Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Helló!

    Mivel igencsak laikus vagyok a témában és választanom kellene rövid határidőn belül egy digi fényképezőt, így csak a minimális követelményeket ill. a rá szánt keretet írnám le a hozzáértők számára:

    - a szánt összeg 20...30k magassága HUF-ban mérve
    - lehetőség szerint SD kártyás, hogy a régi gépben használt 512MB-ost ne kelljen cserélni
    - lehetőség szerint cerka akkus megoldás, hogy hosszabb kirándulások alkalmával azért lehessen cserélni benne energizert a gyors további használhatóság jegyében

    Nem hinném, hogy nagyon különlegesek a felhasználási területek. Csoportképek külső és belső helyeken, illetve amit kirándulások alkalmával általában lehet fényképezni: felvonulások, épületek esetleg közeli tájképek. Videofelvétel lényegtelen szempont.

    Előre is köszönöm az értékes információt :R

    Mod: közben látom, hogy az előző hsz-ban szürkületről is van szó. Erre nem is gondoltam, de nem ártana, ha gyengébb fényviszonyok mellett is életképes képeket tudna készíteni. pl. szülinapon elsötétített szobában gyenge hangulatvilágítás mellett

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Alex91 #18394 üzenetére

    Köszönöm a tippeket. Ha jól gondolom, akkor mindegy melyikre esik ezek közül a választás, mivel mind ugyanolyan "sza..." öhmm akarom mondani minőséget képviselnek.

    A tölthető ceruza akkuk szerintem valamivel komfortosabbak a cserélhetőségük miatt. Mert tuti akkor merül le a beépített akku, mikor a legjobban kellene a gép. Cerkaelemet meg semmiből nem tart hipp-hopp venni boltban arra a kis időre amíg az a pár felvétel elkészül, esetleg zsebből a másik garnitúra akkut beledobni a gépbe. A beépített akku ilyen szempontból nem a legjobb megoldás. Mindenre sajnos nem lehet felkészülni.

    Depression
    A hangulatfényes dologra meg ha elmondom, hogy a K850-esem is majdnem megoldja - pedig az igen messze van ezektől a gépektől - gondolom kiderül, hogy nem kívánunk tárlatképek nyújtotta minőséget csak, hogy maradjon valami "élvezhető minőségű" felvétel amivel fel lehet eleveníteni az emlékeket. Természetesen tudom, hogy ez közel sincs az ideálishoz, de hát már csak ilyen igénytelenek vagyunk :DDD Szerencsére csak elvétve lesz ilyen körülmény. Az már viszont nagyobb valószínűséggel, hogy borongós időben kell majd készíteni képet kültéren. Oda meg gondolom talán elegendőek ezek a gépek is a fentebbi elvárt "minőséget" szem előtt tartva.

    sbazsi
    Az 512mega mellé természetesen lehet venni nagyobbat is, ha majd úgy alakul, de ne kelljen már egyből teljesen más kártyát is beszerezni a gép mellé, ha nem muszáj.
    Eddig elég volt az 512-es, bár egy régebbi konstrukciós gép volt csak. Ezek nem tudom mennyivel nagyobb méretű képeket készítenek.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz sbazsi #18403 üzenetére

    No akkor tájékoztattam a gazdasági illetékest és kikötötte, hogy neki jó gép kell. :DDD

    Na akkor picit emelve az árkategórián 50k környékére sikerül egy magasabb minőségi osztályba ugorni?
    Látom speciális akku hívek is vannak jó páran és pozitívak a megnyilvánulások. Hajlok arra, hogy nem kell feltétlen AA akkus készülék. Maradjunk akkor annál, hogy melyik az amelyikért megéri kiadni 50k-t. A felhasználási körülmények változatlanok :B

    A nagy kapacitású kártyát is adagoltam, tehát most már végül is mindegy milyen kártyás a készülék, ha úgyis új kártyát kell majd venni :DDD

    Remélem nem okozok sok gondot a hülyeségeimmel :B

    Köszönöm a türelmeteket :R

    ui. ha +5..10k-ért kategóriával jobb készüléket lehet venni azért írjátok le. Lehet meg tudom győzni a gazdasági felelőst :) nehogy már véletlen az 50k-s határösszeg miatt maradjunk le egy jó gépről, ha megéri

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Depression #18409 üzenetére

    No közben történt 1-2 dolog, így sebtiben kellett vennem egy gépet.
    Végül a Panasonic FS6 típusú készülék lett a préda, mivel azonnal megvehető és 50k alatti készüléknek kellett lennie. Ezt 39.990-ért sikerült szerválni szombat délelőtt.

    8.1 megapixel 4x optikai zoom és optikai képstabilizátor, ami miatt emellett döntöttem.
    Saját akkus, de szerencsére az akkut ki kell venni a gépből töltéshez, így majd később egy pótakku segíti a komfortosságát növelni.

    Egy 4GB-os SDHC kártyát is vettem hozzá (ezt 3k-ért sikerült Kingston márkában beszerezni). Talán elegendő lesz 3-4 napos kirándulásokhoz is. 8MP és legjobb minőség módban 990 körüli képszámot tesz ki a kijelzőre. Egész jó képeket csinál Auto módban ez pedig fontos lesz, mert aki sűrűn használni fogja annak az egyszerű kezelhetőség nagyon fontos.

    Köszönöm a hasznos tanácsokat mindenkinek :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Valakinek van tapasztalata ezzel a géppel?

    Pentax Optio WG-10 Kalandálló digitális fényképezőgép

    Barátom említette, hogy jó lett volna víz alatti fényképelőt vinni tengerparti nyaraláshoz, lehetett volna bőven lövöldözni vele. Ma meg egy hírlevélben a linkelt starter kitet hirdetik. Mivel nem csak víz-, hanem ütésállóságot is írnak a cuccra kisgyerek kezébe is nyugodtan oda tudnám adni, had szórakozzon.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Tavaly ősszel már kértem tanácsot fényképelő vásárlás ügyben, akkor D5100 vagy LX7 maradt fenn a rostán. Közben a lóvé nem úgy jött össze, de az idő múlásával a kétféle fényképező közötti különbségekből a "zsebrevághatóság" került inkább előtérbe, így az LX7 (vagy hasonló kialakítású/minőségű) lenne a jobb választás.

    Pályázati támogatás 180k-s keretéből kellene vennem egy fényképezőt, amit kül- és beltéren is kellene használni. Egy civil szervezet működésének lenne nagy segítségére az eszköz pl. szervezett rendezvények avagy csoportok fellépéseinek fotó ill. alkalom adtán (pl. tánccsoport pár perces előadásának felvétele) filmes dokumentálásához.

    LX7-et már egész jó áron látok árkereső oldalakon, de hátha közben piacra került 1-2 újabb készülék, melyek megérik az árukat ill. beleférnek a 180k-s keretbe és talán jobb választás lehet az LX7-nél.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #45426 üzenetére

    Honnan rendeled az LX7-et? Nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz a választásom és nem az RX100

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz rbalint88 #45432 üzenetére

    Köszi a tippeket :R

    sad_Vamp
    jahogyja...akkor mindegy :B

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák