Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jpisti

    senior tag

    Üdv Mindenkinek!

    A teljesen amatőr fiamnak (...és talán kicsit magamnak is... ;] ) szeretnék venni egy egészen jól használható Bridge gépet.
    Túrtam a netet, illetve túrom már 1-2 hete és lenne pár jelöltem!
    Fuji FinePix S9800 - ez olyan 65 körül megvehető
    Panasonic Lumix DMC-FZ72 - jó helyről ez is befér 70 alá
    és mostanában nézegetem a Canon PowerShot SX60 HS-t - ez olyan 120-125 körül beszerezhető

    Tudom, ezek nagy zoom átfogású gépek és azok nem a legjobbak, de mivel állványról szeretnék pár égitestet is fotózni, ezért kellene a nagy zoom, meg a tájképek készítéséhez a nagy látószög is amit a 20, 21 illetve 24mm -rel tudnak is a gépek.

    Természetesen nem mindegy, hogy mennyibe kerül, de ha megéri akkor a Canon még beleférne.
    Ami még nagyon fontos az a gyors reakcióidő és a teljesen automatikus működéssel is elfogadható képminőség.

    Megtennétek, hogy segítetek a választásban, illetve ha ezeken kívül van jobb alternatíva az is jöhet, hiszen nincs semmi kőbe vésve.
    (...de nem nagyon húz a szívem a cserélhető objektíves vonalhoz, mert szerintem ennyi pénzből ott nem igazán lehet labdába rúgni... Egy ismerősöm nemrég vett egy Sony Alpha 3000-est és nekem az nem nagyon tetszik, lassú, kicsi a zoom, ronda a képe stb...)

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

  • jpisti

    senior tag

    válasz vond #54373 üzenetére

    köszi a tippet!
    Néztem az FZ200-ast én is! Tetszik is, de keveslem a zoom átfogást! Ezért is nem nézelődök a DSLR gépek között, mert alap kittben ott sincs nagy zoom.
    Amiket a YT-n lehet látni ezektől a nagy zoom átfogású gépektől, azzal végül is nincs nagy bajom. Nem akarok nagy méretben nyomtatni, csak monitoron nézelődni maximum, vagy ha nyomtatok is akkor is a normál levelezőlap méretben.
    ...és a fő költségkeret (aminek azért a Canon és az FZ200 is igencsak a felső tűrésén trónol) nem enged meg sem DSLR sem MILC gépeket. Ez inkább a kompakt vagy a Bridge alsó-közepe.

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

  • jpisti

    senior tag

    válasz sideburns #54375 üzenetére

    Nem asztrofotózásról beszéltem mert ahhoz én sem (meg még sok mindenhez sem) értek! Egyébként, Hold, napszűrővel Nap és a Jupiter a nagyobb holdjaival lenne a célpont.
    Nehéz dolog elengedni a nagy zoom (~1000mm feletti gyújtótávolság) lehetőségét mert azért jó lenne távolabbi témákat is fotózni.
    Az a 600mm az tényleg jó, és az árára is rákerestem most, ami már ~92 ezertől elérhető...
    A kihajtható kijelző is nagy előny... nézek pár videót és olvasok pár tesztet!

    Már azon is törtem a fejem, hogy hagyom az egészet a csudába, veszek egy olcsó gépet ami sokat tud és ha bejön a fotózás, akkor pár év múlva veszek inkább egy komolyabb DSLR gépet 1-2 jobb objektívvel és értelmes, legalább APS-C méretű szenzorral...

    Kezdek belefáradni és egyre jobban belezavarodni a dologba! :(

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

  • jpisti

    senior tag

    válasz kovisoft #54377 üzenetére

    Köszönöm, neked is a választ!
    Az asztrofotózás annyira csak esetleges, hogy talán nem is kellett volna megemlítenem...

    Most már inkább azt írnám a követelmények közzé, hogy egy értelmezhető zoom a távolabbi témák fotózására, és elfogadható minőség lehetőleg nem napsütéses hanem gyérebben megvilágított belterekben is!
    Erre megfelelő az FZ200?
    Ennél lentebb nem szívesen adnám a zoom átfogást, és most visszagondolva a belterekben készült jó minőségű képek is fontosak lennének.

    Sajnos nem nagyon létezik gép ami egy jobb szenzormérettel, mondjuk APS-C szenzorral tudna kompakt gépekre jellemző szolgáltatásokat elfogadható áron!

    Mint említettem, egy ismerősömnek van egy Sony Alpha 3000-es gépe ami nem is tudom hogy milyen kategóriába sorolható, de APS-C szenzora van és alapban egy 18-55-ös objektívje, de nagyon nem jött be nekem! Marha lassú, ahhoz képest, hogy mekkora szenzor van benne rohadt zajos képeket csinál, mosott színekkel... nem tetszik!
    Amit még néztem ebben a kategóriában az a Nikon D3300 egy 18 - 105mm-es objektívvel de ez is kilóg a keretből erősen...

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

  • jpisti

    senior tag

    válasz szenesember #54379 üzenetére

    Köszi a választ!

    Ez a kitétel amit idéztél, már nem a 1000+mm-es objektívekkel szerelt gépekre értettem, hanem például a FZ200-ra. De úgy veszem ki a szavaidból, hogy beltéren az sem készít jó képet vaku nélkül? (mondjuk egy mindennapi módon bevilágított szobában?)

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

  • jpisti

    senior tag

    válasz nrc #54382 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat... szerintem nekem most a két Pana közül kell választanom, az FZ72 picivel 70 ezer alatt, vagy az FZ200 picivel 92 ezer felett...

    Nehéz dió! :O ;]

    ...de több időt és energiát már tényleg nem akarok bele ölni, ha bejön a fotózás, akkor meg majd benevezünk a srácaimmal egy alsó-közepes, legalább APS-C érzékelős DSLR gépre.

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

Új hozzászólás Aktív témák