Új hozzászólás Aktív témák

  • galaxyS

    csendes tag

    Az SP1-el+WIN7 frissítésekkel illetve az ACHI Modal vigyázzatok! (szerintem ezek lehetnek leginkább összefüggésben a mikroszaggatásokkal)
    Raid 0-ban használtam 2x500GB-s winyót, amin a rendszer volt: egy alap WIN7( 0 db frissítéssel). Legfrissebb driverekkel,( a VGA volt ami csak 12.3 CCC-t kapott (a jelenlegi 12.4 helyett) )
    Minden játék stabil FPS-el futott.. semmi mikrolagg, fps drop,...
    Aztán sikerült beszereznem egy SSD-t OCZ 60GB-t , amihez ugye ACHI MOD kell..(a TRIM müködéséhez) ,a biosban átálítottam RAID-röl achira, tehát a tömböm odaveszett.. ugyhogy ujra kelett tennem a rendszert, gondoltam kipróbálom az SP1-es WIN 7-t az összes frissítésével együtt. Miután felment az OS , utána jöttek a következő lépések: AMD Chipset driver(achi-hoz), VGA driver (12.4) , hangkari...stb + optimalizáltam a WIN7-t az SSD-hez ( prohardver leirása alapján).
    Mikor ezekkel megvoltam.. feltettem egy pár játékot..(NFS RUN, SNIPER ELITE V2,ASSASSINS CREED REVELATIONS-t) az egyik 500GB-s winyómra.
    Maj betöltöttem az AC-t, FRAPSAL mérve volt 115FPS-em.(maxon 1920x1080-ban 60hz). de 5-10mp-ként -be-be akadt.( mozgásnál, fordulásnál..) ekkor az FPS hirtelen leugrott 90-95FPS-re majd ujra 115-lett.. gondoltam kipróbálom VSYNC-el , lefixálta az FPS-t 60-ra .. de a laggolás még igy is megmaradt.. (60-ról hirtelen 34FPS majd ujra 60)... mondom ilyen nincs.
    Kipróbáltam lowon nem változott semmit, ugyan ugy laggolt.. ugyhogy inkább hagytam.
    Megnéztem a sniper elitet.. és ott is voltak mikroszaggatások(1 óra alatt 3-4db) annyira nem volt vészes..
    Utána jött az NFS(egy mikrolagg nem volt tökéletesen futott)..
    ---------
    Gondoltam ,lehet hogy az uj ATI driver rosszalkodik igy feltettem a jol bevált 12.3-at.. de a mikrolagg ugyan ugy megmaradt.. tehát a driver kilőve..
    Ugyhogy vagy az ACHI-modot ,vagy az SP1-es WIN 7-et nem szeretik a játékok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák