Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • movax

    őstag

    válasz Rowon #73100 üzenetére

    A számítástechnika használata ugyanúgy tanulást kíván, mint az autóvezetés, nem lehet megspórolni. Nem lehet megúszni azzal, hogy ó, én nem vagyok ilyen tech-fajta, én humánértelmiségi vagyok, én nem értek ezekhez az izékhez, én csak netezni akarok. Ha megfelelően és biztonságosan akarod használni, akkor meg is kell tanulnod használni. A vírus, a trójai, a ransomware nem "jön", hanem mindig a júzer tessékeli be a gépére úgy, hogy ennek nincs is tudatában. Mert nem tudja, mit jelent a letöltés, mi az, hogy fájl, mi az, hogy fájlkiterjesztés, jogosultság, hogyan nézzen egy email-címre vagy URL-re, hogyan működik az internet és a számítógép. Nem is tanítja meg nekik senki, az iskolában pont a lényegről nincs szó, helyette C++ programozást, meg OSI modellt meg hasonlókat tanítanak, ami ugyanolyan, mintha az autóvezetői kurzuson kuplungtárcsa-gyártási technológiákat és forgalomirányítási szakismereteket oktatnának.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Rowon #73100 üzenetére

    a felhasználó a leggyengébb láncszem

    :K

    Nekem "komoly" fertőzésem még egy 286-os Herkules monitoros PC-n volt talán 1996-ban "Cruel" vírus ha jól emlékszem. ;]

    Az adathalász oldalaktól "sem" félek mert minden fontos oldalam könyvjelzőzve van tehát nem csak beütöm pl. hogy "otpbank" és kattintok egy találatra hanem el van mentve.

    A zsaroló fájltitkosító vírusok ellen pedig a NEM pótolható adataim duplikálva van. Többféle jelszót használok tehát még az sem segít ha valahol kitudódik az adott oldalon használt email jelszó páros mert ugye az a jelszó csak arra az oldalra jó és az email fiókba ugye nem tudsz belépni (sokak így bukják el a fiókjukat, hogy kb. egy jelszó van mindehol)

    (ettől függetlenül szeretem ha van vírusvédelem a gépen de csak ingyenes vonalon mozgok jelenleg ezeket tartom "ingyenes" vonalon jónak:
    - Defender - a Defender UI kieggel és szerintem az interaktív mód megfelelő (korábban itt volt szó, hogy jó az agresszív de ott a fájltitkosító elleni védelem is aktív talán és az macerás is lehet akár)
    - Avast Free
    - Kaspersky Free
    - Bitdefender Free - nemrég visszatért a halálból és teljesen jó kicsit sok a RAM fogyasztása pl. egy Avast beéri 100MB-al a BD-nek kell akár 300 is, de ez már 8GB RAM felett lényegtelen az alatt esetleg lehet probléma forrása )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák