Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    Topikgazda

    válasz Matska #3545 üzenetére

    Mindenkinek más a tűréshatára, hogy mi számít sikerült és sikertelen fotónak, mennyire vékony élességi síkba kell beleférnie az izgő-mozgó gyereknek, milyen fényviszonyok között kell boldogulnia és így tovább. Tök mindegy milyen tűréshatárról beszélünk mindegyik érvényes, de csak a vélemény megformálójára nézve. Nekem leginkább az a bajom és a "Milyen cserélhető objektíves gépet?" topikból is azért távoztam évekkel ezelőtt (legalábbis ez volt az egyik ok), mert ment a kontextus nélküli véleménnyilvánítás orrba-szájba, erősen beletéve a véleményekbe a válaszadó saját preferenciáit. Nem egyszer volt, hogy valakit ezzel jelentősen több pénz elköltésére ösztönöztek, mint amennyivel eredetileg nekifutott a vásárlásnak és ebben nem akartam részt venni már.

    A mai CDAF rendszerek találati aránya egyáltalán nem szörnyű, de más megközelítést igényel, mint egy Sony Eye-AF rendszer. Végül pedig mindig kiderül (részben reflektálva mikrofon fórumtárs #3546-os kommentjére), hogy az előrelátást és a fotó megtervezését semmi sem pótolja, akkor sem ha erre nincs időd vagy lehetőséged bármilyen okból, de nem mindenkinek jelenti a családi fotózás azt, hogy mindent (is) le akar fotózni, mindent (is) tökéletes minőségben vagy ugyanolyan stílusban, ugyanolyan objektívekkel, ugyanolyan pengevékony DOF mellett.

Új hozzászólás Aktív témák