Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JanR

    addikt

    válasz Teaway #73784 üzenetére

    A memóriák például olcsóbbak :) Ne lásd ilyen borúsan a helyzetet, a PC-k mindig is "drágák" voltak, ha próbáltál minőségi dolgokat venni.

    Az alaplapban nem fogsz csalódni :C

  • zolee3000

    tag

    válasz Teaway #73784 üzenetére

    Hasonló helyzetben vagyok az A betűs lapokkal - csak Abit meg Asus volt eddig :)

    (#73785) JanR: "A memóriák például olcsóbbak" - jah, kár hogy az SDRAM a teljes konfig árának kb. 10%-a. Bocs, ha ezen annyira nem dobódok fel. :DDD
    Amúgy a számítógép piacon, a relatíve gyors fejlődés miatt, mindig is gyorsabban avultak el, értéktelenedtek a cuccok. Alig használt pár hónapos hardvereket már csak áron alul tudtál eladni, hiszen már küszöbön álltak az újdonságok. (Az inkompatibilitási gondok, vagyis hogy minden második CPU család új tokozást hozott, így a proci fejlesztéshez cserélni kellett az alaplapot, illetve volt, hogy kvázi az egész gépet, csak még jobban pörgették a piacot.) Utoljára 7 éve újítottam asztali PC-t, azóta nem nagyon követtem az eseményeket. Így most nem kicsit döbbentem meg azon, h. a korábbi tendenciáknak ellentmondóan - a PC-s viszonylatban réginek, kifutónak számító komponensek nemhogy tartják az árukat, de még drágábbak, mint amikor piacra kerültek! :Y (És most letojom, hogy a dollár így csinál, az euro meg úgy, V. Mihály meg amúgy... ez akkor is abszurdum. :((( )

    (#73787) bluyoo: Nyilván nem a RAM az akadálya, most csak mondtam valamit, amin kapásból változtatom kéne - merthogy DDR3-as 170-es lapot nem vennék (mondjuk pl. emiatt :U ). Annak idején nem egy ismerősöm szopott a hibrid (DDR/DDR3 támogatású) alaplapokkal is.
    Amúgy papíron már szinte összeállt a Haswell-es konfig. Lehet, kíváncsiságból kiszámolom, mennyiből jönne ki egy teljesítményben kb. azonos kategóriájú Skylake-es PC.. de szinte biztos, hogy többe, és nem lenne időtállóbb beruházás. Nem vagyok gémer, így ha csak nem romlik el a gép, semmi sem ösztönöz arra, hogy 4-5-6 éven belül cseréljem. Akkor meg már úgyis miindegy, hogy 4. vagy 6. generációs platformról váltok 12.-re... szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák