Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kammler

    senior tag

    válasz Zwodkassy #20978 üzenetére

    Hát én most csináltam default configot. 1G, 2.5, 5G úgy tűnik megy rendesen manuálisan beállítva. Ha a switch SFP+ portjába egy S+RJ10 modult teszek, és simán összekötöm az RB5009-el a LAN csatin át, úgy viszont megint dobálja a 2.5-es linket. Ha a PC-vel kötöm össze a switchet S+RJ10 modulon át (SFP+ portba a S+RJ10 nyilván), a 2.5G megy rendesen. Eddig. Ha a switchet a DAC kábellel egy másik eszközre teszem, RB3011-re, akkor 1G stabil. Ha az RB5009-et kötöm össze az RB3011-el, akkor is stabil az 1G a DAC kábellel. Próbálom kilogikázni, hogy mi rossz, ha netán rossz valami. Az a baj, hogy lassúbb sebességen attól még mehet, ha amúgy rossz is valami. Most vagy valami nagy árulás van, vagy a mikrotik legyártott egy rakás szrt. Lassan 20 éve dolgozom gyárban. Gyártottak itt már mindent. Hetven kilós elektromos autó vezérléstől kezdve (vízhűtéses, magában fogyaszt vagy 800W-ot csúcsba, 70kg) mindent. Láttam már szériahibát. Van egy másik ilyen eszközöm, itt írtam is már korábban, annek meg egy LAN portja lett 100mbit half duplex. Na most ezeket egy nap különbséggel gyártották. Mikrotik oldalán meg lehet tudni, mikor került rá a szoftverkulcs, onnan tudom. Egyelőre aztán lehet nálam lesz valami. Még az RB5009-re visszarakom az egyik mentésem, amiben semmi sincs, csak alap beállítások. Jó lenne egy másik DAC kábel is mondjuk. Úgy legalább azt ki lehetne zárni. De most ami meg gariztatás alatt van, nem emlékszem az csinálta volna ezt. Sejtettem én, hogy lesz itt valami. Csak 4500 forint volt az egy éven belüli, gondolkodás nélküli csere ha úgy lesz. Direkt így vettem meg. Szerencsére ahhoz elég gyakran produkálja, hogy reprodulálható a hiba. De a méreg megesz. Azért vettem, hogy bebszom a sarokba, aztán megy, erre mást se csinálok egy hónapja, mint ezzel foglalkozok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák