Keresés

Aktív témák

  • zsolt9696

    csendes tag

    Következő a történet. Meghaptam az új alaplapomat és a procimat. Alaplap:MSI H81M-P33 proci: i3 4150 és 4gb 1333MHz-s kingston ram. Az alaplapon nem volt semmi ami megakadályozta volna hogy előttem valaki ki nyitotta volna tehát nem volt semmi matrica azon a helyen ahol nyílik, ellenben a tetején van egy 3110-és felirat egy cetlin átjavítva 3410-re. Viszont a procin rajta volt a gyári intel matrica tehát az biztos hogy nem bontották ki. A tápon az a csatlakozó ami áramot ad a hdd-nek a sárga kábel le volt jöve. De nem raktam vissza akkor még. Mikor bekapcsoltam a gépet nem adot képet és nem nyílott ki a dvd írónakaz ajtaja hiába hallottam hogy megy és még világított is. Próbáltam rákötni az integrált gpu-ra de azzal se ment. Mikor utána próbálgattam át dukdosgatni a sata kábeleket akkor a sárga kábel hozzáért pontosan az elem fölötti hosszúkas szűrke vékony cső alakú fém alkatrészhez és szikrázott egyett utáni pedig csak annyit csinál hogy mikor be kapcsolom a gépet akkor minden venti elindul de rögtön le is áll aztán megint elindul is megint leáll. És ezt egészen addig míg a tápot le nem kapcsolom.
    Mikor pedig a minap követtem ésszre vettem hogy el van hajolva picit egy kis tuske ami a procihoz kéne hozzáérjen. És ezt nem tudom hogy mikor ferdült el de vissza rakom és ki próbálom este hogy így megy-e mert most szét van szedve a gép. A tápot le ellenőriztem és az megy a vga-t nem tudom le ellenőrizni mert nincs másik alaplapom és a procimat sem tudom le ellenőrizni.

    Üdv.: Zsolt

  • zsolt9696

    csendes tag

    válasz zsolt9696 #1 üzenetére

    Az a fém alkatrész amihez hozzá ért a sárga drót az a 6Gb-es sata csatlakozó felett van. Az előbb rosszúl írtam. A kis tüske az alaplapon van elhajolva amire a proci menne rá.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Zsolt

Aktív témák