Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #30365 üzenetére

    A kiszamolos vitaban az egyik posztolo betette a nemet HCI-s es HICP-s eves infalcios ertekeket:

    2017 – CPI: 1,8 és HICP: 1,7
    2016 – CPI: 0,5 és HICP: 0,4
    2015 – CPI: 0,3 és HICP: 0,1
    2014 – CPI: 0,9 és HICP: 0,8

    Ugye az egyikben a sajat ingatlanban torteno lakhatas koltsegei is bele vannak szamolva, es a vasarloi kosar tobb, mint 10%-at teszi ki a lakhatas koltsegei a nemetek szamitasaban, es ott is atlagosan csak 0,1%-os elteres van a ket inflacios ertek kozott. Pedig itt Nemetorszagban is iszonyatosan elmentek a lakasarak (vasarlas es berlet is), sokaknak a megfizethetetlen kategoria. [Mi baratnommel a nemet atlag felett keresunk, vannak megtakaritasaink es megis a sajat lakas (hazrol mar ne is beszeljunk) nekunk is elerhetetlen.]

    Abban biztosan azonos a tobbseg velemenye, hogy a KSH vagy barmelyik masik orszag statisztikai hivatala a vasarloi kosar tartalmat es a sulyozasokat maskepp is meghatarozhatna. De szerintem az "elcsalas" szo hasznalata igen durva.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • htomi85

    tag

    válasz Kobe #30365 üzenetére

    Már elnézést de megint keverded a dolgokat.
    Az nem munkaerőhiàny, ha nincs aki szaréhúgyé dolgozzon.
    Magad írtad le hogy van ember, csak biztosítós ügyeken dolgozik mert nem hülye.
    Kérdésedre válaszolva, nem, nem voltam, idejét sem tudom már mikor volt alattam 4 évnèl idősebb autó. Aki egy új swiftet sem tud finanszírozni, annak el kellene gondolkodni pár dolgon.

    A kisebb ház körüli dolgokat már rég nem felnőttek csinálják, hanem tinik meg migrànsok. Najó, néhány extrém elmaradott régió kivétel lehet.

Új hozzászólás Aktív témák