Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    Topikgazda

    válasz lugosi #7110 üzenetére

    Ennél jobb választ én sem tudok rá. Dolgoztam újságíróként és gyakran úgy kellett könyörögni elúszósabb időkben, hogy dolgozhassak a betárazott, de kattintás szempontból másodrangúbb témákon (ha lehet nem a szabadidőm rovására, nyilván azt bármikor szabad volt). Nem tudom mit várt el az Amazon, olvasószámot vagy a szerkesztőség anyagi profitabilitását (azért nem annyira egyértelmű a dolog, mert az Amazonnak pusztán azért is megérheti hosszabb távon, hogy a legnagyobb forgalmú fotós oldalt birtokolja, hogy az legyen tele Amazonos linkekkel és ez ott csapódik le profitként).

  • tvamos

    nagyúr

    válasz lugosi #7110 üzenetére

    Lehet, tudjak mar egy ideje, hogy ki vannak rugva, persze, hogy kisebb az elhivatottsag, lassabban megy a munka is, plane a szabadidodbol nem csapsz a munkaidohoz, ha amugy allast kell keresned, plane, ha a top management azt sem tudja, mit csinalsz.

    En nem gondolom, hogy egy pillanatra is felmerult a megmentes az amazonnal, ha gondoltak volna ra, akkor lehetett volna tobb hirdetes, esetleg nagy donate gomb az oldal tetejen, mint a wikipedian. (En tuti nyomnek ra, es szerintem sokan vagyunk igy.) El is adhattak volna, akar sok penzert, akar 1 krumpliert. Kiszervezhettek volna kulon cegbe, hogy kideruljon, tud-e nyereseget termelni. (Brezosznak, meg a haverjainak van eleg vagyona, hogy 2-3 honapig meg mehessen a biznisz.) Nem tettek. Ezt valami miatt be akartak zarni, ez most jo urugy volt. Sot, most ugy tunik, azt akarjak, hogy ne is legyen folytatasa valamiert. De persze lehet, hogy rosszul latom.

    Azt is gondolom, (25 ev tapasztalattal egy multinal,) hogy a managerek hazudnak, tablazatokat, kimutatasokat hamisitank, hogy igazoljak magukat, koltsegeket tologatnak, kedvukszerint. Az, hogy egy uzletag, alvallalat nyeeseges, vagy szukseges valamiert, esetleg veszteseges, az teljesen irrelevans. Ha akarjak megtartjak, ha nem, akkor eladjak, vagy bezarjak.

    Az, hogy egy multi miert vesz meg valamit, azt sosem tudhatja az ember, lehetnek komoly indokok ra, lehet, hogy az egyik top managernek a maniaja, hobbija, es ha jol lobbizik a tobbieknel, meg a befektetoknel, akkor meg lesz veve, es kesz. Aztan ez a vezeto elmegy, lecserelik, vagy akarmi, es akkor azt a ceget kidobjak. (Bezarjak, eladjak, akarmi.)

    Termeszetesen, ha a fo uzletagak egyike veszteseges, az cink, es nehez kibuvokat talalni, ha mondjuk az egesz ceg veszteseges. Persze, lehet tamogatokat keresni, finanszirozokat, neg lehet gyozni a befektetoket, hogy torzstoket emeljenek, akarmi. Raadasul valamit eladni mindig olcsobb, (legalabbis 10-bol 9-szer tutira,) mint bezarni, mert az biztosan extra kiadas.

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Új hozzászólás Aktív témák