Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz E.Kaufmann #4835 üzenetére

    Letelt a szerkesztés. Szerintem amúgy is, aki Mikrotiket vesz nem azért teszi, mert olyan de csodásak a termékei, hanem mert olyan rohadt olcsók egy Cisco-hoz képest. Próbáljuk a maximumot kihozni a legkevesebből. Nem tudom, minek kell nagyképűsködni itt.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • bambano

    titán

    válasz E.Kaufmann #4835 üzenetére

    "nem kellene külsős szakit hívni optikához": ebből látom, hogy tájékozatlan vagy.
    próbáld meg újragondolni a készreszerelt optika kifejezést.

    a kábelfutárnál készre szerelt optikai kábelt tudsz venni többféle méretben, a 40 méteres például 11 ezer forint bruttó. Ha a két switch, amit 5 gigás rézzel akarsz most összekötni, közelebb van egymáshoz nyomvonalon, mint 40 méter, akkor 11 rugóért van szabványos, normális 10 gigát átvivő kábeled, amit csak be kell húzni. ha nem töröd el húzás közben, akkor nem kell hozzá szakember. Van belőle rövidebb is. Az ehhez való sfp+ modul darabja 2 rugóval olcsóbb, mint a 10gigás rezes sfp+.

    tehát ha jól számolok, bruttó 7 ezer forint választja el a tisztességes, időtálló megoldást a barkácsolástól. tehát vagy tájékozatlan voltál, hogy erről nem tudtál, vagy olyan elvárásai vannak a főnöködnek, amitől jobb menekülni :P

    én a magam részéről továbbra is ahhoz tartom magam, hogy amit vettem, marék rezes sfp+, az kuka, és veszek helyette optikát meg optikai sfp+-t. se tüzet, se a berendezések hőterhelés miatti fáradását nem fogom kockáztatni ilyen aprópénzen.

    a fenti 7 ezer forint tekintetében kéretik újragondolni a nagyképűsködést is.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák