Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • menyus05

    újonc

    Sziasztok,

    A segítségeket szeretném kérni konfig összeállítással kapcsolatban! Kicsit hosszú leszek, előre is bocsi! :)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Elsősorban játékra, mindenfélével játszok. Csak pár erőforrás igényesebb példát említek inkább: újabb Tomb Raiderek, Overwatch 2, Back 4 Blood, Call of Duty: Warzone, Hades, Guild Wars 2, Naraka: Bladepoint, Hogwarts Legacy, Cyberpunk 2077, de ezen a gépen terveznék pár később megjelenő játékkal is játszani, pl az új Star Wars: Jedi-jal vagy a Baldur's Gate 3-mal.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Az egész konfigot le szeretném cserélni, gépházzal együtt.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre ami a konfighoz kötődik, tehát gépház, hűtés, táp is jöhet.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Ezt lentebb részletezni fogom, de mély sóhaj után a határt egyelőre kb 900k körül látom. A konfig lehet ennél pár ezer forinttal drágább, de a célom inkább az hogy minél lentebb tornázzam a költségeket.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Jelenleg egy egyszerűbb 21:9-es, 60 Hz-es monitort használok, de lehet hogy néha rádugnám a gépem a tévére, ami viszont már 4k és g-sync-es.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Na ez már hosszú lesz, bocsi! :) VGA-k terén az AMD-vel sajnos rengeteg rossz tapasztalatom volt az elmúlt pár évben, ezért az kilőve, csakis az Nvidiát preferálnám. Azon belül is a kiszemeltem jelenleg egy RTX 4070 Ti, a VRAM mennyisége miatt. Sajnos láttam és hallottam is olyan beszámolókat, hogy a 8-10 GB VRAM néhány játéknál max közeli grafikánál kevés, főleg ray-tracing mellett. Hiába bírná el maga a kártya a magasabb grafikai beállításokat, a VRAM bottleneck effektust eredményez. Az nem lenne gond, hogy néhány grafikai beállítást le kell venni, de tartok tőle hogy a jövőben a VRAM esetleg milyen problémákat okozhat az újabb játékoknál.
    Processzor terén a szívem az Intel felé húz, de az AMD-s konfigokat is szívesen meghallgatom. Azt viszont muszáj hozzátennem, hogy a gép egy ideig olyan szobában lenne, ami nyáron a kánikulában picit melegszik, szóval ha AMD, akkor nagyon jó hűtésre lenne szükség.
    Emellett szeretnék a gépbe DDR5-ös memóriát és gen 4-es SSD-t. Elsőre talán ez is túlzásnak tűnhet, de a mostani konfigommal is az a probléma, hogy hiába bírná el alacsonyabb grafikán a mai játékokat is, a lassú memória és a HDD annyira visszafogja a teljesítményt, hogy néhány játék játszhatatlanul lassan tölt be. Picivel jobb memóriát és egy SSD-t rákölteni felesleges lenne, sajnos nem fog annyival megnyúlni az élettartama.
    Alkatrészből nem szeretnék használtat, az a típus vagyok aki 10 ajánlatból tuti az 1 rosszat fogja ki. Az RGB-nek viszont nem vagyok a híve, és a gépház kinézetére se vagyok allergiás. A célom az hogy egy erős, stabil, megbízható gépet tudjak összeállítani, amit évekig nem kell bővíteni, maximum a játékoknál el kell kezdenem a grafikai beállításokat lentebb venni. :) Főleg a hűtés-gépház-táp triónál vagyok tanácstalan, hogy mit érdemes választani, de az alaplapnál és a VGA-knál sem tudom hogy manapság melyik gyártót érdemes választani.

    A témában már elég régóta nyomozgatok, találtam is egy konfigot a neten ami kis átalakítgatással kb tükrözi azt, amit én szeretnék, viszont nem tudom hogy itt tényleg minden kompatibilis-e mindennel. Ezt csak példaként írom, minden véleményt és javaslatot szívesen meghallgatok! :)

    INTEL Core i7-13700KF 3,4GHz 30MB Box BX8071513700KF
    Be quiet! Dark Rock Pro 4 processzor hűtő (BK022)
    GIGABYTE B760 GAMING X alaplap
    Gigabyte RTX 4070 TI EAGLE OC 12G GV-N407TEAGLE OC-12GD
    KINGSTON FURY Memória DDR5 32GB 5200MHz CL36 DIMM Beast Black EXPO KF552C36BBE-32
    Kingston 1TB M.2 NVMe 2280 KC3000 (SKC3000S/1024G) SSD
    FSP 850W Hydro K Pro 850 tápegység (HD2-850)
    Be quiet! Pure Base 500 FX üveg ablakos fekete számítógépház (BGW43)

    Ha szépen megkérlek titeket, tudnátok tanácsot adni a témával kapcsolatban? Köszi a segítséget előre is!

  • menyus05

    újonc

    válasz SyMbioTe #174473 üzenetére

    Szia,

    Köszi a választ! Meglepő, azt hittem hogy az AMD variánssal jóval jobban fogok járni, de ha jól számolgatok, akkor ár-érték arányban annyival nem lennék bentebb, pláne ha megfogadom a tanácsod és egy fokkal jobb tápot, vagy magasabb fordulatszámú memóriát nézek. :) Lehet megvárom a sima RTX 4070-et, az állítólag már itt van a küszöbön és ugyanúgy 12 GB VRAM-mal lesz felruházva. Hátha elhozza azt az árrést, amivel már jobban tudok gazdálkodni. :)

  • menyus05

    újonc

    Sziasztok! Pár hete már érdeklődtem nálatok konfiggal kapcsolatban, akkor egy 4070 Ti-jal számoltam. Azóta több dolognak is utánajártam a neten, és úgy néz ki hogy (sajnos?) csak meg kell fontolnom egy AMD konfigot, az egyre inkább fellépő VRAM problémák miatt.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játékra, de azon belül mindenfélére: Overwatch 2, Cyberpunk 2077, Jedi Survivor, Hades, Guild Wars.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Teljesen új gépet szeretnék.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre, ami a gépház része.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Mélyet sóhajtva, de a végső határ továbbra is 900.000 Ft. Ennél magasabb egy picivel lehet, de a cél inkább az ellenkezője, az ár lentebb tornázása.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Szimpla 21:9 60 Hz-es monitor, semmi extrát nem támogat.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Alapvetően abszolút Intel+Nvidia párti vagyok, 5-6 éve az AMD-vel rengeteg negatív tapasztalatom volt. Azért érdeklődök mégis AMD témakörben, mert a nyers adatokat nézve úgy tűnik hogy csak az AMD VGA-kkal tudom elérni könnyebben az eredeti célt, hogy jövőtálló konfigot rakjak össze aminél nem kell 1 év után aggódni, hogy vajon fejleszteni kell-e. Több helyről pedig olyan infókat kaptam, hogy az AMD jelentősen javult az elmúlt pár évben. Használt alkatrészt nem szeretnék, ilyen téren balszerencsés vagyok és sosem a jó ajánlatokat fogom ki. :)

    Az ismétlés kedvéért, legutóbb erről a konfigról volt szó. Ebbe már belevettem a javaslataitokat is:

    INTEL Core i7-13700KF 3,4GHz 30MB Box BX8071513700KF
    Be quiet! Dark Rock Pro 4 processzor hűtő (BK022)
    GIGABYTE B760 GAMING X alaplap
    MSI RTX 4070 Ti Gaming X Trio 12G 12GB GDDR6X videokártya (V513-004R)
    KINGSTON FURY Memória DDR5 32GB 6400MHz CL32 DIMM (Kit of 2) Renegade Silver XMP KF564C32RSK2-32
    1TB Kingston SSD M.2 Fury Renegade meghajtó (SFYRS/1000G)
    GIGABYTE Tápegység 1000W 80+ Gold moduláris GP-P1000GM
    Be quiet! Pure Base 500 FX üveg ablakos fekete számítógépház (BGW43)

    Az AMD variáns pedig ez lenne:
    Be Quiet! Dark Rock Pro 4 univerzális CPU hűtő (BK022)
    AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz Socket AM5 dobozos (100-100000591WOF)
    Gigabyte B650 Gaming X AX alaplap
    Sapphire Radeon RX 7900 XTX 24GB PULSE videokártya
    KINGSTON FURY Memória DDR5 32GB 6400MHz CL32 DIMM (Kit of 2) Renegade Silver XMP KF564C32RSK2-32
    2TB Kingston SSD M.2 Fury Renegade meghajtó (SFYRD/2000G)
    Be Quiet! System Power 10 850W tápegység (BN330)
    Be quiet! Pure Base 500 FX üveg ablakos fekete számítógépház (BGW43)

