Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz mrmarkus #47294 üzenetére

    Szia mrmarkus!
    Jó a meglátásod, mostmár nyilván nem dobom a kukába, inkább kisérletezem. A vásárlás előtt persze rendesen megrágtam a dolgot (mondhatnám évek óta nézelődök) és a kézikönyv alapján úgy döntöttem, hogy jó lesz. Az elvárásaim a következők voltak: 2 db. AA akkuval/elemmel, SD kártyával működjön, mivel a korábbi gépeimből ezek már adottak voltak a töltőkkel együtt. CMOS érzékelős legyen. Képes legyen 25/50 frps váltottsoros videóra, vagy 25frps progresszív videóra akár HD-ba, akár kisebb variációba, mivel videózom és ott PAL 25i-be dolgozok, így a szerkesztésnél bekeverhetőek ezek a felvételek is. Egyébként meglepően jó videókat készít, olyan, mintha kamerával készült volna. Legalább 6-15 nagyságú zoom legyen. Ez 14-es. Jó makrókat készítsen. Ez 1 cm-ről is tud makrót. Jó vakuja legyen, ez 4-6 m-t tud. Viszonylag kicsi, lapos legyen. Hát ez mind lejött a kezelési utasításból, a netképekből. Sehol nem tudtam kézbevenni, kipróbálni, pedig komolyabb dolgot csak így szeretek megvenni. Ez most "vakon" történt.
    Sorolom a gondjaimat: a nagylátószög használatakor főleg a kép két szélén torzítás van (kifelé nyujtja a képeket), legalább is alul-felül nem látszik annyira. Erősen zavaró. Ez viszont a nagylátószög sajátsága, de én még ezt nem tudtam megtapasztalni. Általában minden képet korrigálni kell, csak azt nem, amely már zoommal készült (érthetően). A videónál hasonlóképpen. E-miatt a torzítás miatt először egy pici zoomal kell indítani. Vagy: ahol mozgás van a képen pl. kézmozgás, ott elmosódik a kép, a többi rész éles. Nem lehet zárt térben olyan képet készíteni, ahol mozgás is van, mivel ott hosszú záridőre áll be. Hosszú a záridő és nem állítható (pl. blende 3.3, de 1/6 záridővel). Ha az ISO-t felemelem 3200-re, akkor is csak kb 1/30 -ra megy, sehogy sem lehet legalább 1/80, 1/125-re vinni. Ez kültéren is csak akkor nem tapasztalható, ha a záridő legalább 1/80, 1/125 sec. kb. 200ISO-nál, de akkor is bizonytalan. Kellene legalább záridő állítási lehetőség. Vagy: nem lehet egyértelműen makro képet készíteni sem, bizonytalan a képélesítés (AF), bár leírták. Vagy: többször előfordul, hogy lefagy a gép bekapcsoláskor. Ilyenkor ki kell nyitni az akku ajtót és úgy bezárás után ujraindítani.
    Egyszerűen: nemigen lehet tiszta éles képet készíteni sem az automata móddal, sem a beállításokkal első indításra (előkapom és csinálom a képet). Teljesen bizonytalan a gép használata.
    A zoom-olásnál előbb homályos lesz és pár másodperc kell míg kiélesíti a képet. Igaz, meg kell szokni, de a videó kameráknál szokásos azonnali élesítés itt nincs. Érdekes módon a videófelvételeknél ez minimális, ha zoom-olok. (természetesen a zoom motor és a közben ide-oda működő élesítő motor behallatszik a hangfelvételnél).
    Hát "röviden" ennyi. Ezért írtam, hogy sztem nem minden funkciója úgy működik, ahogy elvárom.
    Ezt válaszolom "Jeni"-nek is. No meg "Muszti001"-nek is, mivel ez konkrét NIKON Lxxx tapasztalat. Pl.a nagylátószög nem biztos, hogy feltétlen előny, nem győzi majd korrigálni.

    Üdv. Pibácsi.

Új hozzászólás Aktív témák