Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bullitt

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő 1-2 hónapban szeretnék egy új telefont beszerezni, főleg mert a Microsoft f***ságaiból már elegem lett. Megmondom őszintén, nagyon rég nem cseréltem (talán 3. éve) és fogalmam sincs újabban mi a "menő" hardver terén, ezért kérem a segítségeteket.

    Árkategória: nagyjából max. 40 körülre gondoltam
    - Használt és új is jöhet, az előzőt is használtan vettem és nem volt vele gond. Előnyösebb lenne a kártyafüggetlen.
    - Hosszabb távra szeretnék, egy stabil és működőképes készülék kéne, ami nem fagy le (volt egy Moto Defy-om ami híváskor szeretett lefagyni).
    - Főleg netezés, zenehallgatás, a telefonálást másik telefonon intézem mert két sim kártyával szép a világ. Tudom, létezik dual-sim, de nem feltétlen érzem hasznosnak ha egyszer ugyanazt az akksit szívja mindkettő chip.
    - Lehetőleg Android (pont WP-ről váltok, iOS-t pedig nem vagyok hajlandó kipengetni)
    - Kinézet a legkevesebb, de inkább a "szögletes" telefonok tetszenek. A nem túl kicsi, nem túl nagy kategória inkább, most egy Lumia 820-asom van, nagyjából hasonló méret jó lenne.
    - Nagyon márkára sincs kikötésem, nem tudom jelenleg melyik gyártó Android rendszere a legstabilabb és megbízhatóbb (Samsungról hallottam jót-rosszat ismerősöktől). A kínai gyártóktól korábban tartottam, de úgy tudom/hallom, hogy egyre jobbak, így attól sem zárkóznék el.
    Tudom, nem szűkítettem le túlságosan a kört, de köszönöm előre is a segítségeteket!

  • Bullitt

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új telefont szándékozom venni mostanság, Windows Phone-ról váltanék Androidra (megérett sajnos, pedig szerettem a Lumiám).

    Max olyan 60 körül költenék jelen pillanatban, elsősorban a telefonálás/SMS/netezés (messenger, viber és társai) háromszögében, de nyilván jó lenne egy pöpec kamera is.

    Nem vagyok benne már nagyon, hogy mi a jó hardver terén (általában minimum 3-4 évig használok egy telefont), így kicsit elveszve érzem magam a rengeteg választékkal.

    Pusztán márka miatt nézegettem a két új Nokia-t, és itt-ott olvastam pár cikket, hogy egész jók is lesznek, de pl. fogalmam sincs, hogy ár/értékben inkább az 5-ös vagy 6-os lenne jobb.
    Ha van hozzájuk hasonló alternatíva igazából arra is nyitott lennék, inkább az a lényeg, hogy a rendszer rendbe legyen és ne fagyjon le nekem minden órában. Egy ismerősöm ajánlotta a Xiamoi Redmit, bátyám nemrég pedig egy LG Nexust szerzett be (bár nem egy Android fan), de egyiket sem ismerem annyira, és kicsit félek az 5,5"-ös kijelzőktől.
    Megérné a Nokiákra várni, vagy van olyan telefon a kategóriában, ami igazából bőven tudja ugyanazt vagy még többet?

    Köszi előre is!

  • Bullitt

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lehalt a mostani telefonom és úgy vagyok vele, hogy mostmár inkább lecserélem.

    Nagyjából max 100 körül költenék rá, meglehetősen hosszú távra terveznék vele. Fontos a dual SIM mert az egyik telefonálásra van, a másik netezésre.
    Elég fontos lenne a jó akksi (nem értem miért nincs túl sok 4000 mAh-s mostanság...), illetve a kamera lehetőleg rendben legyen akár kevés fénynél is.
    Op rendszer szempontjából a tiszta Android lenne jobb, de a MIUI-val is van már jó tapasztalatom.

    Mindennapi használatra kell, főleg netezek és telefonálok mobilon, a játékra nincs szükségem.

    Néztem Nokia 7-et, Xiaomi A2-t, és hasonlókat, de az itteni teszteket is elnézve elég gyengus kamerában mostanában a felhozatal, így nem tudom mi lenne esetleg a jobb választás.

    Köszi előre is!

  • Bullitt

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretném lecserélni a Xiaomi Mi8-amat hasonló kategóriájú telefonra, sajnos a USB-C csatlakozó erősen ki van kopva, így tölteni nehézkes és autóban sem tudom így az Android Autot rendesen használni. Hasonló szintet szeretnék, a kamera elég fontos pont, meg az akksi is, a többi faktornal bőven lehet kompromisszum, játszani pl sosem szoktam telefonon.
    Miui-t nyilván megszoktam így az lenne a legkönnyebb de teljesen out of the loop vagyok, hogy mikre kellene figyelni mostanában vásárlás előtt. Köszi előre is!
    Árkategória. 100k körül
    - Használt vagy új? Új
    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Inkább függetlenül
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Közép/hosszú táv
    - Mire használnád? Főleg telefon, kamera, netezés (email) a lényeg, játékra sosem.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Mivel Mi8-am van így hasonló, vagy kicsit nagyobb. Túl nagy nekem már nem tud kényelmes lenni.

Új hozzászólás Aktív témák