Keresés

Aktív témák

  • dave_gahan

    aktív tag

    Üdv, már jó ideje időszerű nálam egy új teló vásárlás, lassan 8 éve egy 6610-essel tolom..:) Előre is sorry a hosszú postért.
    Elolvastam az 1. hozzászólást...természetesen újat vennék és hosszú távra.
    Perpill a Nokia 6710 Navigátort néztem ki, de az olvasottak alapján (zoom bar-os őrületek) kicsit tartok a modelltől.
    Szempontok:
    (az első 3-4 a legfontosabb)
    - normális offline, friss térképes, ingyenes, nem java-s autós magyar hangnavigáció
    - WLAN!
    - max 80 ezer Ft, de inkább az 50-60 ezres tartományban
    - jól használható böngésző
    - oprendszer mindegy (nekem mindegyik tök új lenne:) ), csak ne legyen zárt
    - kikapcsolt állapotban működjön az ébresztő! (az ősrégi Nokiám tudja, de megdöbbenésemre a legnagyobb gyártók szenvednek ezzel, pl. az Iphone és a Galaxy S sem tudja). Most ne jöjjön senki azzal, hogy ez minek, én NEM szeretem bekapcsolva hagyni a mobilom lefekvéskor, fej mellett, punktum. :)
    - divX filmek fussanak, bár ez csak alacsony prioritással
    - fényképező milyensége nem érdekes
    - átlagos méret (Xperia 10 mini túl kicsi, Galaxy S túl nagy)
    - ha érintős, akkor kapacitív

    A kialakítás tulképpen mindegy, mindegyiknek meg van az előnye/hátránya. A normális számbillentyűset megszoktam, de azokhoz korlátozott méretű a kijelző, a qwerty-s és az érintős készülékeket pedig nekem nagyon szoknom kell...bár egyszer mindent el kell kezdeni. :) Mondjuk a qwerty-s telók méretét általában nagynak találtam, E71/72, Blackberry és hasonló monstrumokkal nem szívesen terhelném a zsebem.
    A felbontás mindegy, hagyományos (számgombos) kivitelben a szokásos 320*240 okés, de jó lenne minimum 2.4 colos, vagy méginkább 2.6-os méretben. Ha pedig érintőpanel, akkor a "Nokiás" felbontás (640*360) a minimum.

    Sztem a Nokia nagyon jót húzott a full navigációs feature-rel, kompletten kapom a szolgáltatást, nem kell vele szöszölni utólag (a konkurenciáknál vagy online navigáció van csak, vagy hackerkedős szenvedés megy az offline, de gagyibbnál gagyibb, netán java-s alkalmazásokkal...LOL) A Nokia a készülékekkel kapcsolatban viszont az elmúlt 1 évet átaludta, a konkurensek kezdtnek elszaladni és nem tudom, hogy a finnek a várható készülékdömpinggel mit tudnak behozni...

    Na, szóval a 6710 Navigátor szimpinek tűnik. A nem érintős modellek közül talán még ezzel a legkevésbé macerás a böngészés. Az érintőképernyősöktől kicsit félek, igaz netezni valszleg csak(?) azokkal lehet érdemben, egyrészt a nagyobb felbontás, másrészt a könnyebb, érintős kezelhetőség miatt. Viszont félek, egy sms-sel megszenvednék, annyira megszoktam a számbillentyűs szövegbevitelt, nekem nem okoz problémát, gyors:).

    Az elmúlt 1-2 évben nagyon sok tesztet elolvastam, de nem találtam ár/érték arányban számomra tökéletes telefont. Persze azért mindig felkeltette az érdeklődésem néhány modell, 1-2-t ki is próbáltam. Iphone-ok tényleg minőségi kezelhetőséget mutatnak, de nagyon drágák. Egyre inkább valószínűsítem, hogy kompromisszumok nélkül nem úszom meg ezt a telóvásárlást..:)
    Szemezgettem a Samsung Wave-vel is, de a Bada oprendszerrel kapcsolatban egyelőre várakozó állásponton vagyok. Sajnos neki is vannak gyermekbetegségei, éppen most olvasom, hogy ezek a Bada 1.2-ben sem javultak (social hub mizéria, böngésző tördelés hiánya, a fenti szempontjaimnak megfelelő navigáció hiánya)

    Na mindegy, szóval milyen alternatívákat javasoltok?:)

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz norbesz74 #15113 üzenetére

    Amint az kiderült, fontos lenne számomra a megfelelő navigáció, ebben a Nokia nagyon jót húzott az ingyenessé tett autós-hangos OVI Maps-szel. A 6710 Navigator készülék nyilván nem egy PNA-s cucc, valszleg az IGO és társai jobbak, de offline létére sztem rendben van, több tesztet is olvastam róla, használható! Talán a böngészés sem olyan vészes rajta, legalább is a számbillentyűsek között a jobbak között van.
    Amint írtam, nem ragaszkodom az érintőképernyősökhöz, de ha mégis ilyet választanék, sajna elég szűk a keresztmetszet. Sok az alsókategóriás hulladék, a középkategóriások között is biztos akad 1-2 tulajdonság, ami nem stimmel (alacsony felbontás, navi hiánya, esetleg rezisztív kijelző, ilyesmi), a felsőkategóriások pedig túl drágák, 6 számjegyű összeget nem adok ki értük...
    De kérdezem, tudsz/tudtok vmi jó alternatívát? ;)
    Próbálok tájékozódni, de azért az összes modellt nem ismerem. Ha a Nokia kapcsán részvétet nyilvánítasz, akkor nyisd fel a szemem please és ajánlj vmi okosságot. :)

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz norbesz74 #15116 üzenetére

    Mint írtam, nem vagyok Nokia-s fan, lejöhetett volna... Ha 6 számjegyű összeget is bevállalnék, Galaxy S-t, v. Iphone-t vennék. Írtam, hogy a Bada-s Wave is tetszik, aztán ott vannak a felsőkategóriás HTC-k, csak szintén aranyáron.
    Érdemi alternatívát nem javasoltál, a Pulse nyilván nem az.
    A többihez no comment...

    [ Szerkesztve ]

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz F-ECT$ #15126 üzenetére

    Köszi, tudom. :)

    "Szemezgettem a Samsung Wave-vel is, de a Bada oprendszerrel kapcsolatban egyelőre várakozó állásponton vagyok. Sajnos neki is vannak gyermekbetegségei, éppen most olvasom, hogy ezek a Bada 1.2-ben sem javultak (social hub mizéria, böngésző tördelés hiánya, a fenti szempontjaimnak megfelelő navigáció hiánya)"

    Ezért nem vettem még Wave-et.

    Szóval eléggé gyenge a felhozatal. A Nokia-s navigáció megfelelne, de Symbian-os telót nem szívesen vennék (mégha azt írtam, hogy az oprendszer tulképpen mindegy), igaz szemezgettem a 6710 Navigatorral...
    Androidra tudtommal nem megoldott az Igo, a Galaxy Spica pedig mint készülék nem vonzz.

    Ajánljatok már vmit jó telefon + autós hangos navi combót. :)

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz korpicschess #15132 üzenetére

    Köszi, bár ezek ma már elavult modelleknek számítanak - közülük egyik készülék sem szimpatikus, max a HTC Hero, annak viszont pofátlanul magas az ára...
    800*480-as felbontásra mikor lesz vajon Igo?

    Egyébként nem ragaszkodom az Igo-hoz, csak autós-hangos-magyar navi legyen, ne java-s. Ötletek? S ehhez telefon. Tippek? :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák