Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szatocs

    őstag

    Én is mérnöknek tanulok, fölöslegest anyagot én sem tapasztalok.

    Ami viszont oktatással kapcsolatban baj:

    Elsőnek az általános iskolákban kéne rendet tenni, nem egyre lentebb vinni a szintet, ezekkel a kompetencia csudákkal is, amit most be akarnak vezetni, ettől csak hülyül az ember, nem lesz jobb rálátása a világra, sőt... Nehogy már én meg tudtam tanulni nemrég, a maiak meg nem, meg nincs ideje a szülőknek, hogy foglalkozzon a gyerekkel. Ki csinálta meg? Kölyöknek kell rágyakorolni az órán vettekre, nem pedig a tanárt szapulni, ha az ember fia/lánya nem figyel oda órán. Nekem érdekes módon egyszer nem kellett szólni, hogy figyeljek, ami nem érdekelt, legfeljebb csendben unatkoztam, de ennyi... Most meg nehogy már megtanuljon a gyerek pár dologot.

    Felsőoktatásba meg nem kéne gyűjteni ennyi bölcsészt, és kész.

    === Szatocs ===

  • szatocs

    őstag

    válasz LifestyleX07 #16 üzenetére

    Csak nem közelebbről tapasztalod Te is? Egyet értek, nagyon jól látod az egészet.

    A színvonalat meg már csak azért is húzni kell lefele, mert az otthon csak verekedni tanuló kisebbség (nem mind, de környezetemben a legtöbb) egyszerűen nem képes még a beszédre sem, nem hogy valamit megtanuljon, így ki kell valamit nekik is találni, hogy rámondhassuk, elvégezte az iskolát. Gyakorlatilag semmi tudással elvégeznek 8 általánost, de még akkor egyel feljebb is kell léptetni őket a létrán, mert annyian vannak, hogy nem tolható 18 évesig, hogy általánosba járjanak, mert jön a következő évjárat, meg arra is a következő, és igen hirtelen tele lenne egy iskola egy osztállyal.

    Informatikánál viszont annyit, hogy nem mindenhol van így, van ahol hajtanak, mint a gép, és vagy nem tetszik, és mehetsz amerre látsz, vagy próbálod. Többek között DE is ilyen...

    [ Szerkesztve ]

    === Szatocs ===

Új hozzászólás Aktív témák