Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz bambano #2570 üzenetére

    Nem tűnik megoldhatatlan feladatnak, de teljesen nem tudom elképzelni, hogy a rádugás után mindenféle kérdés nélkül felkonfigurálódjon, mert ezt még egy "egyen" konfig esetében sem tartom sem jónak, sem kivitelezhetőnek.

    1. lóg a kanóc, rádugod a kettes porton
    2. hozzá kell kapcsolódni, itt már csak van teendő, legalább kiválasztani, hogy melyik routerhez
    3. törölni kell a konfigot ami rajta van
    4. ssh, majd belenyomni azt amit szeretnél (itt csak megint választanod kell, hogy ha több konfig is van melyiket rakod rá).
    5. némi testreszabás csak kellhet, identity, userek, wifi/capsman beállítás.

    A mentés egyébként szerintem egy az egybe nem ereszthető rá a routerre, legalábbis én nem szoktam. Amikor használsz certificate-ket, azt vagy újra le kell generálnod és beállítgatni, vagy egy linuxon legenerálni és onnan beemelni a certeket, de akkor azzal kell kezdeni, ha a config már használja.

    "vannak eldurrant mikrotikjeim" - milyenek? javíthatatlanok? (vagy csak nincs senki aki megjavítaná?) A 493-t én is úgy nézegettem, mikor meghalt, hogy hova tudnám vinni, de senki nem vállalta. Azután nekiestem a gyanús kondiknak, mielőtt a kukába vágtam volna, nem volt mit veszteni.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák