Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pandur99

    aktív tag

    válasz Bici #53574 üzenetére

    Olvasd el, hátha segít. Nekem van XZ-2-m, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

    http://cameradecision.com/compare/Olympus-XZ-2-iHS-vs-Panasonic-Lumix-DMC-LX7

    Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

  • asdf_

    veterán

    válasz Bici #53574 üzenetére

    Akarsz-e videozni, en onnan kozelitenem meg a kerdest. Az olympuson ez nem tul acelos es a beepitett mikrofonba mocskosul belehallatszik az autofokusz kattogasa, tehat vagy -egyszer beallitott es tobbet nem nyulsz hozza- manual fokusz, vagy zenet huzol ala/kulso mikrofon, kulonben hasznalhatatlan. Ellenben a gepbol kieso jpeg-jei szebbek. De az xz-2-t mar csak hasznaltan tudod beszerezni, lx 7 van meg ujan is.
    Es bar pont nem erre voltal kivancsi, a tapis es dontheto kijelzo hianya nekem fajna az lx7-nel.

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Bici #53574 üzenetére

    Szia Bici!
    Nekem van mind a két gép. Az XZ-2 lényegesen többet tud szoftverileg, el lehet benne tévedni, nem beszélve az érintős vezérlésről, amit ki lehet kapcsolni és nem muszáj használni, de ha megszokod, egyes funkcióit jól lehet használni. A lapka mind a kettőben 1/1.7- így ez nem játszik. Az optika az LX7-nél 1.4-2.3, az Olynál 1.8-2.5, ez tehát az LX7-nél számít valamicskét. Az Olynál a zajszűrés nem a legjobb, sőt..., így én ki kapcsoltam teljesen (erről már írogattam) és külön szűrök, ha szükséges. Az LX7-nél is lehet állítni a zajszűrésen, de kikapcsolni nem lehet. Viszonylag be van lőve, mivel, ha belenagyítunk a képbe, akkor amikorra a kép már kézd életlen lenni, akkor jelenik meg láthatóan a zajosodás. Az Olynál ez úgy jön elő, hogy amikor életlen kezd lenni a kép, már azelőtt erősen látszik a zajszűrés. Képileg mindkét géppel meg vagyok elégedve, de nekem az Oly színei jobban bejönnek. Mindkettőnél lehet a WB-ket színmélységben is állítni. Képméret az LX7-nél, mivel kérdés volt ez is: 4:3 - 3648x2736,10M, 16:9 - 3968x2232, 9M. Mindkettő jó makróba, de sztem talán az XZ-2 jobb, élesebb képet lehet lőni jó világításnál és kikapcsolt zajszűrőnél. Illetve AE Bracketing is van benne. Több variációs beállítási lehetőséggel. Viszont: sajnos az XZ-2-nél a videó nem valami jó, képileg igen, (bár néha megugrik), viszont a hang használhatatlan, erről is írtam már hosszabban korábban. Talán koncert jellegű felvételeknél, de zoomolni akkor sem érdemes, zoomoláskor tompítja a hangot. Az LX7-nél több fájl lehetőségből lehet választani (AVCHD, MP4), és több variációban. Ráadásúl szinte tökéletes videót készít hanggal együtt. Még csendes felvételnél sem hallatszik be az AF és a zoom. Ha szükséges, TV-re lehet csatolni az FHD-t, de szépen lehet konvertálni is, ha ez kell, míg az XZ-2-nél a MOV fájloknál ez kicsit problémás.
    Hát csak röviden kiemeltem egy-két témát. Az Lx7-el még nincs igazán sok tapasztalatom.

    Üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák