Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varmi2

    nagyúr

    válasz gergooo17 #150313 üzenetére

    Amd nem érdekel? Ennyi pénzért amd oldalon jelentősen erősebb cpu-t kapsz. De kell hozzá vga kártya is.

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • palfitom

    félisten

    válasz gergooo17 #150313 üzenetére

    Szia,

    Hmmm.
    Először végigmennék a kinézett konfigon:
    Ház: fölső-tápos, ATX, és 8 cm-es venti van benne. Én ezt kerülném, inkább vennék Thermaltake Versa H17-et (ha egyszerű, zárt házat szeretnél), vagy Kolink Citadel TG-t (ha mehet szép, üveg-oldallapos). A Versa-ba érdemes lenne +1 ventit tenni a ház elejébe: Arctic F12 PWM PST 120mm. (a Citadel-ben 2 van, abba nem szükséges)
    Táp: ha Bronze elég, akkor EVGA 450 BT, ha jobb is mehet, akkor FSP Raider II 450W Silver.
    Lap: erre a puritán lapra nem bíznék egy 6 magos procit. Gigabyte B365M D3H / Asrock B365M Pro4 szint illik egy ilyen procihoz (főleg, ha fejlesztés is lehetséges).
    Ram: a single modullal "lábon lövöd" a gépet. Vagy most vegyél 2x8-as KIT-et (pl. Aegis 2666 18,5k, Team Group 3000 20,5k, vagy 2x4-es KIT-et, pl. Patriot Viper 2666 13k.
    Optika: Tényleg kell? :)
    SSD: mehet az NVMe is, de "szeretném ha gyorsan betöltene a rendszer" - Nem fogod érezni a különbséget.

    Igen, a 10 éves tápot már érdemes lecserélni.
    Behozhatod a régi HDD-t.
    Nem buta kérdés, elvileg nem szükséges, de ez a végleges proci, és alaplap függvénye lesz majd.

    Én inkább vennék egy Ryzen APU-s konfigot, mely a leírt felhasználásra elegendő, most is lehetne játszogani vele, de a későbbiekben fejleszthető lesz.
    Lap: pl. Gigabyte B450M S2H / B450M DS3H / Asrock B450M Pro4 / B450M Pro4-F (+BIOS-frissítést kell kérni bármelyik alaplaphoz!)
    Proci: Ryzen 3200G (4 mag, 4 szál, Vega 8 IGP)
    Ram: 2x8GB-os KIT, pl. Team Group 3000 20,5k
    A többit fent leírtam.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • SyMbioTe

    Ármester

    válasz gergooo17 #150313 üzenetére


    (#150313) gergooo17
    Szia!

    Kicsit azért módosítanék a konfigon. A mostanit az teljes egészében hagyhatod, esetleg ha van benne valami alap videókártya, akkor azt átemelni ebbe, és akkor lehet 9400F-et venni, olcsóbban.

    Lap: B365M Pro4 alá azért nem nagyon mennék. ~26k
    CPU: Ok, de ha van bármilyen VGA elfekvőben, akkor mehet 9400F is. ~48k v 65k
    Ram: Ha belefré, én most vennék 2*8Gb-ot. Most még egész jó áron vannak, később kitudja mi lesz. Pl. 2*8Gb G.Skill Argis 2666Mhz ~19k
    VGA: Gondolom később.
    HDD: Mehet nyugodtan a régi, de javbasolt inkább csak adattárolásra használni, és programokat SSD-re nyomni.
    SSD: Nem kell M.2. Inkább 480/500Gb-os Cruical BX500/MX500/Kingston UV500. Semmivel nem gyorsabb átlag felhasználás alatt egy M.2 NVMe. ~18-21k
    Ház: Hááááááááááát. Ennél megkockáztatom, hogy a mostani is jobb.
    Fractal Design Focus G / Focus G Mini ~15k
    Táp: Javasolt a csere, igen. Viszont ebből is másikat vennéák inkább. FSP Hexa85+ 450W, Be Quiet System Power 9 400W ~17k

    Proci hűtő, házventi elég a gyári. Maximum ha zavar a hangja, akkor kellhet csere.
    BIOS frissítés nem fog kelleni valőszínűleg.
    Wifiből szerintem jó amit néztél, nekem egy Asus N13 van erre a célre, tökéletesen megfelel.

    AMD konfig nem játszana? Szerintem előrébb lennél akár egy 3200G konfiggal, amit később bővítesz.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Paxker315

    addikt

    válasz gergooo17 #150342 üzenetére

    450wattos táppal ~ 2060super, 5700 még mehet nyugodtan.

    Azt az Aegist NE vedd meg. CL19, borzalmas időzítés.

    A Chieftec nem igazán jó vétel. Én a Raidert venném. :R

    [ Szerkesztve ]

    https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

  • palfitom

    félisten

    válasz gergooo17 #150342 üzenetére

    Szívesen.
    OK, ahogy gondolod.
    Táp: jelenlegi VGA trend szerint egyre kisebb fogyasztás mellett kapunk azonos, vagy nagyobb teljesítményt. Már jelenleg is a FHD-t kiszolgáló NVidia VGA-knak simán elég 400-450W. Ajánlottam 2 féle 450-est, egy olcsóbbat, és egy kicsit drágábbat. Ezek bármelyikére rábízhatsz egy közepes VGA-t (GTX1660Ti / RTX2060).
    Ház: "Deepcool Tesseract SW" - Volt már vele dolgom, árához képest korrekt, de semmi extra. Ha ez tetszik neked, mehet, de tegyél bele legalább 1 (vagy 2) ventit előre!

    "azonos márka, azonos MHz, minden azonos, tehát ugyanabból két db) nem egyenlő 2x8GB kittel?" - Abszolút NEM. A gyártók változtathatnak (és változtatnak is) a ramok csipjein, ezért 2 ugyanolyan nevű, típusú modulon lehet más csip, ezért nem garantált a dual-channel-es működésük. Persze ennek az ellenkezője is lehetséges...

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák