Új hozzászólás Aktív témák

  • geleati

    tag

    Sziasztok! Ugyan még nincs itt az ideje, hogy új gépet vegyek, de előzetesen szeretnék segítséget kérni (tudom, addig még változhatnak az árak), hogy meglegyen az alapkoncepcióm.

    Olvasgattam a hozzászólásokat, így van már fogalmam nagyjából mit szeretnék. Főleg.NET platformon fejlesztek, ezért elsősorban programozásra használnám. Eddig csak notebook-jaim voltak, de a mostanit (is) már sajnos idegesítően lassúnak érzem. Még nem állítottam össze magam asztali gépet, ebben kérnék segítséget. Mindent újonnan vennék, de pontos típusokat nem tudok, csak megközelítőleg:

    LAP: ASROCK vagy ASUS (legtöbbször ezeket ajánlottátok, nem véletlenül)
    CPU: Intel s1155 Core i5-2500 (nem tudom, hogy fogom-e tuningolni, sosem csináltam még, egyelőre nem érzem szükségét)
    RAM: 8 GB DDR3 1333MHz (talán a Kingston HyperX?)
    HDD: jó lenne 750-1000GB körül
    VGA: na erről nincs fogalmam. Notebook-on nem nagyon játszottam, max egy guitar hero 3 alacsony grafikán, ezen szerintem nem kell túlzásba esni.
    TÁP: olyat ami elbírja ezt a konfigot
    HÁZ: semmi dizájn nem szükséges, legyen elöl 1-2 USB, hang/mic
    Monitort is szeretnék hozzá, nincs nagy igényem, 22" átmérő megfelelő, valahol ajánlottatok egy BENQ GL2250-t, valami hasonló.

    SSD-ről nem nyilatkozok, az max az OS meghajtója lenne, de egyelőre tekintsünk el ettől is. Összesen 150-200K-nél nem hiszem, hogy többet rá tudnák áldozni.

    Minden segítséget szívesen fogadok, és köszönök. Bocsánat, ha kicsit hosszú lett :)

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

Új hozzászólás Aktív témák