Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz htomi85 #30363 üzenetére

    Ez nagyon nem igaz.... Marmint a szakember hiany. Probaltal mostanaban autoszerelohoz bejutni, neadjisten karosszeriashoz, fenyezohoz, vagy mondjuk kisebb erteku hazkoruli munkakra embert talalni?
    Elarulom, pl fenyezot es karosszeriast maszekba lehetetlen talalni, ha nem cascon leresztul mesz siman radrakja s telefont: az osszes a biztositokkal van leszerzodve mert ott joval tobbet tud leszamlazni (lattam mar 2db elem kavitasara 600K t leszamlazva a biztinek, privatba ezen max 120at tudna elkerni....nyilvan hulyrk lenenenk jotekonykodni es nyilvan ez az amiert az utobbi idoben folyamatosan dragul a bonus malus rendszer is mindenkinek, de hat ez sincs benne az inflaban tehat nem is letezik :D
    A kisebb munkakra meg a szaki hazhoz sem jon mostanaban...
    Es ez alapvetoen minden szolgaltatasnal igy van mostansag

    Stanlee: ezt nem en vagyok kompetens megmondani, hogy melyiknek pontosan milyen sullyal kene szerepelnie, de ha a relative magas inflaciot elszenvedo kategoriakat tudatosan alacsony sullyal, a magas inflaciojukat pedig alacsony sullyal szerepeltetem, az az eb ertelmezesem szerint mar tudatos torzitasa a szamoknak

    Tudom, mindenkinek mas az egyeni fogyasztoi kosara, de eleg ranezni a COICOP fo kategoriakra, es ha csak 1-2nel mas a leanyzo fekvese, akkor nem nehez kiolvasni hogy a vegosszeg is teljesen mas lenne
    Pl egeszsegugyet mindenki igenybe vesz, raadasul egy ideje az egesszegugyre szant forrasok harmadat (tobb100mrdos tetel) a lakossag sajat zsebbol fizeti meg maganrendeleseken. Ezt az adatot parositva a tennyel hogy orvoshiany van, nem meglepo trend a maganorvosi ellatasok dragulasa is, ehhez kepest 0% kozeli a hivatalos infla az egeszsegugyre mint fobb kategoriara.... Na ha nekem van egy tetelem, aminek csak a 30%-a ugyan de folyamatosan dragul, akkor eleg nehez realisan megmagyarazni hogy az egesz miert nem...

    En szivesen megneznek egyszer egy ilyen logikai bukfencektol tisztitott mutatot

Új hozzászólás Aktív témák