Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oppenheimer

    veterán

    válasz nort_on #109953 üzenetére

    Én jövőre már csak IB-re teszek pénzt (ha sikerül náluk számlát nyitnom) és ha nem kapok Erste díjkedvezményt átviszem a TBSZ-eim is.

    De emellett Lightyearen rajta tartom a szemem, mert szimpik azzal hogy mennyire gyorsan kijöttek TBSZ-el és látok bennük hosszú távon potenciált.

    Legyen 1-2 pénzügyi jelentésük amiben nyereségesek és akkor lesz ott is TBSZ-em. Bár addigra valszeg Svájcban leszünk, aztán lehet valami UBS számlám lesz. :D

    [ Szerkesztve ]

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

  • torma99

    aktív tag

    válasz nort_on #109953 üzenetére

    Dehogy hasonlítottam az IBKR-t, meg a Lightyeart. Ha figyelmesen olvasod én a magyar NYESZ vs. külföldi TBSZ vonalon kommenteltem.

    Annyi a Lightyear, hogy nem kerül semmibe adott esetben rátolni azt a pár ezer eurót, hogy ott is legyen valami. Ennyi. Ha lesz ott TBSZ én személy szerint simán tolni fogok rá PMÁP/EMÁP hozamot ennyi, de nem mondom, hogy ez jó vagy rossz, követendő vagy elvetendő én ezt fogom tenni. (Persze előtte szépen végigolvasom az ászf-et, megnézem, hogy lehet-e majd onnan eltranszferálni TBSZ-t, ha forróvá válna alattuk a talaj etc. csak ötletelés, lamentálás, nyilván a havi megtakarítást IBKR irányba zsilipelem továbbra is.)

    PredatorZoli: abszolút érthető az álláspontod a Lightyearrel kapcsolatban, és az IBKR költségvonal is.
    A 0.3% önmagában azért sok. Az szja visszatérítés nálam << országkockázat. Angol/német megy, de komolyan ráteszed csak elméleti síkon a teljes portfoliód pár százalékát, leírod, és akkor jön a riogatás. Felesleges, hiszen még a TBSZ-ük sehol sincs.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák