványon a céges laptop (rákötve a monitorra)
    2. Szemből nézve monitor jobb oldalán az összeállítani kívánt számítógép. Ez azért fontos, mert jobb oldalról az asztal falnak van tolva, tehát pl. házból szóba se jöhet olyan, ami oldalról szív. Elképzelésem szerint valami mATX ház kellene, hogy ne foglaljon sok helyet az asztalból és a rendelkezésre álló térből, továbbá elölről szívjon, hátul és/vagy felfele fújja a meleg levegőt kifelé.
    3. E felállás KVM switchel és a monitorral összehozva.

    Felhasználás:
    - HO esetében napi 8 óra workstationról (Solidworks, AutoCAD, Office programok, ERP, stb.)
    - Maszek/gaming esetében pedig switch az asztali gépre. Ebben az esetben a WQHD felbontást csak tervezésre használnám, legtöbbször osztott képernyőn; gamingre untig elég nekem a kisebb 2,560 x 1,080 felbontás

    Gyártó/Márka hűség OFF
    Ház legyen fekete, RGB max ventillátorokban
    Mindenből mehet a használt

    Első blikkre úgy gondolom, hogy egy B550 alaplapos + Ryzen 5600 + RX6600XT + 32 GB RAM lenne a körvonal, de majd megszidtok, ha rosszul gondolom. Házban valami Fractal design pop air mini jellegűre gondoltam, erre is szívesen fogadok javaslatokat. Egyedül házban gondolkodom, hogy áfás számlára vennék, mert ott nem idegesítene a jogi személy miatti garancia bukó.

    Köszi, ha olvastok, és hálám örökké üldözze azt, aki segít! :R
    +1 Bocsánat, de elég hosszú lett :D

    Bármi javaslatot szívesen fogadok!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz palfitom #174408 üzenetére

    Üdv újra!

    palfitom és Misogi javaslatára a következő eddig a setup:

    Közben úgy döntöttem megveszem cégre egy helyről az egész pakkot. Tudomásom szerint PCX-nél nem tesznek különbséget jótállásnál a cégnévre szóló vs magánszemély vásárlás között.

    Két kérdésem lenne:
    1. Tudnátok ajánlani PCX-nél elérhető ár/érték bajnok tápot/tápokat? Se Seasonic G12 se be quiet!-ből nem találok 650-700W-osat az ajánlásaitokból. :(((
    2. Videókártyából ugyancsak PCX-nél melyiket vennétek a mostani felhozatalból?
    6700XT és 6750XT-k közül. Betettem ezt a Sapphire-t, mert a 6750XT Nitro+ náluk olcsóbb mint a 6700XT... De ha van ennél jobb ár/értékben, akkor egyáltalán nem ragaszkodom hozzá...

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz palfitom #174487 üzenetére

    Köszi!

    Igen, emeltem a tétet és netto 350k a cél, így még a 6700xt és 6750xt is kilátásba került. ;] Config többi része maradhat ugyanaz?

    Ház: Az a Ventum 200 air igencsak pici méretű a konkurenciához képest. Azt néztem pariban van a milyen házat vegyek topik ajánlott listájában szereplő m-ATX házakkal, viszont 4 db gyári ventivel jön gyárilag. Más mATX házakat ilyen feltételekkel 50 ezer körül találtam értelmeset(és nem is tetszenek jobban)... Ha van tipp PCX-től egyéb házra, még nyitott vagyok a módosításra! :DDD

    • Honor Magic5 Pro •

Új hozzászólás Aktív témák