Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t.zsolti

    tag

    válasz tkazmer #5817 üzenetére

    a 123-as elődei sem rosszak,csak az idő eljárt felettük napi használatra,vagy erősen fel kell ujjítani,vagy nagyon drágák.

    MB 123 3.0d

  • Batman2

    őstag

    válasz tkazmer #5817 üzenetére

    Szevasz

    Igen, valóban a legstrapabiróbb széria, csak nagyon nehéz már kifogni olyat ami még elviselhető állapotban van,
    sőt már olyat is nehéz szerezni, ami még olyan állapotban van hogy egyáltalán még érdemes legyen, lehessen egyáltalán normálisan felújitani, mert még nem szenvedett visszafordithatatlan károsodásokat !

    Lehet hogy Magyar honban is előfordul egy-kettő, de inkább Németországban gondolnám, hogy vannak még ilyenek.

    Talán olyat tudsz szerezni, amiből vagy 100 ezer forint azonnali ráforditással elviselhetőne működő járgányt lehet csinálni, de azalatt még elsősorban csak a motort értettem, hogy rendesen járjon legalább, de még a többi részéhez hozzá sem nyúltunk !

    Még vagy újabb 200-300ezer forint kb, amig majd a többi részét, futómű. kisebb váz hibák javitása megtörténik és a jó állapot elérése a végtelen pénzköltéssel egyenlő.

    Félre ne értsd, nem lebeszélni akarlak sem a w115-ösről, sem a w123-asról, csak érdemes tisztában lenni a dolgokkal, hogy mikre készülj, hogy ne érjenek nagy meglepetések !

    Nekem eddig, mióta itt a topik inditás óta belefogtam a felújitásba olyan 600ezer forintom van benne és meg sem látszik rajta még a motorja sem megy rendesen.
    És már 3 éve csak javitom.
    Ebben csak a váz munka és a motor felújitás van benne.
    A futóműhüz még hozzá sem nyultam.
    A lengéscsillapitóim még évekkel ezelőtt lettek cserélve, az az egyedüli, ami még tán hozzászámolható a felújitáshoz és még nem szorul újból cserére.
    A járgány festése még sehol sincsen, pedig anélkül nem csak vacakul nézki, hanem a javitott váz elemek is újból elrohadnak.

    Párszor már ott voltam, hogy feladom, de aztán mikor valami kicsit tudok rajta javitani, valami sikerül, megyek vele és elviselhetően megy a járgány, az az érzés, amilyen ezt vezetni, még ha lomha és számtalan hibája is van, akkor is olyan, hogy megint lendületet kapok, ott lebek a szemem előtt, hogy egyszer talán egy tényleg jó állpotú járgánnyal utazhatok !!! :K :R
    És mikor látom más gyönyörű állapotú járgányát, akkor szintén megint lendülete kapok, hogy tovább javitgassam, csiszolgassam és ábrándozzak, hogy majd egyszer nekem is olyan lesz ! :)

    Üdv.:

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

  • Izi_25

    csendes tag

    válasz tkazmer #5817 üzenetére

    Helló!

    Az előző hozzászólásokhoz csak annyit szeretnék hohozzátenni, hogy nekem van egy W115 220D-m 1974 ből. Amikor a kocsit megvettem, gondoltam egy küszöbcserével, ajtók aljanának kiheggesztésével, illetve egy bal sárvédőiv cserével egy fasza kocsim lesz. Szép illúziók valtak, ameddig meg nem bontottam. A végeredmény egy 4 évig húzódó felujitás lett (persze fősuli mellett, szabad időben, azért tartott addig). Kapott 2 kompett új padlólemezt, küszöböket, külső belső hatsó sárvédőiveket, ajtokat 30 cm magasságban javitani kellett és még sok kis apro lyukacskát bestoppoltam. Fékrendszer komplett felújitva, a motorban meg kicseréltem a vizpumpát, kapott új filtereket, olajat. A végén meg egy komplett festést. A végeredmény egy nagyon szép, jómegjelenésű, megbizható 36 éves Mercedes Benz. Azok akik voltak a W123-as klub hajdúszonoszlói találkozóján láthatták is.
    Most ezzel amiket itt leirtan nem a kedved akarom elvenni a W115-ös szériától, pont ellenkezőleg. Ha van helyed, szerszámaid és kedved akkor egy kicsit lelakottabbat is meg lehet még menteni (ha megad csinálod relative olcsón :D ), de ha nincs, akkor bizony inkább egy drágábbat és lehetőleg nem agyonlakatoltat kellene keresni.
    A szakemberekhez meg csak annyit, hogy mint már mások irták, nagyon nehéz jót találni. Saját tapasztalatból, amit megtudok én magamnak csináni azt inkább megcsinálom, mert tudom hogy az akkor rendesen meg van.

    Ha bármi kérdésed lenne nyugodtan irj, igyekezni fogok a lehető legrövidebb időn belül válaszolni :)

    Mercedes Benz W115 220D 1974, W123 200D 1981

Új hozzászólás Aktív témák