Új hozzászólás Aktív témák

  • aAron_

    őstag

    válasz avl #89657 üzenetére

    Kb. 5 éve takarítok meg, hátralévő átlagos befektetési időhorizontomat 20 évnek mondanám.

    Súlyok jelenleg:
    70% részvény (VWCE 30%, faktor ETF-ek 70% [JPGL, ZPRV, ZPRX, IS3S, IS3R, stb.])
    28% kötvény (HUF 40%, EUR 30%, USD 30%)
    2% arany

    + Likvid vésztartalék HUF-ban (DKJ), ez a rész egyedül, amiből hajlandó vagyok idő előtt felhasználni.

    #89664bulikavagyok: Lehet egy picit félreérthető voltam, ahogy látható, nem csak részvényem van. Viszont így is mindenre igaz, hogy eshet/emelkedhet. Mással sem időzítek, megvannak a súlyok, komfortosan érzem magam velük. HUF lehet, hogy felülteljesítő lesz, de így sem érezném, hogy ennél több kéne belőle. Már így is eléggé hozzá vagyok kötve az országhoz.

    #89654attiati: 2 éves határidős EUR kb. 465 HUF jelenleg. 2.54% EUR vs. 11.28% HUF hozamból eredően. Tehát 2 év alatt ~18%-os EURHUF emelkedés van beárazva.

    PMÁP hozama persze kedvezőbb a piacinál, de a fentieket is érdemes beleszámolni. PMÁP 2 éves 16%-os HUF hozama 2 éves 7%-os EUR hozammal egyenértékű.

    Tehát a kérdés valójában az, hogy 2 év alatt EUR-ban ennyit mással el lehet-e érni, és ha várhatóan nem, akkor diverzifikációs szempontokat figyelembe véve, mennyivel érdemes felülsúlyozni HUF-ot alap súlyokhoz képest?

    Illetve PEMÁP-ot hogy kell kezelni, amikor várhatóan azzal ez a 7%-os EUR hozam elérhető lesz a következő 2 évben?

    99%-os vételi árfolyam változtatásának kockázata plusz szempont, de itt most eltekintettem tőle.

    #89677PredatorZoli: Elviekben faktoroknak van alpha-ja is, tehát a kockázatukhoz képest is rendelkeznek plusz hozammal. Ami persze egyáltalán nem biztos, hogy fennmarad.

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

Új hozzászólás Aktív témák