Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz Krugszvele #86870 üzenetére

    Tudsz mondani olyan termékcsoportot, ami valószínűsíthetően többet fog hozni a következő ~5 évben, mint évi 15%?

    Az az elvárás befektetések tekintetében irreális, csak saját vállalkozás tudja reálisan ezt, az is csak akkor ha összejön.

    Évi 15% az kb arra jó, hogy önmegnyugtasd magad, hogy jó lesz így, de abból nem lesz vagyon, csak értékmegőrzés.

    Ez hülyeség. Már 10% hozammal is nagyon komoly vagyont lehet felépíteni, ezt a gazdagodjunk meg gyorsan a ruletten szemléletet nagyon betegesnek tartom.

    Van, aki vállalkozik (az jobb???) van aki egyedi részvényekben keresi az üdvösséget, lemegy akár a centes részvényekhez (az jobb??)

    Igen jobb, mert ezek mögött van valós fundamentum amit be lehet árazni és értékelni. Egy kripto értéke nagyságrendileg nulla. A vak hit adja az értékét, az, hogy lesz egy nagyobb birka.

    de az, hogy veszel pár ETF-et, abból sose lesz semmi...

    Ha get rich quick sémát keresel, akkor nem is javaslom.

    Az körülbelül 12x-14x pénzt fog hozni öt év alatt, attól függ, hol tudok még bevásárolni.

    Ez leginkább egy vágyálom részedről. Ennél nagyobb esély van arra hogy mindened oda lesz.

    Ez a portfolio amit felvázoltál, véleményem szerint nélkülöz minden praktikus portfolioépítési elvet.
    Ha ennyire egyértelmű hogy ez pár éven belül 10x-ezni fog, akkor mi a manóért bíbelődsz az állampapírokkal és a lesajnált ETF-ekkel? Te magad mondtad hogy abból nem lesz vagyon. Mi szükség az önmegnyugtatásodra? Te mondtad hogy teljesen egyértelmű hogy tízszerezni fog.

    Amikor elkezdett bedőlni a tulipánhagyma, nyilván voltak még tagadók, akik azt gondolták hogy tök jó hogy a csúcshoz képest most ötöd áron van mert majd úgyis visszamegy. Hát nem ment vissza. Nem is értem hogy egy fundamentumokat nélkülöző valaminél miért magától értetődő az hogy vissza kel mennie bárhova is, ha egyszer az értéke eleve nulla. Sorra dőlnek be az ezekkel foglalkozó cégek, egyrecsak derülnek ki a grízes részletek (csalások, piramisjáték jellegű rendszerek), rogyadozik a kártyavár.

  • JoinR

    senior tag

    válasz Krugszvele #86870 üzenetére

    A befektetői torzítások közé beszorult egy pár tárgyi tévedés is.
    "A lényeg, hogy nem egyszerre, hanem daraboként. Ez szembemegy az összes racionális-befektető szemlélettel."
    DCA-nak hívják.
    A várható hozamok jól (:DDD) meg lettek vizionálva, csak a kockázatok értékelése maradt le.
    100k BTC árfolyam egy Wells Fargo-val egyenértékű market capet jelentene. Az idei bukók után (Celsius, FTX, lehetne sorolni) nem tudom, erre mennyi reális esély van. Persze ideig-óráig nem lehetetlen, de hosszú távon?

    Van egy cryptós ismerősöm, aki nagyban csinálta. Én mondtam neki tavaly tavasszal 60k-nál, hogy exit (persze nem én vagyok a nagy bölcs, valszeg már sokkal hamarabb kiszálltam volna), de semmi nem volt elég, a 100k-ra várt. 300M Ft körül volt a csúcs vagyona cryptóban, de már elmúlt, elég sok elégett a Celsiusban. Azóta már az árfolyam is máshol van, a piaci villanyár miatt már a bányászat is bezárt, nem is viseli túl jól a helyzetet. :U

    [ Szerkesztve ]

  • stingy2

    senior tag

    válasz Krugszvele #86870 üzenetére

    Létezik olyan módszer, amivel stabilan lehet évi akár 15%+ hozamot elérni évtizedeken keresztül, lásd Medallion fund.
    Nem mondom, hogy kriptóval v forex.szel nincs senki, aki ezt tudná -én sem ismerhetek minden tradert- sőt, ha vki nagyon topon van időzítésben, és bevásárolt a 2009-es válság alján SPY-ból, az tavaly év végén ki tudott szállni évi 15%-os hozammal. Ezek viszont inkább a "lehetett volna" kategória.
    Te azt írtad, hogy "ha hirtelen..találnék...", tehát ez kb. elméleti okoskodás. Ezzel tele a .. .net. Akinek meg van ennyi, vagy akár (sokkal) több ténylegesen a számláján, az kb kineveti a "turmix" módszered :)
    Elméletben sokminden működik, gyakorlatban meg ezt ajánlanám:

    "Időnként kereshetünk egy részvényen, vagy akár a részvények egy csoportján, de a piacot legyőzni nem lehet!"

    INTJ

  • mauimagic

    aktív tag

    válasz Krugszvele #86870 üzenetére

    "...az IB azért került bele, hogy legyen külföldi láb. Ne csak magyarországi, forintalapú. "
    Interactive Brokers Central Europe Zrt. Budapest, Madách Imre út 14, 1075

    15 év befektetési tapasztalat kevés volt arra, hogy utána tudj nézni kinél tartanád a megtakarításaidat?

    Netán a Madách Imre út 14-et annektálta a svájci Zug kanton, csak a pórnép nem tud róla?

Új hozzászólás Aktív témák