Új hozzászólás Aktív témák

  • Judyt

    csendes tag

    válasz V.ki #151 üzenetére

    jól tetted:)
    ez a minimum amit ilyenkor egy gazdinak tennie kell

    - Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

  • V.ki

    aktív tag

    válasz Judyt #152 üzenetére

    Azért azt ugye kicsit is reméled,h nem motoron vittem,mint a 2km történetnél ;]

  • Judyt

    csendes tag

    válasz V.ki #153 üzenetére

    de pontosan:))
    :Y

    - Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

  • V.ki

    aktív tag

    válasz Judyt #154 üzenetére

    Jólvanna,csak hülyéskedtem....
    Persze,h nem motoron vittem! :))

  • Judyt

    csendes tag

    válasz V.ki #155 üzenetére

    csomagtartó?volt? :))

    - Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

  • Judyt

    csendes tag

    kezdünk elszakadni a tmától.....

    - Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

  • V.ki

    aktív tag

    válasz Judyt #157 üzenetére

    kutya-->TÁMADÁSOK nem?
    Na de hogy értve?Az ember támadja a kutyát,vagy a kutya az embert? ;]

  • Judyt

    csendes tag

    válasz V.ki #158 üzenetére

    Sajnos mostmár sokszor az első:(

    - Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

  • V.ki

    aktív tag

    válasz Judyt #159 üzenetére

    Te még aktív vagy?! :Y
    Folytassuk itt a Dühöngő-ben:
    Bővebben: link
    A saját fórumomon!
    Nyiss nyugodtan témát! :)
    MOD:OK?

    [Szerkesztve]

  • Judyt

    csendes tag

    válasz V.ki #160 üzenetére

    Lehet buta vagyok(meg kissé fáradt) de zet az aktív vagyok című fejezetet nem értem:O

    - Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

  • Judyt

    csendes tag

    válasz V.ki #162 üzenetére

    Jah ok(már nem vagyok annyira fáradt értem a dolgokat) :))

    - Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

  • V.ki

    aktív tag

    válasz Judyt #163 üzenetére

    Akkor jössza fórumra?Nyissá ilyen topicot,köll az ilyen! ;]

  • Judyt

    csendes tag

    válasz V.ki #164 üzenetére

    Kutyatámadás vagy kutyát ért támadás?

    - Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

  • V.ki

    aktív tag

    válasz Judyt #165 üzenetére

    Amit csak akarsz. ;)
    MOD: De ha lehet,regisztráld magad... köcce

    [Szerkesztve]

  • neduddgi

    aktív tag

    Nem a kutya a hibás, hanem az ember. 1. Ha hyülye agresszív fajt tenyészt ki. Pl ...inkább en írok fajtát, szeretettel való bánásmóddal én már láttam nagyon kedves szelíd rottweilert, és pitbullt is. 2. Ha a hülye gazda agresszívvá dresszírozza szerencsétlent, különböző szemét majdnem állatkínzással felérő ''neveléssel''. 3. Agybeteg kutyatartással. Ha egy jószág láncon éli le az életét, megőrül. Én a gazdáját láncolnám néhány hétre ki egy karóhoz, fogadjunk, hogy már tíz perc után is rohadtul unná. Némelyik nyomorult szerencsétlen állat pedig így éli le az életét. 4. A kertben nem láncon élő kutyussal is foglalkozni kell, ha állandóan egyedül van, az olyan számára is mint egy ember számára a börtönben a magnázárka, nem tud szocializálódni. Végül ritkán, de a megtámadott is lehet felelős. Pl amikor nem túl rég arról adtak hírt, hogí egy kutya súlyosan megtámadott egy gyereket, csak több nappal később derült ki, hogy a gyerekek egy cspotrja órákon át dobálta előtte a szerencsétlen lánchoz kikötött kutyát, és azon mulattak, hogy a nyomorult nem tud hova menekülni. Amikor szerencsétlen kínjában eltépte a láncot, persze rájuk támadt, és az egyiket valóban meg is harapta, a többi meg elszaladt. Felvetném itt valójában ki volt a hibás? Vagy amikor egy öreglány egy vemhes autóbalesetet szenvedett és betegen fekvő szukát bottak bökdösött, hogy lássa mit csinál, rá, a párja a hím kuvasz nekitámadt, és életveszélyesen megsebesítette, De kérdem én, ha a kutya fogalomtárában a bottal való machinálás általában bántalmazást jelent, lehet-e ezen csodálkozni? Te például hogy viszonyulnál énhozzám, ha mondjuk a barátnődet elütné az autó, sérülten feküdne, és én sétabottal odamennék bökdösni, kíváncsiságból, hogy miként reagál?





