Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz Gubu0101 #41684 üzenetére

    működni biztos fog 2-3-4 év múlva is. De új procit nem kapsz bele. Szerintem 30k körül vegyél valami jó z77 tuning lapot. a maradék 25 ezer mehet jobb videókártyára, vagy 2-3-4 év múlva vegyél egy akkori lapot, amibe egy akkori procit bele tudsz tenni. Vagy tartsd meg a pénzt és költsd másra.

    Ha jól emlékszem itt a srácok az Asrock Extreme4-et szokták tuningra ajánlani K-s i5 proci mellé. De ha tévedek majd kijavítanak. De vannak jó Asus/Giga/MSI lapok is 30-35körül.

    Megosztom veled a dilemmámat, mert én is most fogok gépet fejleszteni.

    A 2013-ra tervezett AMD Streamroller kódnevű procik késnek 2014-re. Elvileg ezek a Bulldozer/Piledriver magokhoz képest ugyanazon az órajelen kb 40%-al lesznek gyorsabbak. De ugye láttuk, hogy a Bulldozer is mennyire felsült és a Vishera sem valami eget rengető. 8 modullal(maggal?) hozza azt a teljesítményt amit a core i5 4 maggal. egy core i5 mag olyan gyors, mint az AMD a 2 moduljával. Szóval ezt a bazi nagy fejlődést hiszem, ha látom. Sajnálom, hogy az AMD nem tud alternatívát nyújtani a 40ezer és afeletti ársávban, mert így nincs piaci verseny. Nincs árverseny. Ezt meg mi egyszerű userek szívjuk meg leginkább.

    Nem beszélve arról, hogy egy 8 "magos" FX mennyivel többet fogyaszt. Főleg ha tuningolsz. Nem mindegy, hogy a 95W megugrik kb. 60W-al, vagy a 125 megugrik még 110-el. Erősebb táp és erősebb hűtés kell az AMD alá, talán jobban szellőző ház is, és itt már el is tűnt az árkülönbözet amit az AMD vásárlásán "spórolnál". Nemhogy eltűnik, hanem szerintem a végén még több is lesz.

    FM2 nekem nem szimpi most. A bele való procik nem valami erősek jelenleg. Persze ez relatív. Viszont ár/érték arányuk jó, ezt elismerem. Egy 7770-es vga kártyával még elboldogulnak. Igen, jók az infók, jönnek bele procik még. De a következő generációs prociknál is az IGP-t fogják fejleszteni elsősorban, a magok száma marad ennyi, amennyi most és órajel emelés se lesz. A jelenlegi architektúra már a maximuma körül van. Tehát ha te core i5 szintű teljesítményben gondolkodsz különálló erős vga kártyával, akkor ez nem a te utad lesz.

    Ha jön is a Streamroller nem tudjuk hogy milyen platformra fog. Lehet AM3/FM2 kompatibilis lesz, de lehet hogy totál új platformra jön. Sajna nincsenek infók :( Ez is 2014-ben,szóval várja ki aki akarja.

    De ne érts félre. Megértelek. Tizen x éves koromban meg a huszas éveim elején bennem is meg volt ez. Hogy "hú vazze megvesszük a csúcs vasakat és szakít majd ezerrel". Csak aztán rájöttem, hogy marhára nem éri meg megvenni a csúcs hardvereket sok esetben. Érdemesebb inkább a best buy kategóriát keresni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák