Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz bajtokarpi #21684 üzenetére

    BitDefender Total Security-t tesztelgettem egy jódarabig az egyik gépemen (90 napos fb promó), másik gépen meg már vagy 2 hónapja fut a BitDefender Internet Security. Letisztult felülete van, nem túl sok az állítási lehetőség, viszont a legfontosabb dolgokat megtalálod benne. Magyar menüje tudtommal nincs. Állítani lehet autopilot és user mód között, autopilot mód gyakorlatilag nem kérdez semmit, ez hasznos lehet kevésbé hozzáértő felhasználóknál, míg a hozzáértőbbek meg az user módot tudják használni. Nagyon nagy pozitív számomra, hogy a Windows-os Otthoni Csoport hálózattal teljesen jól együttműködik, csak a hálózatot "trusted" nek kell betenni. Bitdefender előtt éppen NIS-t használtam, és nagyon megszenvedtem, mire sikerült működésre bírni az otthoni hálózatot. Tetszik még, hogy a keresése is igen fürge. Az egyik gépem több mint 500GB adattal meg van pakolva, teljesen vegyesen filmek, tömörített állományok, programok, telepítők. képek, zene stb. Ezzel Bitdefender 4 óra alatt megbírkózik, míg a kaspersky például volt hogy kevesebb adattal egész nap elbíbelődött.

    Összességében meg vagyok vele elégedve. A boot időt egy kicsit kitolja, épp ma mértem le, 10 másodperccel hosszabb mint a sima win8 defenderrel, de ez még nem a világ vége szerintem.

    Amire érdemes odafigyelni:
    1) alapból tömörített állományokat nem keres. Az antívírus részét a Bitdefendernek érdemes átnézni, és custom-ra állítani az on access scanninget. Modify alatt pedig ki tudod pipálni ami szemed szád ingere. Én maxra tettem, tömörített állományokat is kipipáltam méret korlát nélkül, (tehát mindet nézze szépen át) és így sem éreztem lassulást.
    2) Egy régebbi fórumpostban egy bitdefender fejlesztő azt mondta hogy már nincs a bitdefenderben ütemező, mivel az autoscan funkció ezt feleslegessé teszi. Azt gondoltam hogy akkor azóta biztos nem tették vissza, de van benne ütemezés is, csak kicsit el van dugva. Megnyitod a felületet, antivírus fülnél a Scan-t le lehet nyitni, olyan lehetőségek vannak hogy "System scan" "quick scan" "vulnerability scan" "manage scan" és a manage scan-nél tudsz hozzáadni ütemezést. Hozzáteszem a win7-es gépemen ha új ütemezést akarok hozzáadni, hibát ír ki és nem engedi. Win8-on gond nélkül tudtam állítani ütemezéseket. Viszont a boot-up scan valamiért nem minden boot után futott :D lehet van valami spec. szabály. pl ha futott az elmult egy órában akkor nem futtatja megint. de magában a programban erről nincs szó. mindenesetre nem feltétlen bug, csak megjegyeztem hogy van egy ilyen.

    Egyébként érdemes elgondolkozni kell e a total security, mert nem sokkal tud többet mint az internet security. http://www.bitdefender.com/solutions/antivirus-comparison.html ettől függetlenül persze jó termék :)

    egyébként ha a kedvező ár fent áll még egy darabig, érdemes kipróbálni az fb promót, vagy akár a sima 30 naposat, mielőtt pénzt adnál ki rá :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák