Új hozzászólás Aktív témák

  • Speedy007

    őstag

    válasz Marci112233 #152590 üzenetére

    Ajánlom a BQ táp kalkulátorát az meg tudja becsülni a fogyasztást de te is ki tudod otthon matekozni a HW infó vagy hozzá hasonló monitorozó program segítségével.

    Nálam 2DB m2-es SSD-re, (2*16) 32GB memóriára, R7 7700X-re, 7900xt-re, AIO ahol egy pumpa és 3 12cm ventilátor és 3 14CM-s ventilátor van így becsül 673W-s amennyiben OC verziót választom ha nem az OC verziót választom 617W-s fogyasztást becsül és még akkor fogyasztást be lehet állítani külön hogy túlhajtod vagy nem őket. VGA esetén még értem hogy miért kell beállítani hogy OC verzió vagy nem bár nekem a 7900Xt-m a ref modellhez képest gyárilag OC-zot, (Sapphire Radeon RX 7900 XT Nitro+ Vapor-X 20G) de hogy a CPU esetén miért kell nem világos mert ha vegyük az én esetemet kiválasztom a R7 7700X-t az alap modellhez képest R7 7700 ugyebár ahhoz képest nekem gyárilag túl van hajtva veszem magasabb TDP és óra jel így ott nem értem miért kell ki választani az OC verziót. Így eme becslés szerint 800-850W-s tápegység az ajánlott minimum hogy legyen minimális tartalék a rendszerben bár itt a csillámpóni effektek sincsenek bele számolva és az más perifériák USB-k pl. vagy a WiFi kártya ezek is plusz fogyasztók.

Új hozzászólás Aktív témák