    [Szerkesztve]

    1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

  • Frakk

    tag

    Láttam páran írták, hogy nem félnek a kutyáktól, ha kell megverekednek velük, akár puszta kézzel is. Hát nemhiszem, hogy így lenne a legtöbb esélyük a túlélésre. Sztem akármilyen gyúrós hústorony is valaki, ha egy ötven kilós kutya elkapja valamijét, akkor az már csak akkor ereszti el, ha ő akarja.
    Igaz én nem vagyok vmi nagydarab, de egy ideig én sem féltem a kutyáktól, aztán ráb@sztam kissé. Éppen a kutyámat sétáltattam pórázon, amikor egy bokor mögül ráugrott egy kaukázusi, és elkezdték tépni egymást. Én meg közéjük ugrottam, hogy majd rendet teszek. Hát nem is csoda, hogy a kaukázusi elkapta a vádlim. Az volt a szerencsém, hogy meggondolta magát, eleresztett és elment. Aztán addig feküdtem ott amíg be nem vittek a mentők (rohattul fájt). Egy órán át varrták össze mittomén hány öltéssel, és utánna két hétig csak féllábon ugrálva közlekedtem. Egy kis felületén a lábamnak azóta sem érzek semmit. Persze följelentettük a gazdit, aki a legtermészetesebb dolognak tartotta, hogy úgy sétáltatja kedvencét, hogy kiereszti a kapun, azt had menjen. A végén már arról folyt a vita, hogy honnan tudom egyáltalán, hogy nem az én kutyám harapott meg, mer az amúgyis olyan csúnya gonosz emberevő vérbenforgó szemű harcikutya (steffordshier tosa keverék), meg hogy még nekem áll feljebb amikor ilyen kutyát sétáltatni merek meg stb. Hát ez azér beszarás nem? Aztán megbüntették őket vmi néhány ezer forinttal. Elbírom képzelni milyen hiszti lenne, ha a az én ''harcikutyám'' bántana vkit (egyébként soha nem tenne ilyet).
    Röviden: HÜLYÉK AZ EMBEREK
    ez van:(

    [Szerkesztve]

  • opi

    újonc

    Mindíg a gazdi a hibás!
    Kertesházakban látni hogy hiába van udvaron a kutya, hiszen láncon van, vagy ketrecben.
    Egy panel kutya legalább többször sétál egy nap.
    Egyébként ha egy kutyával foglalkozva van kölyök kora óta, és nem csak a család gyermektagjainak van ''játéknak'' míg kölyök, mert utánna az udvar végébe kerül 1-2- évesen láncon.
    Szóval ha még iskoláztatva is van, kizárt hogy ok nélkül támadjon.
    Persze van aki azt élvezi,( miközben fél a kutyától) hogy ha biztonságban van hergeli az állatot. Az pedig ne csodálkozzon ha nemfelejti el a kutya és mikor szabadon van esetleg megtámadja.
    Egy iskolázott kutya gazdája.

  • 9CS

    senior tag

    Szerintetek mit lehet tenni, egy olyan esetben ha egy kutya gazdája akkora barom, hogy képtelen bezárni a kapuját, így a hatalmas dögje, ha épp úgy gondolja, akkor megkergeti aki épp arra sétál? Gyepmester, jegyző, vagy kinek lehet szólni ilyenkor? Nincs kedvem megvárni, míg megharap. Üvöltözés a gazdával már volt.

    '' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

  • Kidus

    őstag

    válasz 9CS #170 üzenetére

    ''Megfenyegetni'' feljelentessel, esetleg betelefonalni a rendorsegre, hogy mit lehet tenni.
    Jobb most nem ugrik be.

    Assuming Control

  • 9CS

    senior tag

    válasz Kidus #171 üzenetére

    Megkérdeztem, nem rendőrségi ügy. A jegyzőnél kell jelezni az ügyet. Azt hiszem, lesz egy utam a polgármesteri hivatalba, ha ott van egyáltalán. Városunk honlapja új ugyan, de még mindig használhatatlan...

    '' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

  • Joco

    aktív tag

    válasz 9CS #172 üzenetére

    Szólsz a jegyzőnek, ő értesíti az illetékest(pl. közterület fenntartó), aki szól az abban illetékesnek, aki stb., aztán talán valaki megkeresi a gazdát és kiderül, hogy együtt jártak általánosba és együtt buktak.
    Egyszerűbb, ha rövidre vágod a dolgokat és elaltatod. A gazdát.

    Demokrácia van...

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Andie

    őstag

    Most biztos jó sok flémet fogok gerjeszteni, max kirúgtok erről a topikról.
    Előrebocsátom, állatbarát vagyok, imádom a kutyákat és a macskákat is, akvárium is van otthon, meg amúgy minden ami szörös és mozog, bejön.
    Volt 2 kutyám is, egy bernáthegyi, és legutóbb egy kaukázusi.

