Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jpisti

    senior tag

    válasz kovisoft #54377 üzenetére

    Köszönöm, neked is a választ!
    Az asztrofotózás annyira csak esetleges, hogy talán nem is kellett volna megemlítenem...

    Most már inkább azt írnám a követelmények közzé, hogy egy értelmezhető zoom a távolabbi témák fotózására, és elfogadható minőség lehetőleg nem napsütéses hanem gyérebben megvilágított belterekben is!
    Erre megfelelő az FZ200?
    Ennél lentebb nem szívesen adnám a zoom átfogást, és most visszagondolva a belterekben készült jó minőségű képek is fontosak lennének.

    Sajnos nem nagyon létezik gép ami egy jobb szenzormérettel, mondjuk APS-C szenzorral tudna kompakt gépekre jellemző szolgáltatásokat elfogadható áron!

    Mint említettem, egy ismerősömnek van egy Sony Alpha 3000-es gépe ami nem is tudom hogy milyen kategóriába sorolható, de APS-C szenzora van és alapban egy 18-55-ös objektívje, de nagyon nem jött be nekem! Marha lassú, ahhoz képest, hogy mekkora szenzor van benne rohadt zajos képeket csinál, mosott színekkel... nem tetszik!
    Amit még néztem ebben a kategóriában az a Nikon D3300 egy 18 - 105mm-es objektívvel de ez is kilóg a keretből erősen...

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

Új hozzászólás Aktív témák