    A két konfig árban kb megegyezik. A tiszteletteljes kérdésem az lenne, hogy ti láttok-e ezekben a konfigokban bármi kifogásolhatót? Például a hűtés vagy a táp megfelelő lenne? A gépház méretei tényleg passzolhatnak? A Be Quiet! Dark Rock Pro 4-re az egyik webáruházban nem lett feltüntetve, hogy az AM5-ös procikhoz jó lenne, de a Be Quiet! honlapján már így szerepel. Az AMD konfigból még le lehet csippantani egy jelentősebb összeget, ha 1 terrás SSD-t és RX 7900 XT-t választok, de nem tudom hogy megéri-e az árkülönbözet? (Kb. 80-100.000-re jönne ki.)

    A táp szintén egy picit kérdőjeles számomra. Amikor legutóbb ránéztem a be quiet kalkulátorára, az azt mutatta hogy jobban járok az 1000 W-os táppal egy 4070 Ti mellett. Az AMD-re viszont azt írja hogy elég lenne a 850 W is, amit nem értek, a tesztek szerint az AMD VGA-k jóval többet esznek az nvidia-nál.

    Köszi a segítséget előre is! :)

  • menyus05

    újonc

    válasz SyMbioTe #174942 üzenetére

    Köszi a visszajelzést! Az AMD VGA-knál jóval nagyobb a VRAM, ezért kezdtem el errefelé tapogatózni. :) Olvastam, hogy a VGA-kból még több erőt ki lehet sajtolni a Smart Access Memoryval, de ehhez Ryzen proci kell, ezért mondtam le az Intelről is.

    Más helyekről két visszajelzést kaptam még, ezekről mi a véleményetek?
    1. Memória: Javasolták, hogy nézzek utána, a memória támogatja-e az AMD EXPO-t, és mint kiderült, nem. Elkezdtem turkálni a neten, és két alternatívát találtam:
    - G.SKILL Trident Z5 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz F5-6000J3038F16GX2-TZ5N
    - Corsair VENGEANCE RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CMH32GX5M2B6000Z30K

    A Corsair kb 10.000 Ft-tal drágább, de ezenkívül jelentősebb különbségről nem hallottam. Mind a kettő megbízható márka, vagy van esetleg valakinek negatív tapasztalata valamelyikkel? Csak egyetlen apróbb dolgot találtam, hogy a Corsair-t 6000 Mhz-nél magasabbra nem igazán lehet húzni. Viszont amúgy se vagyok annyira az overclock híve, nekem már az is megteszi ha nem 4800 Mhz-en megy, ha már egyszer direkt ilyen drága memóriát veszek. :)

    2. CPU hűtés: A Be quiet Dark Pro 4 helyett Deepcool AK500-at javasoltak. Olcsóbb és állítólag ugyanúgy megbízható márka, de nem találtam elég forrást a neten, hogy kifejezetten egy 7700X-hez megfelelő lesz-e. A márkával kapcsolatban van bárkinek tapasztalata esetleg? Ragaszkodjak inkább jobb/más CPU hűtőhöz?

    Csak hogy ne kelljen visszakeresni, erről a konfigról beszéltünk idáig. :)

    Be Quiet! Dark Rock Pro 4 univerzális CPU hűtő (BK022)
    AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz Socket AM5 dobozos (100-100000591WOF)
    Gigabyte B650 Gaming X AX alaplap
    Sapphire Radeon RX 7900 XT 20GB Gaming videokártya (21323-01-20G)
    KINGSTON FURY Memória DDR5 32GB 6400MHz CL32 DIMM (Kit of 2) Renegade Silver XMP KF564C32RSK2-32
    1TB Kingston SSD M.2 Fury Renegade meghajtó (SFYRS/1000G)
    Be Quiet! System Power 10 850W tápegység (BN330)
    Be quiet! Pure Base 500 FX üveg ablakos fekete számítógépház (BGW43)

Új hozzászólás Aktív témák