    Elöször is tisztában kell lenni vele, hogy a kutya állat, és azon belül sztem vadállat. Oké, szeretjük háziállatnak nevezni, de ez csak történelmi okokra vezethetö vissza, valójában a kutya a szó minden értelmében vadállat, onnan származik, ez a tulajdonsága, ragadozó, stb. Szerencsés módon, néhányuk képes visszafogni magát ideig óráig, vagy akár egész életére. Rettegéssel nézem azokat a képeket, amiken kisgyerekek ölelgetnek böhöm kutyákat, de akár kicsiket is, együtt alszanak, esznek, xarnak, minden. Ez úgygondolom a gyerkőc életének veszélyeztetése, és akár büntethetnék is, mint ilyent. Kb olyan, mint a villanypózna közelébe szabadon engedni a kölköt. Lehet, hogy nem mászik fel, lehet, hogy jó a szigetelése a 20ezer voltnak ott fent, lehet.
    Nade nem ez a téma most, erre akár ne is reagáljatok, majd máshol.
    Amiért leirtam, az annak az elözménye, hogy a kutyával nem szabad emberként bánni. Nagyon kedvi meg jópofa és hü-de-mekkora-állatbarát-vagyok viselkedés, úgy kezelem mint családtag, meg barát meg öcsém, stb, csak nem kifizetödö. Nemcsak a gazdikra értem, sőt főleg nem rájuk. A kutya ragszkodni fog hozzá, néhány esetben talán elfogadja falkavezérnek, soxor meghúzza inkább magát -valameddig.
    Ellenben ha rámtámad, vagy agressziven viselkedik, szerintem nem szabad azt nézni, hogy jajjj, hát szegény nem tehet róla, hogy itt vérengzik, fröcsög a nyála, tépi a lábamat, nyakamat, csak nehogy véletlen orrbarúgjam, stb. Igenis az a kutya, amelyik igy rátámad emberre, azt valamilyen módon le kell erröl szoktatni, netán meghátrálásra kényszeriteni. Ennek legjobb módja a pórázon tartás, de ha ez nemmegy, akkor pl gázspray. Barátnöm mindig tart magánál, az én tanácsomra, és már 2x mentette meg a lábszárát, mikor bicajjal jött haza a cégtöl, és a szomszéd telep kutyája úgygondolta, most leszedi a cangáról a lányt. Nem, nem csak futott mellette tajtékozva, hanem kapkodott a lábához. (neki is volt snauzere, tudja mikor micsinál egy kutya)
    Most engem lehet dobálni meg anyázni, de ha nekem rendszeresen nekem esne egy kutya hazafele menet, és a gazdája nem tenne semmit, akkor én elintézném a kutyával. Nem esne nagy bántódása, fél óráig marná a képét, aztán kész. Másnap is. Harmadnap nem jönne a közelembe, tuti. Másnak se sztem. Ettöl én még szerethetem őt, mint állatot, spec őt, mint Morzsit nem, hisz ő is utál.
    Hozzáteszem, engem még nem harapott meg kutya. Épp ma irtam egy másik topicban, hogy eddig a legveszélyesebb szitum az volt, hogy rohant felém a dög, tajtékozva, én szembeálltam vele, és a szemébe néztem. Megtorpant és fél méterröl mondta a magáét. Hátat-nem-forditva eljöttem, le voltunk rendezve. (nem láttam többet arra, gondolom befogták vagy hazatalált).

    Summárum: arról, hogy egy kuty agressziv lesz, részben tehet a gazdája is, de ne feledjük, hogy ez az alaptermészete. Nemrég még igy maradt életben. Az viszont, hogy az utcán rámtámad, már csakis az ö és az én dolgom. Nemtudom megvédeni magam erőből, mer minimum a bőröm szakad. 50 kiló fölött még a csontom is törik. Hát muszáj használni valamit. Ám a szándékos maradandó károkozást énis elitélem (vasrúd, vipera, stb).

    Az én kaukázusim, kb 100 kiló volt. Kicsit önfejü volt, néha hallgatott rám, néha nem, meg is mondták okosok, hogy ö elég farkas-szellemü még, nembiztos, hogy elfogad egy 18 éves kölköt falkavezérnek. Ha jókedve volt, megcsinált mindent, ha nem, akkor morgott és jobb volt elkerülni. Föleg ha kaja volt a közelében. Eccer egy pitbullnak leszedte a fejét, mer a hüje gazdája aszitte majd milyen jól megmutatja, hogy neki milyen harcidögje van. Nem mérte fel a súly és magasságkülönbséget :) Mondjuk a látvány nem volt szivderitö.
    De pl emberre soha nem ment. Inkább hizelgett nekik, a bolond. Házörzésre sem igazán volt alkalmas, de nemis ezért tartottuk.

    Sz.: nah, nem tudtam megirni egy ilyen rövid postot hiba nélkül...

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • 9CS

    senior tag

    válasz Joco #173 üzenetére

    Végül is ebben lehet valami. Mindenesetre megteszem ezt a tisztelet kört is, a hivatalos út felé, nehogy az legyen, hogy nincs nyoma. Aztán Andie hozzászólásából is leszűröm a lényeget. Eddig csak az ultrahangos kutyariasztó jutott eszembe, de 20k azért nagyon durva ár, és azért nem minden nap akarnak szétszedni kutyák. Viszont egy 2k-s spray az még belefér. Bár nem tudom mennyire lehet hatásos, lehet azért kap szét, hogy a pofájába nyomom azt a francot.

    Akkor most keresek egy: ''Gáz spray, de melyik?'' topikot. :D

    '' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

  • coocoo

    csendes tag

    válasz Andie #174 üzenetére

    Nekem jött tavaly húsvétkor 8!!!!! kaukázusi, 4 meg volt kötve szerencsére, 4 jött ki a kerítésen. Egy telepet őriztettek velük, ember senki rajtam kívül. Na mondom, most vagy soha. Bicajjal voltam, hál istennek aszfaltos út, szal esélyük sem volt. Mondjuk ha pár másodperccel később reagálok, asszem megették volna a bringámat is.

