Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Whysperer

    addikt

    válasz bluyoo #11961 üzenetére

    Szerintem arra gondolnak sokan, hogy nem csereberélnek és most lehet akármire jó ,de mondjuk 2 év múlva is meg szeretnék tartani a gépet és vga-t cserélni. viszont lehet akkor már nem lesz elég neki egy sima i5 és addig használja alapon CPU. Viszont mikor már kell meghúzza egy új hűtővel és lehet úgy bírni fogja az új vga-t így lehet még később kell megint csereberélni bármit a vga-n kívül!

    ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

  • maestro87

    őstag

    válasz bluyoo #11961 üzenetére

    Köszi ez hasznos infó volt!

    Az Ivy chipsetes az támogatja a Sandy Bridgeket is?

    Jó, de most i5-re nincs pénzem, de még i3-ra sem. Lehet mégsem kell akkor tuninng, mert drága procira úgysem akarok költeni, annyit meg nem ér egy lap, mert 2 év múlva úgyis csak fele annyit fog érni.
    Ha kibírja a gépem, akkor lehet megvárom még az FM2-t, de többet már nem és tényleg veszek egy új gépet. Csak most addig míg működik, összeírnék egy konfigot, hogy majd internet hiányában ne fejjel menjek majd a falnak, mint ennél a gépnél is volt. Az eladókban meg nem bízok. :P

    De ha nem akarok tunningot, akkor lényegében mindegy milyen lap, csak ne B65 és ne Q67-es legyen, mert az nem fogja támogatni a Ivy Bridgeseket? Mivel tud többet pl. egy B75-ös lap mint egy H61-es?
    Alulfeszelni milyen lapokkal lehet a CPU-t?

    Bocs a sok kérdésért, de ezekhez a chipset-ekhez sohasem értettem igazán.

    (#11963) Whysperer: Igen, azt hiszem én is így gondolom. :) Meg úgy, hogy egy gagyibb procit felhúzok egy drágább szintre, bár intelnél ez nehezen valósítható meg, mert ott a "gagyi" proci is (K-s) méreg drága.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák