Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necronom

    senior tag

    válasz Thunderzolee #1926 üzenetére

    X96 Mediabox

    Sziasztok,
    Néhány gondolatot leírok erről a kis boxról, hátha valakinek megkönnyíti a választást


    A képen látható módon érkezik a dobozka, normál csomagolásban. A hozzávalók a távirányítóban és a HDMI kábelben ki is merülnek - igazán nem is kell hozzá semmi más. Nekem célom volt egy kis miniPC készítése, azaz legyen kinézetre, használhatóságra és működésre hasonló - természetesen az adottságához mérten - ezt ki is pipálhatom, mert az elvárásoknak tökéletesen megfelelt. Egyértelmű, hogy egy számítógépet nem fog kiváltani egy ilyen árkategóriáju eszköz, de nem is vártam el tőle.

    Az üzembe helyezése roppant egyszerű. HDMI összedug a TV-vel akár a kapott kábellel. Majd adunk neki áramot és igen gyorsan bootol a kis holmi. A szokásos Androidos (Google) dolgainkat elvégezzük, vagy létrehozhatunk rá új fiókot is. Ezek elkészültével megkapjuk az igazán randa kezdőképernyőt, ami nem elég, hogy csúnya, de még használhatatlan is.
    Jómagam egy wireless billentyű + egér kombót használok hozzá, igy a gyári launchert el is feledtem és töltötem hozzá másikat - van bőséges választék a Play Storeban, ajánlott a Nova Launcher, Microsoft Launcer - én az utobbit hasznalom. Természetesen lehet probálni másikat is. Így kaptam egy sokkal egészségesebb, használhatóbb asztal(oka)t

    Kis probléma volt a billentyűzet kezeléssel, mert hiába volt rádugva, a virtuális billentyűt akkor is feladta, így ez számomra zavaró volt, de egy bill. kezelő app könnyűszerrel megoldotta a problémát :) Nos, innentől egyszerűen el lehet távolitani a nem kellő alkalmazásokat. Egyedül a Chromot nem, mert a kis okosok rendszeralkalmazást csinaltak belőle, de ez sem probléma, mert vagy root jogokkal egyeszerűen törölni kell - megfelelő app is van hozzá -, aztán feltenni az újat a Storeból. Így már frissül is a Chrom és be tudunk jelentkezni, hozhatjuk az imádott könyvjelzőket is. A Kodit is érdemes törölni és az újabb verziót telepíteni - frissíteni nem lehet a gyárit, ezért kell eltávolítani előbb. Tegyünk ugyanígy a Youtube appal, töltsünk le legalább egy normál verzsönt.
    A box fontos momentuma a 6-os Android. Elég sokan írták, hogy az újabb droid verziókkal a Kodi nem működik helyesen, ill. a kép kockásodik, lagol stb stb. Nos ennél nem tapasztaltam effélét sőt megkockáztatom azt is, hogy kadenciahelyesen működik. Aki esetleg problémát észlel, az Kodi helyett használja SPMC-t - ugynaz mint a Kodi, csak van amikor jobban működik. Nálam a Kodi bevált :)

    Szerintem nagyok okos kis lejásztó program, mindent tud amire szükség van a filmezésben. A beállítása sem nagy ördöngösség, ki kell tapasztalni.

    A sorozatokat is roppant jól kezeli, annyi, hogy nekünk azért a megfelelő könyvtárstruktúrát létre kell hozni a HDD-n, de ezt amúgy is, hiszen elvesznénk a tengerben :)
    Így nálam ez maradt filmnézésre