    Részben egyetértek veled, részben nem. A kutyák 3 összetevőből állnak: :))
    1. Fajta
    2. Öröklött tulajdonságok, a természete
    3. Gazda
    Én nem tudom elképzelni, hogy az én kutyám ne azt csinálja, amit én jónak látok. Nincs olyan, hogy néha.
    Aszondom, 100-ból 99x az ember a hülye, mert olyan kutyát választ amit nem tud kezelni. Értem ez alatt a támadásokat, engedetlenségeket.
    Abban egyetértünk, hogy gyerekek mellé nem valóak bizonyos fajták, akármilyen barátságosak is. Olyat még nem hallottam, hogy egy palotapincsi megette volna a nagymamát.

  • Kidus

    őstag

    válasz coocoo #176 üzenetére

    Pedig pont a palotapincsi az, ami veszelyesebb, mint egy jolnevelt dan dog :)

    Assuming Control

  • Andie

    őstag

    válasz coocoo #176 üzenetére

    Bakker, 4 kau... ehhhhhh.. nem lettem volna a helyedben :D
    Mesélek egyet (meglepő?? :D )
    Johnny (a kau-m) hátra volt kikötve az épülö házunk hátsó udvarára, kb 4 méter láncra, mikor a melósok ottvoltak. Aztán elengedtük, bár mint mondtam, sokat nem örzött :D
    Szóval volt egy kissé ütödött sm (segéd munkás), de jóindulatú. Minden másnap hót részeg volt, úgyhogy félmunkahónapban dolgozott. Na, Tibinek a kedvence volt Johnny. Mindig úgy intézte, hogy a malteres talicskával, téglával, lapáttal, mindennel úgy menjen, hogy véletlen a kutya felé kelljen kerülni. Az én drágám meg hálásan söpörte a port a farkával, mikor Tibi bá megfricskázta a fülét.
    Na, egy alkalommal épp énis ott voltam, fenn a födémen, épp locsoltuk a friss betont. Johhny hátul a homokba általa ásott kb fél méter mély gödörben hüsölt, elsö mancsai elegánsan keresztberakva, nyelve kint, lih lih. Na, locsolgatunk, néha Johnnyra is, kömüvesek bontják le a tégla-zsaluzatot, sm-ek pakolásznak össze. Tibi jóhogy arra viszi a lapátot, holott elöl van a szerszámos raktár. Megáll Johnnytól fél méterre, térdére csap, lehajol, ''Johhnykáááááám, hát mi...'' - itt bennakadt a szó, mert a kutya egy hatalmas mordulásal felugrott, és repült Tibi felé, a földtöl kb fél méterre. Láttatok már 100 kiló kutyát repülni, miközben örjöngve vicsorog, és habzik a szája? Félelmetes.
    Tibi bácsi kb 150 centi magas volt, amolyan Kabos Laci tipus, a kutya röptében kb fél méterrel fölé tornyosult. Bennem megfagyott a vér ott fenn a tetön, a viz jégkockaként kopogott sztem a födémen, de Tibi arcától pár centire a lánc visszarántotta a kutyát, aki nagy nyekkenéssel lepuffant a kövé dermedt segédmunkás elé, és ott tajtékzott tovább.
    Mikor leértem a tetöröl a létrán rohanván (kb fél perc), Tibi még mindig falfehéren állt ott úgy, mint ahogy az utolsó szót kiejtette, kezében a lapát, haja enyhén tüsiszerüen elállt. Eltámogattuk, adtunk neki 2 felest, mingyár jobban lett. Utánna pár hétig nemláttuk.
    A magyarázatra este jöttünk rá, mikor a nagy nyihelődzésre kinéztem a teraszról : Johnny nagyban ásta kifele a csontot onnan, ahol a mancsai keresztbe voltak vetve délután...

    Részben egyetértek énis a kiegészitéseddel, és köszönöm, hogy hozzátetted a beirásomhoz :)
    Nagyon nagyon sok múlik a nevelésen, ez természetes. Én csak arra céloztam, hogy akármilyen szeldinek és kezesnek nevelsz egy kutyát, mint mondod : nem tudod elképzelni, hogy máshogy viselkedne, mint ahogy te elvárod (hova lett a kutya egyénisége? a farkas? - ez más kérdés ) én azt állitom, akkoris bekattanhat, és akkor vége mindennek. Méretétöl függöen kárt okoz.
    Palotapincsi? Asszem épp az tépte le annak a nöcinek az arcát, akinek most világon elsőként arc-átültetést végeztek. De nagymamámnak is az volt anno, és az ápolónö, aki az utolsó hetekben járt szegényhez, mesélte, hogy a mittoménkijének is ilyen volt, és egy éjszaka beleharapott a csaj arcába.

    Még1 sztory, aztán kussolok : Kb 10 évesek voltunk uncsitesómmal, a tanyájukon balhéztunk a fóliaházban. Ott somfordált körülöttünk Maci, a fekete farkaskutya, gyerekkora óta nevelve, szeretve, imádva, kenyérre lehetett kenni. Húztuk a fülét, lovagoltunk rajta, még mosolygott is hozzá. Na, mi kardoztunk Árpival. Botok elö, csitt csatt, Árpi megbotlik, hanyatt, én ángárd, hasára a botot, gyöztem!!! Kiáltom. Maci ebben a pillanatban rámveti magát, leteper, és úgy fölém áll, hogy mozdulni se tudjak. Eléggé megijedtem, de nem harapott, csak eltávolitott Árpitól. De sztem pici választotta el, hogy harapjon is...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Andie #174 üzenetére

