Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ochocinco46

    aktív tag

    válasz jano_77 #105975 üzenetére

    a második témára: azt ne felejtsd el, hogy stock android, ezzel a 2 GB-al van olyan pörgős, mint sok másik 3 GB-os. (tapasztalatból mondom)
    arra a +1 év bolti garira volt már panasz a topikjában, hogy sokat nem ér fyi

    szerk:
    (#105978) egyértelmű, bár elég sok mindent kell futtatnom egyszerre, hogy megérezzem

    [ Szerkesztve ]

  • Ájvé

    veterán

    válasz jano_77 #105975 üzenetére

    Top kínai gyártókat szoktuk A brandnek nevezni, utána jönnek a kevésbé neves B vagy a neve sincs gyártók. A brandbe Coolpad, Huawei, Lenovo (Moto, ZUK), LeEco (LeTV), Meizu, Oneplus, TCL (Alcatel), Xiaomi, ZTE (Nubia), sorolhatók talán. 1-2 vitatható, de szerintem ezek ide sorolhatóak. Persze nem azt jelenti, hogy minden termékük jó és megbízható, inkább azt, hogy alapvetően minőségi termékeket szoktak gyártani és általában megbízhatóak (most nem adatbiztonságról beszélek, mert az megint külön téma). Azt is mondhatjuk, hogy már letettek valamit az asztalra, hogy egy lapon lehessen említeni a világ vezető telefon gyártó cégeivel.
    B brandbe sok minden sorolható, ez olyan hallottunk már róluk kategória, de vagy még nem mondhatni róluk, hogy elég megbízhatóak (jó termékeket gyártanak) vagy a termékeik gyakran kompromisszumosak (gyenge minőségű alkatrészek, minőségbeli problémák).
    Ezt az A meg B brandet kínai gyártóknál szoktuk (vagy szoktam, nem tudom más hogyan gondolja) használni, hogy különbséget tegyünk köztük, hiszen mindig felbukkan valami név, ilyen-olyan ígéretekkel, világmegváltó szándékkal (nyilván pénzt akarnak keresni csak), szóval ezért kategorizáljuk ezeket. Lehetne más a világ egyéb cégeit is sorolásba beletenni, de én személy szerint csak kínaiknál szoktam ezt az elnevezést használni, mivel ott vannak ilyen mérhetetlen mennyiségben mobil gyártó cégek.

    Most nincsen Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition, de esetleg kintről is lehet rendelni. 170€ körül mozog az ára és ez B20-as (van belőle B20 nélküli változat is, leírásban feltüntetik, hogy B20-as, általában "Official international" vagy hasonló megnevezést aggatnak rá, valójában ez is egy Redmi Note 3 Snapdragonos változat, külön saját ROM-al, hivatalosan a Xiaomi által nincs külön megnevezése). Ez is elég jó választás, bár kamerában nyilván nem versenyezhet a Nexus 5X-el, de hardveresen ugyan olyan jó (S808 és S650 nagyjából hasonlóak tudásban, előbbiben talán kicsit erősebb a GPU, de ez se biztos).

Új hozzászólás Aktív témák