Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fera96

    csendes tag

    Sziasztok!

    Holnapi nap megyek szerződést hosszabbítani Telekomhoz, és új telefon vásárlásán agyalok (mostani ZTE Blade Q). Eddig határozott voltam, hogy a Huawei P8 Lite lesz a jó választás, de most körülnéztem hasonló árkategóriában máshol is nem csak T-s kínálat között és kissé elbizonytalanodtam.

    Felső határ: 80.000 ft kb, kiugróan jó minőség esetén kicsit több még belefér, vagy telekom ajánlatán belül 140-ig is el tudok menni, mert ott van lehetőség részletfizetésre. Többet egy telefonért nem szeretnék fizetni, mert elsődlegesen számítógépen élem az életem.

    ami mindenképpen kell:
    - gyors mindennapi használat esetén (netezés, olvasás, játék csak menüben ugrálás), mostani sokszor akkor is akad ha egy alkalmazából egy másikba akarok átlépni (pl fut egy pdf olvasó meg chrome a telón egyszerre és váltogatnám)
    - minimum 16 giga belső memória: mostani 4 gigás és semmire sem elég, 8 gigát kevésnek érezném mert több alkalmazást használok, most úgy oldom meg hogy mindig a szükségesek vannak fenn, és cserélgetem sűrűn.
    - 5"-os kijelző körüli méret. Mostani 4,5"-os, ennél kicsit nagyobbat szeretnék, amin mondjuk utazás közben olvasás vagy egy sorozat is kényelmes.
    - mindenképp legyen 4G képes, mert ahol mostanában sokat megfordulok a 4G jól kiépített 3G viszont nincs :(
    - újat szeretnék, üzletből vagy szolgáltatótól vásárolnék
    - akksiból sem kell különleges, egy napot bírjon ki úgy, hogy általában zenét a telefonról hallgatok és mellette utazás közben (napi 3 óra) netezni szoktam.
    - androidos eszközt szeretnék, már ehhez vagyok hozzászokva windows valahogy nem tetszett amikor volt lehetőségem használni olyan készüléket amin az volt.

    Amiket eddig néztem:
    Huawei P8 Lite (65.800 T-nél), Asus Zenfone 2 Laser, Honor 4X, Huawei Ascend G7, Huawei P8 (drágább, 135.000 de részletre még kibírható, de ezt csakis hosszú távra venném, ha biztosítanak róla hogy 3-4 évig is ellehetek vele), Honor 7 (ugyanez a kategória), illetve hasonló kategóriában más lehetőségre is nyitott vagyok.

    Köszönöm szépen a segítéget

  • fera96

    csendes tag

    válasz HoTaZo #89865 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Sajnos az internetes vásárlás az én szempontomból nem megoldott (Olyan flottába fogok átmenni ami neten nem elérhető, céges), viszont 18-án lejár a hűségem és ha nem hosszabbítom meg a like csomagot, áttesznek ECO-ba. De lehet, hogy ezt az egy hónapot megéri kihúzni még, magam is tanácstalan vagyok. Fordulóig várok mindenképp :)

    lezuvius: Céges tarifa lesz, telekom oldalán nincs fenn. telefon árakat tekintve a legdrágább árak tartoznak hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • fera96

    csendes tag

    válasz lezuvius #89871 üzenetére

    Az lesz, személyes intézkedésnél kijátszani a kártyáimat.

    100-140 között eddig csak a huawei P8, illetve a Honor 7 volt, mert ezeket kapni előfizetés mellé (ami elsőre megfelelt az elvárásoknak). Ekkora összegnél nekem mindenképp csak a T-s telefon ajánlatok játszanak, máshol azért fizetést tekintve a 60-70 egy erős határ. Ezért a 100-140 közötti kategóriában nem igazán néztem szét máshol (edigital pl) .

  • fera96

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tavaly már gondolkodtam sokat a dolgon, azóta mindegyik telefonnak utána néztem, és jók a tapasztalatok.
    Viszont mégis megkérdezlek titeket is még egyszer:
    A négy telefon közül (ha több lehetőség nincs) melyiket választanátok?
    (napi használatra, net, olvasgatás, játék, néhány alap alkalmazás futtatása, esetleg néha film)
    Huawei G8
    Huawei P8 (ez már mondjuk drága, és szerintem nem tud annyival többet mint a Lite vagy a G8)
    Huawei P8 Lite
    Honor 7

    Segítségeteket előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

  • fera96

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítsetek kérlek, kicsit elvesztem a kínálatban. Igyekszem az összefoglaló szerint összegyűjteni mit is akarok.
    - Max 150.000 ft-ig keresek okostelefont.
    - Mindenképp újat, mert a következő 3 évre keresem a "társam".
    - A honnan majdnem mindegy, garanciát tudjak érvényesíteni ha szükséges.
    - Androidos készüléket szeretnék google appokkal, ehhez szoktam, ezt szeretem, a további fotóim is szeretném ha ugyanoda mentődnének mint az eddigiek. Apple felé óvatosan nyitott lennék, de az ebben az árkategóriában kb nem létezik.
    - A telefon fizikai mérete mindegy.
    - 4g fontos, 5g nem tudom van-e a környéken.
    - dualsim lenne prioros, de el tudom engedni a jobb képek érdekében.
    Mert ami a leglényegesebb:
    Fotózni szeretnék. Sokat. Nehezített körülmények között. 2 kisfiam életét szeretném megörökíteni, állandóan és gyorsan mozgó fotóalanyaim vannak. Ha videózni is tudnám őket az lenne a legjobb.
    Ezek mellett elég alapfelhasználó vagyok.Játszani nem szoktam telefonon, email, közösségi média, kommunikációs appokon kívül alig van valami a telefonomon. Ezeket viszont szeretném akadás, fagyás, lemaradó gépelés nélkül használni.
    Jelenleg egy Honor 20 Lite telefonom van, de 2,5 év után gyakorlatilag használhatatlanul lassú és nagyon sok hibája előjött, a fényképei meg kritikán aluliak.
    Fényképek tekintetében semmi művészi elvárásom nincs, de tényleg szeretnék élethű színekkel dolgozó, éles képeket látni, lehetőleg már alapbeállításon is. Sokszor zsebből gyorsan előkapva kell elkapni a pillanatot.
    Ismerős Iphone SE készülékével készült képek gyönyörűek, így az lenne számomra az összehasonlítási alap.
    Köszönöm, ha tudtok javasolni valamit. Telekom, illetve MediaMarkt kínálatát néztem eddig.

  • fera96

    csendes tag

    válasz yuing #166093 üzenetére

    Köszönöm. Az A52S-hez képest szerinted jobb vagy rosszabb az s20 fe? 5g-set érdemes már venni, vagy következő 3 évben bőven elég lesz a 4g is?

Új hozzászólás Aktív témák