Új hozzászólás Aktív témák

  • Clove

    újonc

    Sziasztok! A véleményetekre lenne szükségem, nagyon szeretnék játszani az új forza motorsporttal.
    Azt még nem tudom, hogy fullhd magas képfissítési frekvencián Pl: LG 24GQ50F-B, vagy pedig wqhd 70-75, estleg 100 hz, lenne-e jó. Kimondottan erre a játékra, ti milyen gépet építenétek és milyen monitort választanátok? (Az alább megjelölt keretet figyelembe véve.)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Általános felhasználásra és játékra.
    Legfőképpen singleplayer. Az új Forza motorsport amit nagyon várok, voltaképpen miatta vágok bele a számítógép építésébe. Game Pass, Age of Empires 4.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nincsen olyan. Nyolc éves a számítógépem, tartalékba kívánom helyezni, úgy ahogy van.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Legalább 380 ezer forintot szánok a számítógépre, a felső határt 400 ezer forintban határoznám meg. Ezen kívül szeretnék még monitort is vásárolni, itt 60-135 ezer forintot jelölnék meg.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    A jelenlegi monitorom, AOC G2460V. Freesync-et támogat.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Mindenből újat szeretnék. A videokártyánál az Nvidiát preferálom és az RTX 4060 a szimpi. ATX alaplap lenne jó.

    Ezekre a komponensekre gondoltam:
    AMD Ryzen 7 5700X
    ARCTIC Freezer 34 eSports DUO White/Gray
    MSI MPG B550 GAMING PLUS
    MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK 8G OC
    Kingston FURY 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Beast Black
    Kingston KC3000 NVMe 1TB
    Be quiet! Pure Base 500DX White
    Be quiet! Pure Wings 2 140mm PWM
    Be quiet! SYSTEM POWER 10 650W

    Minden vélemény fontos nekem és előre is köszönöm.
    Clove

Új hozzászólás Aktív témák