Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Ringman #174466 üzenetére

    Most látom, hogy vasárnap reggel nem voltam tekintettel az összefoglalóban található kérésre, így újraírom annak megfelelően - és egyben elnézést is érte:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    3d cad (nemetschek allplan) és végeselemes programok (axisVM, consteel), játék nem lesz

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    ssd: samsung 980 pro 1 TB
    számítógépház - Fractal Design Define S

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    alaplap (min 2 db nvme háttértárra van szükségem)
    processzor + hűtő
    ram - 64 GB
    vga - min. 16 GB vram, költségkereten belül a legnagyobb "pass
    tápegység

    4. Mennyi a kereted rá?
    br. 1,1 millió (ha új ház + ssd is kell, akkor br 1,2 millió)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    3 monitorral dolgozom: 2*2560×1400 (benq gw2765 és medion md20850) + 1*3840×2160 (acer xb321hk) - 4k-s tud g-syncet (60Hz a maximum)

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    új kell - céges beszerzés, nincs preferált márka, de eddig a seasonic tápommal és az msi termékekkel meg vagyok elégedve; egyedi igény: min. 3 év gar, tápnál 5-7-10 év- minél több, ezen nem kívánok spórolni

    Ezeket néztem ki:
    - Intel Core i9-13900K
    - ASUS PRIME Z790-A
    - G.SKILL Trident Z5 RGB 64GBF5-6000J3040G32GX2-TZ5RS
    - Sapphire RX7900XT
    - DeepCool LS720 AIO Cooler
    - Corsair HX1200

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák