Keresés

Aktív témák

  • Traktato

    csendes tag

    Első okostelefonomat szeretném megvenni. T-mobil-kompatibilis darab kellene, de ha lehet, új előfizetés nélkül. Nincs semmilyen tapasztalatom az okostelefonokkal, a témának kicsit utánaolvastam.
    Keret: jelenleg max 65 ezer HUF. Emellé belefér egy icipici T-mobilos díjcsomag, legfeljebb lebeszélem, elnetezem. Ha javasoltok valamit, akkor ne ez legyen a fő szempont, hanem az, hogy a használati kritériumoknak melyik telefon hogy felel meg.
    Oprendszer: mindegy. Jobb szeretnék valami egyszerűt, de szerintem az androiddal is elboldogulok, és ahogy láttam, muszáj is lesz.
    Mire kell:
    1. telefonálni, sokat, jó akkuidőt szeretnék, legyen masszív, amennyire lehet
    2. telefonbeszélgetéseket jó minőségben rögzíteni, tárolni (tárhely legyen, vagy legyen bővíthető)
    3. ingyenes navigáció, lehetőleg offline is.
    4. e-mailt írni (nem tudom, ehhez mennyire muszáj qwertz billentyűzet)
    5. valamennyit netezni, ez elsősorban szöveges oldalakat jelent, nem videó nézegetést

    Ez így fontossági sorrend is.
    nem használnám különösebben fotózásra, videófelvételre, zenehallgatásra.

    Úgy láttam, hogy hasonló célokra elsősorban a Motorola Defy+-t ajánlják, árban is pont jó. szeretném tudni, mennyire felel meg a feltételeimnek, illetve nem járt-e el felette az idő. Eddig Nokiáim voltak, most se bánnám, de az újakat drágállom. A többi márkáról fogalmam sincs. Előre is köszönöm a válaszokat.

  • Traktato

    csendes tag

    Köszönöm a válaszokat. Megnézem az ajánlott telefonokat. Ha jól értem, akkor androidhoz van olyan program, amivel közepesen komplikált módon fel tudom venni a beszélgetéseket. (Hozzáteszem, hogy a régi 3110-es Nokiámon volt erre funkció, ami folyamatosan pittyegett a másik oldalon, hogy ne lehessen úgy felvenni vele, hogy a másik fél nem tud róla. Ez nekem megfelelt, törvénytisztelő titkosügynök vagyok.)
    Annyi a kérdésem, hogy a Defy+, ami mindenféle komplikáció nélkül belefér a keretembe (ha el lehet kerülni, akkor nem kell egy tök felesleges második számla, még ha lebeszélhető is a havidíj) mennyiben tud kevesebbet az újabb telefonokhoz képest? Valaki jól írta, hogy engem inkább a tartósság és a zökkenőmentes használhatóság érdekel, feltehetőleg nem fogom telezsúfolni a telót programokkal, viszont netezni, stb lehetőleg akadozás nélkül szeretnék. Ha ezt tudja a Defy+ kártyafüggetlenül 62 ezerért, nem akarok feltétlenül egy 80-90 ezres telefont venni. Ha viszont valaki azt mondja, hogy a Defy+ hardvere-szoftvere két éven belül kevés lesz az alapdolgokhoz, akkor nem sajnálom a pénzt egy frissebb modellre.

  • Traktato

    csendes tag

    Érdeklődtem pár körrel korábban, első okostelefont keresek. T-mobile feltöltőkártyás vagy független jöhet szóba 60 körül, de gondolkodjunk úgy, hogy max 80 ezer alatt. Net, navigáció, e-mail-re használnám, + fontos lenne, hogy relaítve kevés mókolással meg lehessen vele oldani a kétirányú hívásrögzítést. Mivel úgy tűnik, hogy ezt csak androidos telókon lehet, ezek között keresgélek. Ki is néztem néhány típust, elmásztam kipróbálni őket, már amelyiket lehetett. Arra jutottam, hogy nagyon macerásan tudom használni az érintőképernyős billentyűzetet, márpedig írnék rajta elég sokat. Azt szeretném tudni, hogy van-e a fenti feltételeknek nagyjából megfelelő okostelefon fizikai billentyűzettel. Blackberry mókolva sem hagyja a hangrögzítést, symbiant már nem szeretnék. Eddig sony xperia pro, mini pro-t láttam, ezek se valami újak. Motorolának láttam, hogy van ilyenje, de Magyarországon nem kapható se a Milestone, se a Droid 4. Esetleg van-e, amit kihagytam, illetve olyan készülék, ami később jön ki, és érdemes rá várni?

  • Traktato

    csendes tag

    válasz batai15 #45981 üzenetére

    Sokat ír és rögzíti a beszélgetést, mi lehet az?

  • Traktato

    csendes tag

    Egy kérdésem volna azokhoz, akik nagyon ajánlják az Ace 2-t. (Nekem is ajánlották). Miért nincs neki szinte semmi irodalma külföldi honlapokon? Nem látom, hogy a modderek annyira rácuppantak volna, egy visszaállíthatatlan root van hozzá mindössze. Abban körülbelül egyetértés van, hogy hardver most az egyik legjobb. Én két hete olvasgatok okostelefonokról, tehát nem értek a témához, de arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő, míg a népek kifőznek használható megoldásokat bizonyos problémákra. (Speciel engem a kétoldalú hívásrögzítés érdekel, ami a népszerűbb múlt év végén piacra dobott középkategóriás telefonokra megvan.) Ugyanakkor azt is látom, hogy bizonyos márkák kisebb, mások nagyobb érdeklődést váltanak ki a fejlesztőkből, lehet-e tudni, hogy ez min múlik? Köszönöm a választ előre is.

  • Traktato

    csendes tag

    válasz agabe #46173 üzenetére

    Világos, csak azt nem értem, hogy miközben a hazai fórumokon mindenhol az Ace 2-t ajánlják a kétmagos proci videóvezérlő több ram stb miatt, közben külföldön totál érdektelenség, tesztek sem ujjonganak, fórumok panganak. Mellesleg a mobilarena tesztje sem egy merő csatakos ujjongás, holott benchmarkokban mindent ver az árkategóriáján belül. De lehet, hogy annak a kollégának lesz igaza, aki azt mondta, hogy az emberek leszarják a benchmarkokat, és ez a telefon rasnya. Vagy még nem telt el elég idő, ha úgy nézzük, még nincs kint két hónapja a teló, és root már van hozzá. Én inkább arra számítanék, hogy az első olcsó kétmagost rögtön szétrootolják a fejlesztők, hogy tuningolják a két procit, meg főzött ICS-t tegyenek rá.
    Kategóriában nem megyek feljebb, életemben nem volt a kezemben okostelefon, szóval használt most még ki van zárva. Szépen kitanulom az androidot valami középkategóriáson. Hogy kérdezzek is valamit: azt írják sokan, milyen jó a samsung szervize. Sony-val mi a helyzet?

Aktív témák