Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JimBeam00

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Baromi régóta nem követem már (csak felületesen) az informatika világát. Gondolok itt a hardverekre. Utoljára 2008-ban upgradeltem az asztali pc-met és most elérkezettnek láttam az időt, hogy ismét kicsit költske rá. :) (jobb később mint soha... :D )

    Szóval a jelenlegi konfigról pár szó, csak hogy legyen valami támpont, hogy anno az a konfig megfelelt, (ár)kategóriájában most is valami ilyesmit keresek ha van rá mód.

    Motherboard: Asrock 4Core1333-eSATA2
    CPU: Intel Core 2 Duo e6750 2.66Mhz
    Ram: 2x2 GB Geil 800mhz DDR2
    Táp: Corsair 450 VX450W
    VGA: MSI R4850 512MB Heatpipe
    HDD: A pontos típust fejből nem tudom, Samsung HDD-im vannak (2x 1TB)
    + most vettem egy Samsung EVO Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TE120BW (840 Series, SATA 6Gb/s)

    Úgy érzem nincs szükségem egy csúcs-high tec gépre, de pl. FIFA-t szívesen játszanám Full HD-ben egy 32"-os Full HD t-n. :D

    Olyan 100-120k körül szánnék a projektre. Gondolom a jelenlegi konfigból az egyetlen ami maradhat, az a HDD ill. az SSD... :)

    Köszönöm előre is az ötleteket, és a hozzászólásokat.

    Üdv!

    "Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."

  • JimBeam00

    csendes tag

    válasz tranceplanet #74940 üzenetére

    Köszönöm az infokat és az ötletet! Corsair táp sem maradhat? Ház am. Gigabyte ISOLO 220. Ez a szett akkor azt mondod így összhangban is van? Tehát a CPU teljesítmény a VGA-val pl. :)

    "Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."

  • JimBeam00

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Baromi régóta nem követem már (csak felületesen) az informatika világát. Gondolok itt a hardverekre. Utoljára 2008-ban upgradeltem az asztali pc-met és most elérkezettnek láttam az időt, hogy ismét kicsit költsek rá. :) (jobb később mint soha... :D )
    Szóval a jelenlegi konfigról pár szó, csak hogy legyen valami támpont, hogy anno az a konfig megfelelt, (ár)kategóriájában most is valami ilyesmit keresek ha van rá mód.

    Motherboard: Asrock 4Core1333-eSATA2
    CPU: Intel Core 2 Duo e6750 2.66Mhz
    Ram: 2x2 GB Geil 800mhz DDR2
    Táp: Corsair 450 VX450W
    VGA: MSI R4850 512MB Heatpipe
    HDD: A pontos típust fejből nem tudom, Samsung HDD-im vannak (2x 1TB)
    + most vettem egy Samsung EVO Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TE120BW (840 Series, SATA 6Gb/s)
    Úgy érzem nincs szükségem egy csúcs-high tec gépre, de pl. FIFA15-t ill. GTA 5-t szívesen játszanám Full HD-ben egy 32"-40"-os Full HD t-n. :D

    Olyan 200k körül szánnék a projektre. Gondolom a jelenlegi konfigból az egyetlen ami maradhat, az a HDD ill. az SSD... :)

    Elindultam már itt a korábbi hozzászólásokat olvasva egy csapásirányba, de bizonytalan vagyok pl. videókártya terén mi lenne a jó választás, már ha az alaplap + proci + ram egyáltalán megfelel-e a kritériumoknak... :)

    Szóval:

    Asrock H97M Pro4 ?
    Intel Core i5 4590S Box ?
    Corsair DDR3 1600Mhz 8gb Vengeance Kit2 CL9 ?
    Vga?
    Táp?
    Ház?
    Hdd-SSD ?
    Esetleg külön proci hűtő... ?

    Köszönöm előre is az ötleteket, és a hozzászólásokat. :R
    Üdv!

    "Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."

  • JimBeam00

    csendes tag

    válasz vond #87968 üzenetére

    GTX 960-at néztem egyébként én is... :) A proci és a vga összhangban lenne így?

    Látom, hogy mostanság LP-s ramokat favorizálja mindenki... ennek van valami különösebb oka?

    Köszönöm egyébként az infokat! :R

    Ház (és ebből kifolyólag hűtés) kapcsán annyi, hogy panelszobában lenne a gép...

    "Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."

Új hozzászólás Aktív témák