    Ezzel az a baj, hogy ha te jól megvéded magad gázspray-vel, akkor azt az állat jóeséllyel megtorolja valakin. Lehet, hogy mondjuk a szomszéd nénin, aki utánad 10 perccel érkezik... :U
    Azzal pedig megint nem értek egyet, hogy ha megtámad a kutya, minden esetben le kell gyűrni. Bár elég egyedi példa, de velem megesett, hogy a ''csodálatos'' állatorvos, aki persze jobban tudja, nem azt a nyugatót írta fel a kutyának, amit kértem. Szerencsétlen olyan kómás volt, azt sem tudta ki áll elötte, én meg inkább kiugrottam a kerítésen, mert ha valamelyik állatot ott bántottam volna, hát biztos, hogy nem a négylábú lett volna...

    Hozzátenném, hogy ettől nem változott a viszonyunk. Ha elvesz előle a vacsoráját, akkor szomorúan néz. Mellesleg egy 55 kilós kan németjuhászról van szó.

    :)

    A kardozósra. Ez nálunk is megvan. Ha öcsémmel ''verekszem'', közénk áll és lefog valakit. Megfogja valamelyikünk kezét és elhúzza a másiktól.

    [Szerkesztve]

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Kidus #180 üzenetére

    Bár tudom, hogy értesz hozzá, de nekem meg volt benne részem. :U

  • BLiNk3r

    senior tag

    válasz Andie #178 üzenetére

    Hmm...ami hibás abban a képeben, amit a kutyákról felállítottál az az, hogy azt hiszed, hogy a kutyában még mindig ott lakozik a farkas, a 'vérengző, agresszív, támadó vadállat' - valahol sunyin, a lelke mélyén bújkálva. De mióta a kutya együtt van az emberrel - legutóbbi feltevések szerint 150 ezer éve - azóta elég sok változás lezajtott a természetében. Háziasítva lett. És ez nem egy napos folyamat, nem is egy éves, hanem egy hosszú folyamat eredménye. És a hatása is megvan.
    Ezért is ismeri el a kutya a gazdáját falkavezérnek, engedelmeskedik neki, vágyik a közelségére. Amelyik kutya pedig nem ismeri el, és kölyökkorában nem fojtják el benne a felfelé törekvés vágyát, hogy ő legyen a falkavezér, ha nem elég erős ehhez a gazdája, az bizony agressziót vált ki a kutyából, mert mindig küzd az elsőbbségért - de tegyük hozzá ez elég ritkán fordul elő, főleg dominánsabb kanok esetében.

    A kutyatámadásokat és azok okát sokszor félreértik, ahogy a kutyák viselkedését is hasonló esetekben.
    Vegyük például a Te esetedet:: kardoztatok Árpival. Botok elő. Csitt-csatt. A kutya azt látta, hogy valami nincs rendben, nem tudta, hogy játék, ezért közbelépett és megakadályozta, mert azt hitte, hogy valami baj van.

    Aztán Tibi bá: első ránézésre a kutya bekattant és rávetette magát minden előzmény nélkül. De valójában Johhny azt hitte, hogy a csontját akarja elvenni tőle (persze azt majd' mindenki tudja, hogy a kutyát evés közbe ha lehet ne zavarjuk).

    De leírok egy harmadik esetet, hogy szemléltessem, hogy a kutyák néha furcsán viselkednek, de ha az ő szemszögéből nézed a történteket, megérted:
    Egy öreg bácsi kölyökkora óta nevelgette a kutyáját, az elkövetkezendő években sülve-főve együtt voltak, az öregnek a kutyája volt a mindene. Ismerték egymást, mindig jól kijöttek. Az öreg szerette a klasszikus zenéket, és néha úgy elérzékenyült a hallgatásuk közben, hogy könnyek szöktek a szemébe és sírni kezdett (elérzékenyült a zene hallatán). Így történt ez egy nyári estén is. Az öreg feltett egy fejhallgatót, hogy jobban átélhesse a zenét, és elindította kedvenc zenéjét. A kutyája ott ült mellette. Az öreg kezdte magát beleélni a zenébe, és olyan viharokat keltettek a lelkében a dallamok, úgy elérzékenyült, hogy sírni kezdett. A kutyája ekkor váratlanul felugrott és leverte a fejéről a fejhallgatót.
    A kutyák sokkal érzékenyebbek a gazdájuk irányában, és megérzik lelkiállapot változásaikat. Ez a kutya megérezte a lelkiállapotváltozást, úgy látta, hogy a fejhallgató fájdalmat okozott a gazdájának, és azért kezdett sírni, ezért ''szétválasztotta'' a kettőt. A kutya szemszögéből ez logikus és érthető cselekedet, az emberéből - aki bizonyos plusz ismeretekkel rendelkezik - már nem biztos.

  • Kidus

    őstag

    válasz Foglalt név #181 üzenetére

    Szerintem o azt mashogy gondolta, mint te :)
    De ezen ne vitazzunk ossze.