    Hozzáteszem, hogy a 2,5” HDD-ket a box teljesen hibátlanul kezeli. Akinek esetleg kevés a 2db USB az nyugodtan tehet rá egy USB HUB-ot vagy akár switchet is, fontos, hogy az eszköz aktív legyen, a passziv HUB-ok nem adnak tápellátást a HDD-nek
    Torrentezésre a Flud nevü appot használom, mert neki meg lehet mondani, hogy hová töltsön és a HDD-t is hibátlanul kezeli.
    Ha esetleg más forrásból kell filmet nézni (NAS, PC) azokkal is simán elboldogul. Ugyan én csak FHD filmeket nézek (ilyen a TV), ill. sorozatokat, így azok a 100M halózaton simán jönnek röccenésmenesen. A Box maga teljesen jól elbodogul a 4k-s filmekkel is, USB HDD-ről kiválóan játszik tuképp mindent. Nem találtam olyan filmet (tesztben sem) amivel gondja lett volna. Ha PC-ről kell filmezni akkor azt DLNA-val teszem - nem file megosztással.
    A mediabox teljesen jól kezelgeti a Miracastot is, bár igy csak akkor van jelentősége, ha a családnak akarod megmutatni a telefonos tartalmakat a TV-n, azaz a telefon vagy tablet saját belső tartalmat akarod kivetíteni. Fontos, hogy a Miracast csak Wifin működik! Mindenre másra ott van maga a box. A képernyő tükrözés funkció használhatatlan a nagy lag miatt, de ez szerintem másutt sem tökéletes

    Ezeket kapcsoljuk be, ha kivetítésre és DLNA-ra hasznájuk a boxot. Mindent tegyünk autostartra, majd indítsuk újra. Így, ha bármi jel érkezik akkor a box át tud kapcsolni anélkül, hogy a Miracast appot külön el kell indítsuk

    Nálam fontos tényéző volt, hogy játékokat is futtathassak raja. Egyértelműen a touch screen alkalmazások nem mennek, de nagyon sok játék kiválóan müködik egérrel. Most szerzek be hozzá egy gamepadot is, talan célszerűbb lesz azzal játszani :)
    TV-s alkalmazások:

    Mivel nekem csak Digi előfizetésem van, így a Digi Online megy nálam. Nincs vele gond, sem az appal, sem a boxxal magával.
    Aki esetleg NETFLIX-re vágyik, ott sem fog tapasztalni problémát. Más online TV alkamazással nem próbáltam, így azokról sajna nem tudok írni

    Összefoglalva ez a kis dobozka nekem teljesen bevált. az Igényeket kielégíti. Nem egy erőgép, de a 2Gb memória már nagyon jó Androidos környezetben - kevesebb nem biztos, hogy elég. Ha esetleg kévés a maradék kb 12Gb tárhely, akkor megfelelő sebességű memo kártyával bővíthetünk. Érdemes belső tárhelynek konfigolni, mert akkor az appok teljes egésze rajta lehet, nemcsak bizonyos részei telepednek rá. Max 64Gb-os kártyát tehetünk bele, de szerintem több mint elég. Érdekesség ezügyben, hogy egy 500Gb-os USB HDD-t is be lehet konfigolni belső tárhelynek! :) Dehát sok értelme nincsen.
    Ár/értékaránya elfogadható $40-70 mozog általánosságban. Aki nagyon olcsó boxot keres, akkor ebben nem találja meg a választottját, akik pedig nevesebbet, az sem, mert ez a box sosem fog semmilyen frissítést kapni, nincsen mögötte semmilyen támogatás. Aki viszont használja arra, amire való annak örömet fog okozni. Jómagam webezek rajta, alig lassúbb mint egy mai középkategóriás PC, teljesen vállalható sebességű. Néha World, Excel fut ha nincs kedvem bekapcsolni a számgépet - ezt a doksit is a boxról írom :) Ezek mellett Skype megy, játékok és egyéb alkalmazások. Természetesen nem vált ki egy mai asztali gépet vagy a notebookot!
    Köszönöm a figyelmetek, ha bármi kérdés van, írjatok bátran!

    Üdv: Necro

    [ Szerkesztve ]

    TAP - Tatabanyai Automodell Palya

  • Necronom

    senior tag

    válasz Thunderzolee #1926 üzenetére

    Sajna az FB-n ez zart csoport azert nem lehetett megnezni...a kepeket nem volt idom beleszerkeszteni mar..

    TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Új hozzászólás Aktív témák