Új hozzászólás Aktív témák

  • Szomj4s

    tag

    Sziasztok!

    Már egy ideje vacillálok, hogy mitévő legyek, és szeretném kikérni a Ti véleményeteket:

    A cél, otthonra a leglágyabban kezelhető, legtöbb felhasználói élményt nyújtó házimozi kiépítése.
    Ennek már minden pontja megvan egy kivételével, ez pedig a lejátszó, és a szerver. És ezt egyben szeretném megteremteni, mert:
    - A választásom a PLEX-re esett, nekem szimpatikusabb mint a Kodi, mert több eszközt is kezel (transzkódol is, ha kell), az aktuális állásokat egyszerűen a szerveren kezeli, szép gui, párom imádja. Most ne ennek a leváltásáról akarjatok meggyőzni (vagy PMben írjatok, ha nagyon hülyének tartotok).
    - Mivel PLEX, ahhoz kell egy szerver és egy lejátszó. Az "okos"TV-ben található plex alkalmazás, de ettől félek egy kicsit, nem biztos, hogy ezt szeretném használni hosszabb távon.
    - Mivel nem szeretnék két külön gépet összerakni, ezért arra gondoltam, hogy egy gépbe költöztetem a plex szervert, a lejátszást, valamint még a nasomat is, hogy szép legyen.

    Tehát a válaszok:
    1. Mire fogod használni a gépet?
    NAS, torrent, PLEX szerver és hdmi-n lejátszás.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Egy 4GB-os ddr3 ram-mal, egy bequiet! 400-as táppal, valamint még pár régi géppel, amiknek semmi haszna sincs, mert szerintem minimum 1150-es konfig kell majd erre. (775-ös van)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, proc, talán videókártya, ha kell a felbontás miatt.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Maximum 50 ezer Ft, de szorítkozzunk inkább a 40 ezer Ft-ra, jószerivel akár használt alkatrészek is számításba jöhetnek.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    A televízió 4K, de filmek nagyon nincsenek ilyen felbontásban, így lehet fullHD is elégséges.

    Ami a plexhez kell elvileg, 2*2,2 Ghz, de a nas, torrent és a lejátszás miatt ez kicsit kevés lesz. A 3D fullHD filmek lejátszását is meg kell oldania a szervernek. (Most egy E8400-es a maga 2*3GHz-ével nem tudja a 3D filmeket a lejátszónak továbbítani.)

    Amire még figyelni kell: raid-et támogassa, fogyasztással nem szabad elszállni, mert 24/7-ben menne.
    Apropó, az MSI-nél ezeknek az ECO alaplapoknak van valami gyakorlati haszna? (Szép a marketing szöveg, de ér-e 5000 Ft többletet...)
    A procira egy G3258-asra gondoltam, mert elég ügyes és skálázható, de inkább meghallgatom nálam okosabbak véleményét.

    Köszönöm előre is, tudom, hogy nagyon sok a befolyásoló tényező, de talán megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák