Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Azurooandrew

    tag

    Sziasztok,

    Az topic összefoglalója alapján tudom csodát és eklatáns különbséget nem várhatók, de a mostani anyagi lehetőségeim alapján 40 és 50 ezer között szeretnék egy fényképezőt venni és ebben szeretném kérni a tapasztaltabbak véleményét. Alapvetően kompakt gépeket néztem, de ha a lista alján szereplő két nagyobb objektívval rendelkező készülék szignifikánsabb jobb képet tud akkor ezt még bevállalnám. Az összefoglalóba olvasottak alapján külön néztem a keresés során a szenzor méretét, de az minden készülék esetében a belépő 1/2,3".

    A mapság trendi smart funkciók nem fontosak, inkább a képek legyenek élénkek és részletesek (épületeket és természetet fényképezek a legtöbbször), relatíve alacsony zajjal ha lehet este is (már amennyire ez ezen a szinten elvárható), az is erős pozitívum a ha fényképezőhöz mérten jó HD videót tud rögzíteni a készülék. Bevallom nekem a Sony DSC-WX350 és a Canon PowerShot SX400 tetszett a legjobban, de csak kézbe vettem őket, gyakorlati tapasztalatom nincs velük…

    Sony Cyber-Shot DSC-WX350B
    Canon PowerShot SX610
    Nikon Coolpix S7000

    Canon PowerShot SX400
    Nikon Coolpix L340

    Köszönöm a megtisztelő véleményeteket! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    válasz vond #62264 üzenetére

    "MILC-re akkor lenne értelme átnyargalni, ha tudnál venni fényerős objektíveket. Low light szituban sajnos nem sokra mész az említett, 12-60, 14-42, 45-150 obikkal, mert mind sokkal sötétebb, mint a fenti prémium kompaktokban lévő üvegek. A fényerős zoom nagyon zsebbenyúlós kategória minden MILC vonalon."

    Ha jól gondolom pont ez a gond pl. a CANON EOS M6 Mark II + EF-M 18-150 mm obi kit-el is, amit akcióban mostanság 180-200 körül lehet kapni. És nagyon jónak tűnik, hogy a nagy APS-C szenzor mellé ott van még a 8.3-as zoomtartomány is, csak, hogy a EF-M 18-150 mm objektívnél az f érték a szerény 3.5 - 6.3 között mozog, nem véletlenül van meg a gép+ az obi 200 alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    válasz Gyöször #62302 üzenetére

    Én is egy Pana TZ100-as tulajdonosa vagyok és hozzád hasonlóan eléggé kezdem megszeretni, nagyon jó kiegészítő/társ a Mate 20 Pro mellé. Ha jól gondolom akkor az S mód alatt a Shutter-priority mode-ot értjük, itt - szemben az automata iA/iA+ móddal - lehet állítani a zár sebességet egészen 60 s-ig. Te itt jellemzően milyen értéket szoktál beállítani?

    Ha már sötétebb/esti témák: Az SCN mód témái közül te szoktad/szoktátok valamelyiket használni esti témákhoz (Pl. meleg fények, hideg fények, tiszta éjszakai, éjjeli téma kézből)? Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    válasz mastodon #62446 üzenetére

    Csatlakozom nálam sem; az egyik gépem nekem is egy Lumix TZ100-as (újonnan vettem, 5- 6 hónapos). Kb. egy hónapja nem használtam, láttam a kérdést [odipapa (#62392)] így tegnap megnéztem és teljes töltésen állt az akkumulátora, úgy mint mikor eltettem.

    Félig OFF: Ha jól látom konkrét TZ100-as topic nincsen, pedig jó volna olvasni vagy dumálni a különböző témákhoz legjobban bevált beállításokról, a hosszú záridős/esti fotózás tapasztalatokról a géppel.

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    válasz expo #62518 üzenetére

    "Kisebb érzékelővel, de 200 E Ft alatt háromszoros optikai zoomot kínál a Huawei P30 Pro (kb. 27-80) és más versenyzők, nehezített pályán vannak a kompaktok."

    Én abszolút egyetértek a leírtakkal, annyit tennék csak hozzá, hogy anno 2018-as debütálással a P20 Pro illegetve a Mate 20 Pro esetében volt szerintem a 3× optikai zoom, a Huawei P30 Pro ezt emelte 5× optikai zoom-ra illegetve ott volt még a 10× "hibrid"-nek nevezett zoom opció, de jelentősen kevesebb részlettel és élességgel. Plusz ebben a körben nem is kell senkit meggyőzni arról, hogy mekkora volt pl. különbség a hivatkozott „hibrid” 10×-es és mondjuk a TZ100-as „real” 10× végeredménye között.

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    Sziasztok, meglévő TZ100-ashoz szeretnék egy tartalék akkumulátort venni. Kis keresés után láttam, hogy bizony elég erős árkülönbségek lehetnek gyári és utángyártott között:

    [link] - gyári 19 ezer - 1.025 mAh

    [link] - utángyártott 3 ezer - 940mAh

    Jól gondolom, hogy az utángyártott is bőven jó lehet pótakkumulátornak? Van e esetleg bármilyen kockázata, veszélye töltéskor a gépre nézve egy ilyen utángyártott akkunak?

    Köszönöm a véleményeteket! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    Szeretném megköszönni az eddig reakciókat és véleményeket nektek. :R

    (#62631) vendingo – Teljesen egyetértek, valóban ez lenne a reálias ár.
    (#62632) expo - Igen, szándékaim szerint után gyártott lesz és egy pesti üzletből szerintem - DMW-BLG10E 7.2V 940mAh
    (#62635) deny330 – Köszönöm, találtam is ilyet, bár kicsit távol van tőlem a személyes átvételhez.
    (#62634) Dr.NX - Köszönöm szépen, ezen infó tudatában konkrétan rá is kerestem

    [link] - kicsit messze van nekem az átvételhez, de valóban korrekt az ára.

    [link] - ez a hely nekem könnyebben elérhető, és ez kicsit nagyobb is: ha jól látom 940mAh-es szemben a 770mah-val.

    (#62633) Gyöször - Ha szabadtéri a túra akkor nálam tud kb. 2,5 napot, de ha város látogatáson vagyok, akkor ez érezhetően kevesebb: egyrészt többet fényképezek ilyenkor, ám szerintem a fő ok, hogy sokat használom oda-vissza a zoom-ot pl. homlokzati díszítőelemek vagy távolabbi/magasabban elhelyezkedő objektumok pl. szobrok kapcsán. Ilyenkor érezhetően gyorsabban merül az akksi, plusz ha sok az ember, nagyobb a tömeg vagy tömegközlekedés használatakor többször kapcsolom ki illetve be amikor elteszem vagy újra előkerül a gép. Ilyen kondíciók mellett kb. azt a napot egészben "lehozza", és a nap végére egy piros egység marad, és én pont erre a helyzetre szeretnék egy „cserejátékost” ;-)

Új hozzászólás Aktív témák