Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz buherton #101765 üzenetére

    Szerintem ez így egy végtelenül felületes/optimista vélemény.
    Olyan mint amikor valaki azt fejtegeti, hogy mert minden úgy fog menni mint az elmúlt 50évben ezért 50-70év múlva mindenhol persze afrikában is olyan lesz az életminőség mint az EUban. Moon pedig természetesen olyan mint most Svájcban.

    Több lakosság nem jelent automatikusan magasabb gdpt. Ha a lakosság száma a világ sok GDP termelő részén (Kína, ROK, Japán, EU....) csökken ahol pedig alacsony a GDP (pl Afrika) nő akkor mit segít a lakosság növekedése?
    btw hamár pont a fenti van. 20-30éves távban a világ GDPt termelő részén mint Kína, EU, ROK, Japán, Brazillia, Oroszo, India, Dél Ázsia túlnyomó része... zuhanórepülésben lesz. A föld lakossága csak azért nem kapcsol detto zuhanórepülésbe mert afrika lakossága brutálisan nőni fog. Összességében amennyire látom 2023ban is az élelmiszer a növekedés korlátja. Ebben aztán az is benne van/lesz hogy ha nem lesz elég és nincs is honnan akkor brutális éhinség fog végigsöpörni afrikán ez pedig nagyon meglepne ha ne generálna durva háborúkat és brutális elvándorlást. Se a bekezdés eleje se ez nem épp arra utal, hogy a GDP a végtelenségig nő mert a lakosság nő. Tegyük hozzá még a jelenlegi "idilli" afrikai népességboommal is meg fog állni a föld lakosságának növekedése a megadott időtáv hosszabb verziójában.

    És van még pár probléma. Szerintem a legnagyobb az a környezetszennyezés és ezen belűl is a legproblémásabb a CO2 felgyülemlése a légkörben és ennek következménye a globális felmelegedés és ennek hatásai.

    btw én is az egyik megoldásnak az AIt látom. Ha pl 10év múlva feltalál az AI egy olcsón megépíthető/üzemeltető fúziós erőművet vagy/és áramraktározási csodát és ezek segítségével ki tudjuk vonni a légkörből az elmúlt 50évben a levegőbe kipöfögött CO2t és ezért nem változik a klíma brutális sebességgel és persze olvad villámsebessen Grönland, Antarktisz vagy épp tünnek el az EUs gelccserek megúszható még egy globális katasztrófa. Ha nem akkor én nem lennék optimista a GDPre nézve.
    Persze az AInak is durva veszélyei vannak.

    Kicsit hosszú lett bocs nem egy "GDP növekedés lesz mert lakosság nő" féle egymondatos.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák