Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • notmiami

    tag

    Sziasztok!
    Bocsi, hogy itt is megkérdezem, de hátha itt tudjátok rá a választ, mert ez általános Android kérdés.

    A tabletem valószínűleg elkapott valami spyware/malware vírust. A beépített böngészőjének kezdőlapja mindig visszaugrik egy reklámoldalra: iimini.com

    iimini.com

    Szeretném kiiktatni, de nem megy, próbáltam már
    - Böngésző visszaállítás alaphelyzetbe gombbal
    - Alkalmazások kezelésénél Böngésző adatait kitöröltem.
    - Teljes gyári beállítások visszaállítását, és még az sem segített.
    - A vírusírtók nem találják meg ezeket, mert ez nem egy teljes apk program, csak egy weboldal címet valahova beépített...

    Egy olcsó tabletről lenne szó: Koobe S7 Easy Tablet, szóval nem, nem szeretnék más böngészőt használni, mert ez a gyári a leggyorsabb, mindössze valamilyen módszerrel kitörölni ezt a homepage-t.
    Kerestem már rá úgy is, hogy: homepage keeps changing android, de így sem találtam használható infot róla.
    Ha arról van szó, hogy rootolni kell, abba is benne vagyok, értek hozzá, de erre jobb módszert nem találtam.
    XDA-n fent sincs ez a termék, szóval ezen a fórumon kívül nem tudok máshonnan segítséget kérni.
    De ez inkább általános probléma, nem tablet specifikus.

    Előre is köszi!

  • notmiami

    tag

    Sziasztok!

    Pénteken vettem egy használt Samsung telefont egy mobilboltban. Minden oké vele, dobozával töltővel, fülhallgatóval kaptam. IMEI számmal együtt keltették a blokkot (dobozán is ez a szám van), az a telefon névjegyében meg is található.

    Azonban csak otthon vettem észre, hogy akksi alatt nincs S/N matrica. Ezt egy androidos programban megtaláltam, My Samsungban regisztráltam volna, de ott kiírta, hogy nem Samsung Magyarország által regisztrált termék.

    Így tehát oké, nyilvánvalóan külföldről rendelt termék, vagy sajnos egyéb más úton megszerzett :(
    Szóval az a kérdésem, nekem a matrica hiányából milyen problémám származhat? Attól félek, ha 1-2 éven belül eladnám, sokan emiatt nem akarnák megvenni.

    A másik kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek is félő így ez a termék, és éljek a 14 napos elállási jogommal? Meg vagyok elégedve vele, de félek a következményektől, hogy senki nem akarná megvenni itthon.

  • notmiami

    tag

    válasz D1L1ZS #90252 üzenetére

    Szia!

    Viszont most olvastam többet az elállási jogról, és elfelejtettem, hogy az csak online rendelésre vonatkozik, 14 napon belül megtehető.
    Ezt viszont boltban vettem. Így nem hiszem, hogy hivatkozhatnék erre.
    A másik jog pedig a megtévesztés lenne, de ebben az esetben meg se ők, se én nem tudom bizonyítani, hogy megvételkor volt e rajta matrica. Így ők azzal is jöhetnek, hogy én szedtem le a matricát.

    Milyen indokkal vigyem akkor hozzájuk vissza?

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák