Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Whynot?

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #46076 üzenetére

    silkizé felejtős, tényeg gáz képeket csinál raw-ból... Ha szívesen játszol csúszkákkal, akkor a lightroom nagyon jó, ha nem annyira, akkor defaultban DXO, vagy capture one sokkal jobb eredményt hoz ki egy raw-ból, mint a saját jpg vagy a silkpix avgy mi. Gyenge fényben az LX7 hajlamos sárga, túl meleg *.jpg képeket csinálni. De ez is tényleg csak gyenge fényviszonyokra igaz, jó fénynél nem kell a gép által készített jpg-nél jobb. a jól feldoglozott raw viszont hihetetlen eredményt ad. 1 hónapja van meg, 2-szer írta lehúzott redőnynél és energiatakarékos izzó fényénél, hogy nyissam ki a vakut, ezen kívül nem tudtam zavarba hozni az LX7-et, mindig eszméletlen jó képeket csinált vaku nélkül. (vakus képek nem is nyűgöztek le, gyakorlatilag szétvilágította a gép a portréalany arcát. Vaku nélkül, hosszabb záridővel viszont bámulatos eredményt adott) Volt olyan, hogy csak a TV derengő fényénél, állványra tett géppel csináltam képet, (az igaz, hogy 3 másodperces záridővel), de olyan fényes tiszta képet kaptam, hogy eldobtam az agyam. szóval imádom az LX7-et és áldom annak a nevét, aki javasolta! :)

Új hozzászólás Aktív témák