Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz attiati #42213 üzenetére

    Ez nem rv, hogy 1+évre is fel lehet dumálni. Ha elkezdenek megtelni a tározók be fog beszakadni. Még jóval azelött, hogy megteltek.

    imom az, hogy ha a fogyasztás nem fut fel akkor a jelenlegi vágás nem lehet elég. Ne felejtsük el, hogy a a vágás egy jelentős része virtuális vágás, másik részénél meg nincs nagy akaródzás, hogy be is tartsa. kb/max annyit ér, hogy nem 1 hanem max 2 hónap alatt telik meg minden. Az ár nem fog 2hót várni.

    Tehát a kérdés a hogy fut fel a fogyasztás. Ez a remény :) oda kell rá figyelni. Vannak már gyenge pozitív jelek, de 1-2mb +fogyi nem ment meg semmit.

    A 20$t legutobb nagyon fogták érdemben nem fog könnyen elesni.

    más: A rokon akit tavaly kidumáltam Signal united linkből (meg más UL is volt... no comment) realizálta, hogy egy lokál kissebb panel árát nem bukta el. Mondtam neki, hogy én csak a további brutál UL költségektől akatam megóvni nem tudtam lesz koronavírus és beszakadnak azok az alapok amikben a Signal... tartotta az övét. A probléma, hogy kitalálta, hogy forgassak én neki egy nagyobb összeget. Közeli családtag és úgy adja, hogy ha bukik nem érdekli. Külföldre nem mehet a pénz mert nem akarja meg TBSZ is kell. Olaj ha beesik 15$ alá :) tuti vennék de magyar piacon mit? Random Capital + EBWTIOIL04? Van esetleg olaj CFD, ETC ami elérhető itthon RCn? EBWTIOIL04 hátránya más javaslat?
    Maradék pénzből nem tudom még mi lesz vmi buy&hold. Ha kitaláltam majd beírom. Vmi fix akármi lesz lesz osztalékja részvényt fogok kinézni.

    @HussarF Nem tudom hogy jött ki a 121Ł. Lehet 121EURvolt. Vagy azotta nött az ár. De nem is ez a lényeg. A másik meg, hogy szél ára zuhan évek óta. Atomé... nem.
    Ha lejár a kötelező átvétel szél nagyon nem izgul már pénzénél van és 10Ł/MWHn is profitja van. Szén gáz meg rohadtul nem mert ki kell bányászni azt a szenet, oda kell szállítani... a szén már láthatóan most se bírja a versenyt zárnak be, állam tartja életbe modernebbeket, gázt de csak a "zsinóráram" miatt.
    MOon szerintem nincs értelme a szélnek. Talán a fertő fele. Máshol MOon nincs szél. :( Gondolkodok is rajta hogy költözni kéne. :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák