Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítsetek tisztán látni, egy kicsi cégnek kéne beszereznem öt gépre legalális Office-t.

    Látom, van ilyen, hogy O365, és ha havi előfizetési díjjal számolok, akkor akár 3 évig is elég lehet az Office-ra szánt 380 ezer forintjuk. Mégis, valamiért arra hajlanának, hogy előfizetés helyett inkább egyszeri beruházást vásároljanak, de ahhoz meg nem konyítok, úgy látom.

    Ha pl.
    Office 2016 Otthoni és Kisvállalati Verziót vesznek (kb. 75e),
    - akkor abban nincs 1TB Onedrive, ugye?
    - akkor azt csak egyszer lehet felhasználni, akárcsak egy OEM Windows licencet, és ha tönkrement a gép, akkor kuka az Office is?
    Office 2016 Professional Elektronikus Licencet vesznek (kb. 150e),
    - akkor háromhavonta átköltöztethetik egy másik gépre?

    Jól fogtam meg a különbséget?

    Azért vagyok bizonytalan, mert az azért elég durva, ha hardverhiba miatt bukik az ember 50 ezer windows oem-et + 75 ezer office-t is, és ráadásul az office után nincs is odaírva, hogy oem. Szóval inkább az a megérzésem, hogy az Office átmenthető. No de akkor mi a fészkes fenét jelent az Elektronikus Licenc verzió?

  • mckay

    aktív tag

    válasz daimonion #2912 üzenetére

    Jajj, de jó, már ezt is tudom, kevésbé kell aggódnom a Windows-ok miatt, tök jó ötlet ez az összekapcsolás az emberrel.
    Köszi.

    Hanem én igazából két dobozos Office termék közötti különbséget keresem. (Windows tehát most nem érdekes, persze örülünk, hogy ott sincs akkora rugalmatlanság már.)

    Kérdés: ha gondol egyet az ember, akkor a kb. 75 ezer forintos (nem 365!) Office-t átviheti-e az egyik gépről egy másik gépre?

    [ Szerkesztve ]

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Office Home and Student licencet vehet egy alapítvány?

    A boltban azt mondták, hogy az a követendő vezérfonal, hogy Office Home and Business csomagot kell vennie annak, aki kereső tevékenységet folytat (vele?).

    Akkor az MS értelmezése szerint egy nonprofit szervezet vajon vehet ilyen home licencet? Lényegesen olcsóbb lenne, mint az outlook-kal terhelt másik...

    No meg amúgyis széleskörő ngo-támogatást végez az MS a portfóliója árazásán keresztül...

    Ti mit gondoltok?

Új hozzászólás Aktív témák