Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bacus #9597 üzenetére

    A VPN szűrését egy Mikrotik, illetve egy pfSense esetén már nagyon könnyen meg lehet oldani, a PPTP-t egy-két kattintással lehet tiltani Mikrotik-ben, L2TP-t megint nem valami bonyolult, amit meg nem nagyon lehet szolgáltatás, vagy port alapon tiltani, azt lehet IP cím szerint tiltani a routerben, ugyanis ha ismerjük a VPN szerver címét/domain nevét, ami általában fix és azt tiltjuk, akkor onnantól kezdve nem épül fel a VPN és minden forgalom látható.
    Nekem menőzött egy-két kolléga anno, hogy ha én akarnám sem látnám, hogy ők mit forgalmaznak, ugyanis operát használnak, annak meg a beépített VPN-je mindig működik, ráadásul ingyenes, na én meg ugye fogtam és megnéztem, hogy ezek a gépek milyen címekkel építenek ki kapcsolatot, tiltottam azt a kis tartományt és onnantól kezdve nem volt Opera VPN, ahogy menőzés sem, azokat az arcokat látni kellett volna :DDD
    Ráadásul pár VPN szolgáltató szervereinek a címe publikus is, illetve van ahol kérésre kiadják, bár ez is csak akkor kell, ha valaki egy egyszerű logból nem tudja kihámozni a VPN szerver IP címét.

Új hozzászólás Aktív témák