    Assuming Control

  • blueMerle

    veterán

    válasz BLiNk3r #182 üzenetére

    De leírok egy harmadik esetet...
    Ez nagyon érdekes és elgondolkoztató, nem semmi, mire képesek. Az én skót juhászom is egy igazi extrém érzékeny típus, napokra képes megsértödni, de ha látja hogy valami bajom van, azonnal odajön hozzám :)

    Köztem és a kutyám közt inkább baráti a viszony, ellenben tudja és el is ismer falkavezérnek engem, elég az a bizonyos ''hangnem'' amit ismer, és tudja hogyha úgy szólalok meg, akkor gáz van, és vmit nem jól csinált :DDD Természeténél fogva kitunö házörzö és nagyon jól védelmezi a családom tagjait, beleértve engem is ugye :)

    Ha valakit érdekel, teszek fel róla képet, kirívó méretei miatt. Nem a kutyák közt, hanem saját fajtáján belül. Látott már valaki közel 50 kilós, 78 centi marmagas, nem elhízott skót juhut? Hihetetlen, hogy mekkorára nött meg :))

  • Andie

    őstag

    válasz BLiNk3r #182 üzenetére

    Kutyatörténeti kérdésben sajna nemtudok veled vitába szállni, mert nem vagyok tájékozott. Nemtom mióta van velünk és ezalatt mennyit változott. Én sem azt mondtam, vagy legalábbis nem azt akartam mondani, hogy egy friss alomból vadkutyák lesznek,ha nem emberek közt nevelkednek. Nyilván egy csaucsau, vagy egy vizsla akkoris jóeséllyel kezes kutyus lesz, ha a bokorban nevelödik. Ha meg hozzáértö ember nevelgeti, akkor föleg. Az esetek 90%ában nincs is gond, a kutya tizen évig hü társként, lábmelegitöként, bébiszitterként, stb müködik, bár ez nemtom soxor neki mennyire felel meg, de ez más kérdés. Ha az ember úgy rá tudja kényszeriteni az akartát, hogy elnyomja a kutya természetes ösztöneit, akkor már megfosztja ''kutyaságától'', érthetö, hogy robottá válik. Végülis ezt akartuk.
    Aztán aki hosszú pórázra engedi, kedves vele, de hagyja kibontakozni a kutyáját, az nem lesz a vezére, és a kutya önálló lény marad. Harap, ha baja van, de ettől tisztelheti a gazdáját, egy életen át. Nagymamám mesélte, hogy volt egy kiskatona aki udvarolt neki a VH-ban, aztán besorozták. Volt neki egy kutyája, amolyan uccáról hozzácsapódott 4lábú haver. Nem volt sose megkötve, nem parancsoltak neki, de mindig a srác mellett koslatott, együtt ettek, aludtak, stb. A kutya önszántából tette mindezt, mert érezte, biztonságban van a sráccal, és enni is kapott, meg szeretetet is.
    Aztán a srácot lelötték, a társai elásták egy közeli erdöben, aztán nyomultak tovább. A kutya 3 napig még ott virrasztott a sirjánál, mire valaki elcibálta és befogadta. Azután is vissza-vissza járt.

    Amit én hangsúlyoztam, hogy nem szabad úgy kezelni a kutyát, mint az öccsünket vagy barátunkat. Nyilván ha ezen társaink éjszaka ránk támadnak, az igen kemény behatás eredménye lehet csak, mondhatni 0% esély van rá. De egy állatnál, még ha az kutya is, kicsit primitivebb a dolog. Ok, van némi érzelem, van némi inteligencia az ösztönökön túl, de azért nem olyan szoros mint embertársaink esetén. Egy zaj, egy hang, horkantás, hirtelen mozdulás álmodban, mind mind megijesztheti, felingerelheti, föleg öregebb korában, vagy bizonyos betegségek (szopornyica?) esetén.

    Az általad felhozott példákkal teljesen egyetértek, és ugyanigy látom ahogy Te.
    Maci azért támadott le, mert Árpit védte. Jogos, senki nem vetette a szemére.
    Johhny elásta a csontot, ugyan senki nem tudta, de ezt védte. Nem is bántottuk. Értelme sem lett volna, és igazságtalan is lett volna.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • coocoo

    csendes tag

    Most van egy nagyon jó barátom egy vizsla alakban, immáron hat éve tart a nagy szerelem. :) Étteremben nőtt fel a szó szoros értelmében, éveken át húzkodták, tépték, cibálták a gyerekek, soha nem volt semmi gond. Tavaly júniusban muteromnál volt és sétából jöttek haza. Mikor a lépcsőházajtót nyitotta anyám, a szembenlévő játszótérről odanyargalt egy kislány a kutyához, aki a szülők elmondása szerint megharapta az arcán. Persze lett nagy vita. A lány szája az orra alatt felszakadt. Valszeg a kutya nem harapott és csak baleset volt. A feje v. a foga érhette el a kiscsaj arcát. Ha harapott volna bekapta volna a fél fejét és annak nyoma lett volna. Persze sajnáltam a kislányt, összevarrták a sebét. Öt napig volt a kórházban az anyjával. Fizettem a kórházi kezelést, az anyja benntlakását. Mondanom sem kell még fel is jelentettek. Mivel francia állampolgárságuak kicsit nem e világban élnek, mert plasztikai sebészeti számlával riogattak. Mondtam állok elébe, fogok egy jó hiénát azt a bítóságon hülyét csinálunk belőlük. Asszem 30 rongy volt a feljelentés. Fennáll a kérdés ki a hibás? Én ill. anyám felelőssége abban merül ki, hogy nem volt sem póráz sem szájkosár a kutyán. A nagyobb rész a szülőké, hisz végig ott élvezkedtek mikor a kislány rárontott a kutyára. Mondtam az anyjának is, milyen hülye szülő az, aki egy idegen kutyához odaengedi a gyerekét! Most szegény kiscsaj szívta meg, meg én ugye, mert egy csomó lóvémba került. Tanulság: ha kell az arcod ne basztasd a kutyákat.

  • Andie

    őstag

    válasz coocoo #186 üzenetére

    Tanulság: ha kell az arcod ne basztasd a kutyákat. :C
    Igy igaz. Komolyan, a hátamon felállt a szőr, mikor bnőm az arcát dörgölte a snauzerjéhez, meg ilyenek. Nem helyénvaló dolog. A kutya sem igényli, és csúnya vége lehet. Oké, most egy kislány nem tehet róla, hogy pont akkora mint egy kutya ülve, dehát azér vannak a szülei.
    A bernáthegyimmel eccer akkorát estünk a töltésen szánkózva (ő húzott!), hogy egymásba gabajodva gurultunk jónéhányat. A szemfoga közben felhasitotta a kézfejem, ill nyilván én vágtam oda véletlen. Nem érdekelt a kezem, attól féltem, kivertem szegénynek a fogát. Aztán rájöttem, hogy öneki még mindig ott lesznek a fogai épen, a föld alatt 1 méterrel, mikor én már csak tejbegrizt tudok enni. Van ilyen. Fürdés közben (Tisza) is karmolt meg, mert ugye úszott. Ez sem direkt volt. Hiába, a kutya veszélyes üzem, be kell tartani bizonyos szabályokat. (pl nem altatom a 3 hónapos gyerekemet egy 100 kilós dog mellett, mert netán ráfekszik álmában. Mármint a kutya a kölökre.)

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • piqla

    őstag

    válasz coocoo #186 üzenetére

    Ha egy vizsla harap, akkor ott a kislany volt a balfutyi. Nekunk is vizsla van, mondjuk az mas kerdes, hogy ez mar inkabb antikutya. Embernek hiszi magat :F

    Ha nem ulunk negyen a negy szeken az asztalnal, akkor kitolja es felul ra. Olyan nincs, hogy o kimaradjon valamibol. Na de ez van.

    A kutyatamadasokkal kapcsolatban: ugye, van egy olyan mondas, hogy mindenki jonak szuletik. Ez nagyjabol igaz a kutyakra is, de allat, allat. Nem kell buzeralni a kajajat, nem kell jatekbol huzni a fulet (vagy ha valaki huzza neki, akkor a gazdi huzza meg a huzo pocset; ertitek?:) jol kell nevelni, es nem lesz gond.

    Szereted az állatokat?

  • lesaux

    veterán

    válasz coocoo #186 üzenetére

    Tanulság: ha kell az arcod ne basztasd a kutyákat.

    Tanulság: közterületen kutyát csak pórázzal, szájkosárral. Jó reggelt kívánok.
    Persze a kislány anyja is hülye volt, nem mondom, de Andie pont erről mesélt az előbb. A kutya az egyik pillanatról a másikra meghülyülhet, megijedhet stb. Azért nem a kislány harapta meg a saját száját, volt ott egy kutya is.

  • coocoo

    csendes tag

    válasz Andie #187 üzenetére

    Így van ahogy mondod, ez veszélyes üzem. Enyém szuka, egy romaputriból mentettem ki kölyökkorában, és nagyon szépre sikeredett kutya. Mivel állandóan velem van, a fél város ismeri. Soxor megyek az utcán, azt a gyerekek már kiabálnak '' nézd ott megy a kukac'' -ez a neve. Bemegyek egy éttermbe v. kávézóba, hülye szülők már jönnek is a kölkeikkel simogatni. Azt mikó nem engedem csak bámulnak és osztják az észt, miszerint egy vizsla nem harap. Már rég leszoktam róla, hogy mindenkinek elmagyarázzam, elég egy rossz mozdulat amit a kutya félreért és már meg is történt a baj. Az utcán póráz nélkül jön, nem bánt az senkit mégha a lábára lépnek sem, de ha az ő értékrendje szerinti rangban alacsonyabban álló - pl. egy kisgyerek - mozdulatát az imádott gazdi elleni támadásként ítél meg, akkor odakap az 7szentség. Nyugodtan leengedem egyedül a játszótérre a gyerekekhez, nem lesz semmi baj, szépen eljátszik velük. De ha mondjuk ott vagyok, akkor már vigyáznom kell rá, nehogy vmit félreértelmezzen és nekiálljon hősködni.

  • Foglalt név

    addikt

    Jelzem Olaszliszkán nem kutyák támadtak, hanem emberek. Szóval ennyire azért nem kell magas lóról beszélni a többi állatról. :U

  • Kicker

    senior tag

    a kutyatamádas az ember felelőtlensége, a kutyák sokkal több odafigyelést kérnek, mint bármely más szokásos háziállat... :U

    Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    [link]

    Kutyabarátság

    Aranyos, ahogy a dándog szagolgatja a pici gyereket. :DDD

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • válasz BLiNk3r #182 üzenetére

    BLiNk3r!

    Nem mindenben értek veled egyet!
    -A kutya természetesen nem, vérengző, agresszív, vadállat, (ha csak az ember nem csinál azt belőle) de az is nagy hiba, hogy ha a nagy szerelemben elfelejtjük, kedvencünk mégis csak egy állat, nagyon mélyen lakozó, kiirthatatlan ösztönökkel.
    - Ha a családfőt elismeri falkavezérnek a kutyánk, ez még semmiféle biztosítékot nem jelent a családtagokon kívüli személyeknek. Gondold végig, ha farkassal találkozol az erdőben, akkor is megtámadhat, ha nem ő a falkavezér.

    Most biztos meg fog kövezni minden kutyás, de az extrém eseteket kivéve (ingerelték, hergelték a kutyát, családtagot akartak bántalmazni stb.) szerintem MINDIG A KUTYÁS GAZDA A HIBÁS! A kutyád a te társad, a te nevelésed, a te felelőséged. Lehet, hogy a leg szelídebb lény a földön, de kutya, és mint ilyen bizonyos szituációkban (ha sarokba szorítva érzi magát, ha megijed, ha családtagot véd) odakaphat, és haraphat. Ezeket a szituációkat a kutya gazdájának kell felismernie, illetve eleve megakadályozni a lehetőségét is, pórázzal, szájkosárral.

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • LadyLorien

    tag

    Kedves Fórumozók!
    Nem tudtam, hova írhatom a problémám, remélem jó helyre került.

    Tanácsra lenne szükségem, a történet a következő:
    Édesapámmal élünk, párom és én is. Van a háznál két jugoszláv farkasölő-német juhász keverék kutya, mindkettő nagytestű és édesapám tulajdonában, azonban az egyikkel nagy gondok vannak, mivel többször támadt emberre.
    Édesapámat két különböző alkalommal is megharapta (nem ment el orvoshoz vele, így ennek kórházban nincs nyoma), rám is rontott már morogva, vicsorogva, szerencsére megúsztam, de centiken múlott és utóbbi alkalommal páromat harapta meg annyira, hogy 8 napon túl fog gyógyulni és élete végéig meg fog maradni a nyoma.

    Az alábbi módon történt az eset:
    Párom este elment az éjjelnappali boltba biciklivel és mikor hazaért, a szokásos módon megsimogatta a kutyákat, tehát megismerték, leült a tornácon, mikor be akart jönni a házba, a fekete kutya rárontott és beleharapott az arcába, majd elkezdte tépni a karját. Pedig nem bántotta, előtte 2 perccel még simogatta.
    Az arcán több seb is keletkezett, főleg az orrán. 6 centiméter hosszú és csontig szétnyílt. Mentővel kellett bevinni a kórházba.

    Ezek után annyit szeretnék, hogy legalább a házból ki tudjunk menni, mert most mind a ketten félünk tőle, úgy kell hátrazárni a kutyákat, mikor közlekedünk, de ott nem maradhatnak felügyelet nélkül, mert a szomszéd kerítése rozoga, épp hogy áll.

    A kérdésem az lenne, hogy jogilag hogy lehet édesapámat rábírni, hogy kerítse el a kutyákat, hogy legalább a házból a közelségük nélkül tudjunk ki-be járni?
    A szép szóból nem ért édesapám, hiába mondja neki mindenki, hogy veszélyes a kutya, mert ok nélkül támadt több esetben is. Ráadásul érzi, hogy félünk tőle, ezért kellene jogi segítség!

    Nem ragaszkodom az elaltatáshoz, nekem az is megfelelne, ha tisztes távolságban lenne tőlünk és ezt szép szavakkal nem tudom elérni nála.
    Kiegészítésnek azt megemlíteném, hogy párom pár hónapja költözött ide és nem volt időnk átiratni a lakcímét, így a lakhelye még hivatalosan a régi.

    Tehát összegezve a tényeket:
    A kutya megharapta a páromat, aki hivatalosan nem ebben a házban lakik! Mit tudok tenni azért jogilag, hogy édesapám elkerítse a kutyákat, hogy a házból ki-be tudjunk járni és ne kelljen rettegnünk, hogy mikor támad meg minket?

    Mellék kérdés: Az igaz, hogy ilyen esetben a TB a kutya tulajdonosával kifizettetheti a kezelés költségét?

    **Kiegészítés: A kutya soha nem volt bántva, szerintem az a gond vele, hogy nem nevelte meg édesapám rendesen... őszintén szólva, nem ez érdekel.

    Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ha valaki kérdezne, szívesen válaszolok.

    Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

  • róbert gida

    tag

    válasz LadyLorien #195 üzenetére

    Nem semmi a történeted :Y Egy biztos,hogy már nem élne a dög ha ott laknék . Nekem az a kérdésem,hogy a párod kórházba szállítása után az orvos nem tett feljelentést ? Hiszen 8 napon túliak a sérülések ! Gyepmester nincs a településen ? Apád ezek után mit tett ? Elnézte a kutyusnak ? Én már valamivel megetettem volna a kutyát ;]

    Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

  • qdak

    addikt

    válasz LadyLorien #195 üzenetére

    sztem bocs de jogilag, semmit.
    ez olyan mintha lett uj kutyam es bejott egy olyan ember, akit a masik kutyam beenged, beszelni kene az oreggel, ezt csaladon belul kene intezni!

    (Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák