Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dzsoss10

    csendes tag

    Sziasztok.
    Elkezdtem én is az it tanulást, a célom a mcse(plusz mcitp)+ccna kombó megszerzése első körben, aztán majd meglátom merre tovább. Eddig 70-620-as és a 70-290en voltam mindkettő sikerült elsőre. Most tanulom a 91-hez a dolgokat olyan 2-3 héten belül abból is le akarok vizsgázni.
    Én most jelenleg nem dolgozom csak tanulok, az it-ben pedig nem dolgoztam eddig még. A kérdésem, ha a fent említett dolgokat megszerzem milyen esélyekkel tudok majd munkát szerezni. Mik a tapasztalatok. Milyen fizura számítsak az első pár évben stb. Még annyit hozzáteszek, hogy nem úgy tanulom, hogy erre c+a válasz stb (szal nem magolás), hanem látom az összefüggéseket és az alapján. Gondolom ez is számít valamenyire.

    A válaszokat előre is köszi
    :R

  • dzsoss10

    csendes tag

    Voltam exchange 2007 (70-236) vizsgán, sikerült is, de nagyon fura volt.53 kérdés, szimuláció nem volt, drgadrop se, kb 80% powershell volt, meg szokatlan volt, hogy a kérdések max. 2 sorosak ha voltak. Nem baj. A lényeg, hogy ez volt az uccsó vizsgám ami kellett az mcse2k3-hoz.
    Sokat segített ez a fórum mindenben. Úgyhogy köszönet nektek amiért megosztottátok a tapasztalataitokat.

    Voltam egy cégnél tanfolyamon (bemutató tanfolyamon), aztán arra a következtetésre jutottam, hogy azt amit ott ledaráltak 1 hét alatt, az itthon is megtanulható saját tempóban.

    1ébként ezek segítségével tanultam:
    Testout+cbtnuggets+self paced training kit+ virtualbox

    Most kicsit pihentetem az MS vizsgákat, belevágok egy ccna-ba. Az meg nem lesz vészes mert anno még középsuliban is azt tanultam, csak én hülye nem mentem el a végső vizsgára. Közben nézem az állásportálokat, hátha lesz vmi jó meló. Kezdőként vért fogok sztem izzadni, hogy valahova felvegyenek. Esetleg ha találok és a fizuról kérdeznek, mit lehet kérni, ill. mi az amit megadnak?

  • dzsoss10

    csendes tag

    válasz Mawyx #2037 üzenetére

    Én most éppen állást keresek, úgy kb 2,5 hónapja (akkortól van meg az mcse minősítésem), nyakamba vettem a netes álláskereső portálokat, feltöltöttem a cv-m is ahova lehetett, meg jelentkezek is ezerrel, de eddig mg nem kaptam visszajelzést sem. Olyan ajánlatokra jelentkezek direkt aminél kezdőket keresnek. Vannak azért nem 1szerű hirdetések, sokszor elgondolkozok, hogy aki feladta, az átgondolta e hogy mit akar. Kedvencem pl.: blabla... 3-4 év tapasztalat.. blabla.. START kártya... hehh? akkor most mit keresnek tapasztaltat vagy kezdőt? :Y Na mind1. Attól ne félj. hogy angolul van, nem olyan vészes, csak olyan állásajánlatokat látni, ahol angolt kérik legalább középfokú szinten, erre készülj. Szal a munkakereséshez jobbam kell majd az angol :-) Esetleg ha belevágsz, akkor a netről mindenféle anyagot beszerezhetsz, olvass kicsit visszafele ebben a topikban, nekem is sokat segített.

Új hozzászólás Aktív témák